נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/07/2016 - 5072016 ישיבה ראשונה של צבי יצחקי

050720166

מפגש מועדון 6 ביולי, 2016 –  דבר הנשיא הנכנס צבי יצחקי לפתיחת שנת הרוטרי  2016-2017

 

   באווירה חגיגית ליד שולחנות עטויי מפות צחורות ופרחים ובאולם מלא מפה לפה נפתחה הישיבה הראשונה של המועדון לשנת הרוטרי 2016-2017. הנשיא הנכנס צבי יצחקי ישב בראש שולחן הנשיאות וברך את כל הנוכחים, את בני משפחתו ובני/בנות הזוג של ראשי האפיקים וסגני הנשיא החדשים לשנת הרוטרי, ה 84 של מועדון רוטרי חיפה.

  את פסוק השבוע הביא חברנו, סגן נשיא וראש אפיק שירותי הקהילה הנכנס ר/צבי פורר שאמר:  אני מבקש להקדיש את פסוק השבוע לכל חברינו, העוסקים בעשייה ברוכה, ובמיוחד לנשיא הנכנס צבי יצחקי. אלברט שוויצר אמר: "הצלחה היא לא המפתח לאושר.  האושר- הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה- אתה  גם תהיה מוצלח".

   לאחר ברכות הרעות אותן הביא מזכיר הכבוד הנכנס ר/דורון מאוטנר, הגיעה תורה של הברכה הבינלאומית שהובאה על ידי  סגן נשיא וראש אפיק השירות הבינלאומי הנכנס ר/יורם קנטר:        הברכה הבינלאומית מוקדשת היום למועדון רוטרי קלוב דאקה שבבנגלדש  Dhaka Rotary Club)) שם ארע לפני שבוע אירוע טרור במסעדה באזור מגורי הדיפלומטים בדאקה. 28 איש, מהם 17 זרים נהרגו בידי תומכי איסיס שזרקו רימונים וירו לכל עבר כשהם צועקים "אללה אכבר".

   בהקשר זה, ומאידך לרגל סיום הרמדאן ותחילת חג עיד אל פיטר המוסלמי נברך היום את מועדון הרוטרי של דאקה . המועדון נמצא באזור 3281 ונוסד ב 1937 בדקר שהיא העיר הראשית של האוכלוסייה המוסלמית במה שהיה אז מזרח בנגל וכיום בנגלדש. הספונסר היה מועדון הרוטרי של כלכותה והיה הראשון באזור. עם ההפרדות מהודו ירד מספר החברים ל 7 אך כיום המועדון התאושש וכולל 63 חברים הנפגשים כל יום שלישי בצהרים במלון  פאן פסיפיק בדאקה.

   כיום בבנגלדש 5000 חברי רוטרי המתכנסים ב 350 מועדונים, ומועדון דאקה  בן ה 79 שנים הוא ה"אמא" של כולם. בין הפרויקטים שמיועדים כולם לסיוע לקהילייה ולנחשלים- פרויקט חלוקת ערכות שינה לילדים, בדיקות שיניים ועיניים בבתי הספר היסודיים, וטיהור ותחזוקה של מקורות מים ובארות בכפרי הסביבה. הנשיא הנכנס הוא עמאר חוסיין שהוא MPHF-  [מלטיפל פול האריס פלו]. נרימה כוסית של ברכה למועדון הרוטרי הוותיק של דאקה!

                              * * *
הודעות המזכיר- מזכיר הכבוד הנכנס ר/דורון מאוטנר הודיע על כך שכל חבר קיבל היום כרטיס חבר רוטריוני עדכני כאשר בכרטיס צמוד דיסק און-קי  שבאמצעותו ניתן לקבל את חוברת המועדון לשנה החדשה, רשימת כל החברים ואנשי הקשר וכן תמונות עדכניות של כל החברים ולהדגימם באמצעות כניסת ה USB במחשב האישי. בכך נחסך נייר רב כתרומה לשמירה על העצים בעולם,  וכל המידע זמין על כרטיס החבר האישי. בנוסף חולק הפנקס הקטן והמעודכן הכול את כל פרטי החברים (מקצועות, כתובות מגורים,, טלפונים ובבית ובעבודה קויים וניידים, פרסים, כתובות אינטרנט ותאריכי קבלה למועדון) .

  חבר הכבוד של מועדוננו הרי זסלר  ברך מעל הפודיום את חברי המועדון. הוא הודה על שניתן לו להיות חבר כבוד במועדון רוטרי חיפה המפואר. הוא ציין שלו ולחבר כבוד אחר -ראש העיר יונה יהב, הוענקו אותות פול האריס למרות שאינם חברים מן המניין במועדון. הוא ציין שהוא קשור שנים למועדון מהימים שחברנו הכט ז"ל היה חבר פעיל בו. הוא ציין את המגמה של צירוף צעירים רבים למועדון הוותיק שלנו. הוא הודה לנשיאה היוצאת יוכי פלר ע ששמרה עימו על קשר מתמיד, וברך את הנשיא הנכנס צבי יצחקי ואיחל לו הצלחה בפעילותו למען המועדון והקהילה. 

                              *  *  *

  בשלב זה הגע החלק המרכזי של המפגש הראשון שלנו לשנת הרוטרי 2016-2017 הלא הוא דבר הנשיא הנכנס צבי יצחקי. וכה אמר נשיאנו החדש:

"נגידים לשעבר ונגידים לעתיד, נשיאים לשעבר ונשיאים לעתיד, חברי מועדון רוטרי חיפה, רעו וידידי ואורחים יקרים כולם. אני נרגש וגאה לעמוד פה היום כנשיא ה-84 של מועדון רוטרי חיפה- המועדון הגדול והחשוב  בישראל . לאחר 22 שנות פעילותי ברוטרי  אני שמח שנפלה בידי הזכות להנהיג את המועדון בשנה הקרובה ואני מקווה לגלות ולדעת מה נותר לנו לעשות לאחר 83 נשיאים/ות מוצלחים ומלאי יוזמה. תודה מיוחדת לנשיאה היוצאת יוכי פלר וברכה לנשיא הנבחר גידי ינאי.

למועדון רוטרי חיפה מורשת ארוכת שנים של פעילות למען ‏הקהילה עם רוח התנדבות המפעמת בכל החברים לדורותיהם יחד עם תחושת שליחות . ‏אנחנו נהיה הממשיכים במסורת מפוארת זו של התנדבות ופעילות למען הקהילה. ‏אני משוכנע כי יחד אתכם וחברי ההנהלה העובדים אתי ,נוכל להצעיד את המועדון להישגים נוספים , להקים נדבן נוסף על הבסיס הקיים ולקדם את המועדון כגורם משפיע משמעותי ‏בקהילה. ‏במועדון רוטרי חיפה התאגדו יחד חברים ממגוון רחב של תחומים ועיסוקים ,שלכולם מטרה משותפת- לשרת את הקהילה בה אנחנו חיים ולהעמיק את הרעות והידידות בין חברי המועדון .

  ה"אני מאמין" שלי הוא שכדי להשפיע על הקהילה נחוץ קודם כל לגבש ולבסס את המועדון עצמו - בתוכנו‏, לחזק את המערכת הפנימית שתקריו כלפי חוץ .

אני ממשיך את העבודה החשובה של הנשיאים שקדמו לי ושואף להנחיל ולפתח ערכים ופעילויות שיחזקו את המועדון , ישפיעו ויתרמו לקהילה הסובבת אותנו . ‏להזכירכם ההומור הוא- תרופה טובה להרבה מצבים. אל תהיו מופתעים אם אשתמש מדי פעם ב"תרופה" זו כמנהגי מימים ימימה.

‏אלו המטרות העקרוניות שהו התשתית הערכית לפעילותינו  שהצבתי לעצמי כנשיא לשנה הקרובה:

רעות -  
רעות כמוה כאוצר יקר, אך נוכל להשתמש ממנה רק את אשר השקענו בתוכה, ולכן חשוב שנשקיע איש ברעהו . ‏במועדון חברים יחד, ‏ותיקים וחדשים , קבוצה איכותית המייצגת תחומים רבים, מגוונים ושונים בחיי החברה והכלכלה ‏בחיפה . ‏לא תמיד השכלנו לקלוט בהצלחה את החברים החדשים שהתקבלו למועדוננו , לאמצם לליבנו וללוותם ‏בקליטתם. חלקם פרשו וכי לא הרגישו את תחושת הקבלה והשייכות של ‏ייהביחד" המאפיין אותנו.
 שמנו לנו למטרה השנה להעמיק את ההכרות בינינו, לגבש את הרעות בין חברי המועדון, כמו גם להרחיב וליזום יחד אתכם פעילויות משותפות של חברי המועדון ,שיוכלו לסייע ולתרום זה לזה ולהפרות זה את זה. וגם ולא פחות חשוב לחזק ולתמוך בחברים החדשים שיהיו חלק מן הרעות כבר מרגע קליטתם לרבות בעשיה באפיקים ובוועדות. שילוב של אנשים ותיקים וחדשים מבוגרים ‏וצעירים בכל התפקידים. ‏‏לא פחות חשוב לפתח ולשלב גם את הרעות בין המועדונים באשכול, בארץ ואפילו בעולם.

עסקים-
   ‏יחד עם הרעות וחשיבותה אינני מפחית בחשיבותה של רעות ‏עיסקית בין החברים. בסופו של דבר, אנחנו. אנשי עסקים ‏המצווים לשתף פעולה גם במישור העיסקי, על רקע הפעילות המשותפת במועדון. פול האריס הוגה ומקים התנועה מעולם לא התכוון למשהו אחר מאשר העובדה שהפרייה עסקית תועיל גם לקהילה, ואני מרשה לעצמי לצטט אמירה ציורית מעט של ‏פול האריס בתרגום חופשי מאנגלית : ‏"אם מישהו יאמר לך שזה לא ראוי להרוויח דולר או שניים עבור משפחתך מחברםי במועדון בעשיית עסקים ,תאמר  אותו אדם שכנראה דעתו השתבשה עליו.  

 ‏   פעם היה ידוע ומובן לחבר חדש המגיע לרוטרי, שחברות זו תקדם אותו ואת עיסוקו. חברי מועדון נוספים יהיו שותפים לדרכו ויסייעו לו לקידומו ולקידומם המשותף. והמוטו של ‏שירות לזולת מעל לפרט Service Above Self ‏ איננו סותר אמירה זו של פול האריס אלא תומך בה. ‏ושתי המטרות הללו - רעות ועסקים משרתות את המטרה העיקרית של הרוטרי - הלו היא טובת הקהילה.

‏קהילה
‏‏חברי הרוטרי פועלים בתוך הקהילה משפיעים עליה ובעיקר תורמים לחוסנה ,כארגון הפועל למען קידום נושאים חברתיים ­באיסוף וארגון תרומות כספיות ואחרות וגם ,לא פחות חשוב, בהעלאת המודעות של מעצבי דעת הקהל וקובעי המדיניות במערכת השלטון המקומית והארצית ,לצרכים החברתיים של גופים ומוסדות שהקהילה נזקקת להם. ‏הלוגו והרעיון המרכזי של שנת פעילותינו מוצא ביטוי ויזואלי בסמל השנה שלפניכם העסקים הינם חוט השדרה ביו הרעות לקהילה ושניהם - הרעות והעסקים פועלים לטובת הקהילה.

 ‏תוכנית העבודה שלנו לשנה הקרובה מתבססת על הערכים והתפיסות שהצגתי והיא כוללת מספר גדול של מפגשי רעות ‏וגיבוש בין חברי המועדון – "רעות. היא דרגת השלמות הגבוהה ‏ביותר של החברה." לכן נשקיע בערבי חגים ,סיורים וטיולים ‏ברחבי הארץ, טיול לחו"ל , ערבים ליד האח , ביקורים במקומות עבודה בעלי עניין וייחוד, ובנוסף למפגשי ה- JOB TALK ‏ נפתח גם את אתר האינטרנט החדש מקום בו יוכלו החברים , כל אחד בנפרד, להציג ולחשוף את הפעילות העסקית שלו לחברים ‏האחרים. "

    הנשיא  הנכנס צבי יצחקי הציג את כל חברי ההנהלה החדשה כולל סגני הנשיא (מנהלי האפיקים). אחד אחד הם נקראו לבמה, שם הוענקו להם וסמלי המועדון בתאם. מנהלי האפיקים שלפי התקנות החדשות של הרוטרי הבינלאומי הם במעצד סגני נשיא קבלו סיכות חבר מיוחדות של סגני נשיא ותעודות מינוי חתומות כדת וכדין על תפקידם החדש. רשימת כל בעלי התפקידים ותמונותיהם נמצאות בחוברת החדשה שמופיעה על  הדיסק און-קי הצמוד לתעודת החבר החדשה של המועדון.

הנשיא הנכנס המשיך ואמר: "בל נשכח את המשימה החשובה של קליטת חברים חדשים ומתאימים, לפי המדיניות של "הצערת המועדון ככל האפשר "תוך קליטת חברים איכותיים שיתרמו לפעילות המועדון ושימורו. ‏כל המשימות והפעילויות הללו יוצאו לפועל בעזרתכם ובשיתוף פעולה שאני מבקש לקבל מכל חבר וחבר במועדון וכמובן בסיועם של חברי ההנהלה החדשה שאציג לפניכם. ‏כל המטרות שהצבתי וכל פעילות המועדון נעשית עבודת צוות ההנהלה החדשה לשנת 2016-2017 ‏. הנהלה כוללת חברים שישרתו אתכם יחד איתי - אנשים מנוסים ומקצועיים שכולכם מכירים ומוקירים כרוטריונים כחברי ההנהלה לשנת הרוטרי 201-2017 יכהנו:

 ‏מזכיר הכבוד:- ר/‏דורון מאוטנר  .
סגן מזכיר הכבוד:- ר/שלמה פלדהמר                                                                          

גזבר הכבוד :- ר/טל לזר,
סגן גזבר הכבוד:- ר/ יורם נאומן

הנשיא הנכנס צבי יצחקי הצמיד לדש בגדו של כל אחד מהם את סמל המועדון והחדש.

 ראשי אפיקים - בגלל החשיבות שהרוטרי העולמי מייחס לעבודתם של ראשי האפיקים , הוחלט ע"י רוטרי בינלאןמי כי כל ראש אפיק יהיה במעמד של סגן נשיא - ואני מברך על כך . ‏כל ראש אפיק יקבל ממני סיכה של סגן נשיא ותעודת מינוי.

‏‏ראש אפיק הקהילה - סגן הנשיא ר/צבי פורר
‏ראש אפיק המועדון – סגנית הנשיא ר/ -נאוה וילבן
‏ראש אפיק השרות במקצוע - סגן הנשיא ר/ אלחנן גרינברג
ראש האפיק הבינלאומי - סגן. הנשיא ר/יורם קנטר
‏ראש אפיק הנוער והצעירים - סגן הנשיא ר/ תלי ויטמן
‏ראש אפיק פרסום דוברות ויח"צ- סגנית הנשיא ר/מירה רוזן

‏שר הטקס – ר/ רפי דנטס  (הרוטריון  המצטיין לשנת 2015-2016 ‏)
נשיא מלווה – נ"ל/כרמל הכהן
נציגת ועדת ביקורת בהנהלה- ר/אביבה רוטר

לסיכום:-

   שמתי לי כמטרה, יחד עם ההנהלה החדשה ומתוך אמונה שלמה בתמיכתכם, לקדם את שלושת היעדים המשולבים הללו בעיר חיפה ולהציב את מועדון רוטרי חיפה שלנו כגורם יוזם, משפיע, מקדם ומוכר בקהילה. הבה נשלב כולנו ידיים ונצעד בחיוך לשנת פעילות מוצלחת לכולנו."

   ובהקישו בעוז בפטיש הנשיאות על הפעמון הרוטריוני שעל השולחן החלה כהונתו של צבי יצחקי כנשיאנו המוביל לשנת הרוטרי 20158-2017.

בברכת עלה והצלח מכולנו.!!

 

---------------------------

כתב וערך: ר/ ד"ר יורם קנטר

צילומים:    ר/יורם נאומן

 

 
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet