נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

15/06/2016 - מפגש מועדון 15 ביוני 2016: תיקון שבועות

מפגש מועדון 15 ביוני, 2015:   תיקון שבועות- מפגש חגיגי בלבן לרגל חג השבועות

                 ולהוקרה  לחברי המועדון על פעילותם בשנת הרוטרי 2015-2016

 
הנשיאה המכהנת לשנת הרוטרי 201/16 יוכי פלר פתחה את המפגש ה 49 של המועדון שהיה מפגש חגיגי לרגל חג השבועות. החברים/ות ובני/ות לויתם/ן לבשו לבן, השולחנות היו מקושטים בזרים משולבים בשיבולים וצלחות פירות מביכורי העונה. הארוחה הפעם הייתה חלבית וכללה מגוון סוגי גבינות,  לבנות וצהובות במבחר  עשיר, רביולי, ירקות ופירות וקינוחים. לכל החברים חולקו דפי "תיקון שבועות" ובהם קטעי הקריאה, מילות השירים ודברי הקישור  שעליהם התבססה תכנית הנפגש.

   בתכנית נכללו ששה "שערים"- שער השבועות, שער הביכורים, שער הקציר, שער מתן תורה, שער החסד ושער הגר והאחר. בכל שער קטעי  קריאה שהוקראו על ידי הנוכחים לפי סדר, ושיר משולב מתאים אותו שרנו בלווי גיטרה בביצועו של התלמיד בועז. השירים – החל מ"וחג שבועות תעשה לך" דרך "מלאו אסמינו בר, ו"שיבולת בשדה", ועד ל"אני ואתה נשנה את העולם," ו"אם בשער יש אורח".

לאחר ברכות הרעות של הטכס הרוטריוני התקיים טכס קצר של קבלת חבר חדש למועדון- שלומי פורמן.  הציג אותו הספונסר שלו ר/ארז יששרוב. שלומי הוא בעל רשת המסעדות בלאק, מוכר לארז מעל ל 20 שנה,  מזה 3 שנים תורם כל שבוע בימי ג'  50 ארוחות לגן הילד ולאחרונה תרם 150 מנות וקייטרינג לבר מצווה של ילד חולה ניוון שרירים, כל זאת בהשקט ובצנעא. שני חברים חדשים נוספים יתקבלו בטכס שיערך בשבוע הבא בעת חילופי הנשיאים, סה"כ השנה התקבלו 8 חברים חדשים  ואנו מקווים שתרומת "דם חדש", זה, שמצעיר משמעותית את ממוצע גיל החברים יסייע רבות להמשך פעילותנו בשנים הבאות עלינו לטובה.

   הנשיאה יוכי פלר העניקה מגן הוקרה לחברנו ר/הרברט סרפוס התקבל למועדון בשנת 1975 ועתה לאחר 41 שנות פעילות וגילו המתקדם הודיע על פרישתו מפעילות במועדון. כולנו מאחלים לו הצלחה ובריאות בכל אשר יפנה.
       ‏הברכה הבינלאומית הובאה על ידי נ"ל/נחום לדר: היום לא נברך, אלא נשתתף בצער
‏השבוע היה הטבח הנוראי במועדון הקהילה הגאה באורלנדו, פלורידה ע"י מתנקש מוסלמי שלטענתו פעל בהשראת דעאש ורצח 49 ‏מבלים חסרי ישע.
‏  נשלח היום מכאן את צערנו והשתתפותנו באבל כל הקהילה, באמצעות מועדון הרוטרי Orlando breakfast ‏אזור , 6980 ‏שהוא ע"פ בדיקתי במפה המועדון הקרוב ביותר לזירת הרצח, ממוקם כמה מאות מטרים משם.
מועדון רוטרי אורלנדו נוסד בשנת 1975 ‏,הנשיא הינו תומס סלסטה, המזכיר הינה קרן רנדולף והגזבר קתרין פרינובסקי· ‏הם נפגשים מדי יום ג' בשעה 07:30 ‏ בבוקר ב university club ‏ אורלנדו.
‏אתר האינטרנט שלהם לא משופע בפרטים אבל הם מציינים את תמיכתם בבי"ס יסודי באזור, כנראה לילדים בצרכים, והם מסייעים להם במניעת נשירת ילדים מהלימודים, סיוע במזון ביגוד, הנעלה ספרי לימוד ומימון טיולים, וכן עזרה בהכנתם לבחינות השוואה מדינתיות, כנראה משהו בסגנון בחינות הסקר שהיו בזמנו בארצנו.
‏את המימון הם משיגים מאירוע התרמה שנתי, יריד בירה הנקרא blues&brews ‏אין באתר פרטים נוספים על המועדון, אבל לעמוד הפייסבוק שלהם יש 114 ‏עוקבים. נשלח מכאן את השתתפותנו באבלם ואבל הקהילה כולה 
 
                                                     *  *  *  *

    ‏הנשיאה המכהנת שילבה במהלך תיקון השבועות את הבעת התודה וההוקרה לחברים הרבים שסייעו ותרמו ועשו למען המועדון בשנת הנשיאות הנוכחית המסתיימת בסוף החודש.  הוענקו תעודות הוקרה ומזכרות מעוצבות ברוב טעם, לכל אחד ואחת מהחברים/ות.

 תחילה לחברי ההנהלה  של השנה :

    ‏נ"ל/ יוסי כפירי - על הלווי , על פרויקט המים, על אירוח החברים ‏בראש השנה וניהול הישיבות בהעדרה כולל קבלות השבת בששי.
‏   נ"ל ונג"מ/דני פסלר - מזכיר הכבוד של המועדון בשנה הנוכחית- -על שנה נפלאה, העזרה האינטנסיבית ועל כל מה שאתה, על העזרה הרבה בהכנת המפגשים ביצירתיות רבה ותמיכה משמעותית
   ‏נ"ל /שלמה אסיף - יו"ר ועדת הביקורת על הליווי והתמיכה כנשיא מלווה לאורך כל השנה
‏   נ"נ/ צבי יצחקי - שליווה את ישיבות ההנהלה, עמד בראש ועדת מילר ועשה עבודה מצוינת .בהצלחה בשנה הקרובה כנשיא הבא של המועדון
‏   ר/שחר שבו -גזבר הכבוד - על עבודה נאמנה, התמדה וחריצות. על העצות. על שמירת הכסף ותכנון נכון ונבון. על ההשקעה הרבה והעבודה הבלתי נגמרת בהקמת אתר האינטרנט החדש של המועדון· 
   ר/רפי דנטס- סגן גזבר כבוד - על העבודה האינטנסיבית לאורך כל השנה , הן כסגן הגזבר והן באחריות הרבה על תקצוב הגאלה.
‏   ר/חנה צוריאל - סגנית מזכיר הכבוד, ושרת הטקס - על העזרה לאורך כל השנה בהכנת האירועים והמפגשים

 לאחר מכן נקראו חמשת ראשי האפיקים,- נ"ל נחום לדר יו"ר אפיק המועדון,  ר/לאה קורן יו"ר אפיק הקהילה, ר/ערן דובובי יו"ר אפיק השרות במקצוע, נ"ל/מיכה פוקס יו"ר האפיק הבינלאומי וטובה גילת יו"ר אפיק הנוער והצעירים ולאחר הענקת התעודות והשי לכל אחד מראשי האפיקים נקראו אחד אחד ראשי הוועדות השונות שכל אחד וראחד תרם ממיטב מרצו ויכלתו , במסגרת מילוי תפקידיו וחובותיו בוועדות או במסגרות האפיקים שהוקצו לו בשנה החולפת- סה"כ כשלושים חבר וחברה שתקצר היריעה מלפרט פה את שמות כולם/ן.

 תודות ותעודות הוקרה הוענקו גם לאנשים טובים ויחודיים כד"ר דוד פימה רופא שיניים שתיקן את שיניה השבורות של חניכת בית מגל, וטיפל באחרת ללא תמורה, לאיציק שפי על תרומת משקפיים לילדי בר/בת מצווה ולבנות מגל, ולעוד אנשים טובים שתרמו וסייעו לילדים, לחיילים בודדים משוחררים ולבנות מגל. כן ירבו!

עם תום מצעד  מקבלי ההוקרות והתודות, שלעל אחד הודתה הנשיאה המכהנת אישית, בין אם בשילוב חיבוק , או אפילו נשיקה (פה ושם..)  ערכנו את סדר "תיקון השבועות" כהלכתו וכחוקתו, עד לשיר האחרון, ונפרדנו  בתחושה שהשנה החולפת הייתה שנת פעילות ברוכה, עם הרבה עשייה ותרומה לקהילה וליחסי הרעות בינינו ובין הסובבים אותנו וברוח הרוטרי -כך נאה וכך יאה!. 
  
---------------------------------

כתב וערך:  ר/ד"ר יורם קנטר   
צילומים ר/יורם נאומן
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet