נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

12/12/2016 - 12.12.16 גאלה

12.12.16 גאלה

   מפגש גאלה שנתי 12 בדצמבר, 2016: האיש עם חליל הזהב

 
   חברי המועדון רוטרי חיפה היו בין 460 רוכשי הכרטיסים שהתכנסו לערב חגיגי ומיוחד-אירוע הגאלה השנתי של המועדון שהתקיים בהיכל התיאטרון של קריית מוצקין. כל ההכנסות הן קודש לפעילות הרוטרי למען הקהילה ויעמדו לרשות המועדון בשנת הרוטרי הבאה בעת נשיאותו של הנשיא המיועד הבא גידי ינאי.

כ לל החברים על בני/בנות לוויתם התכנסו לבושים חגיגית בפואייה של היכל התיאטרון לפני המופע,  חברות ועדת האירועים הפעילות דאגו לכיבוד מתאים, ממנו לא נותר פירור עד לתחילת המופע עצמו. הנשיא המכהן צבי יצחקי ברך את הנוכחים , וכן התקבלה ברכתו של נגיד האזור (2490-ישראל) גבי אורן לערב זה :
"ערב טוב, 
  אני מברך את מועדון רוטרי חיפה לקראת ערב הגאלה שהוא מקיים לגיוס כספים למען הקהילה. מועדון חיפה, בגדול מבין מועדוני הרוטרי בארץ, מוביל פעילות קהילתית וסיוע בבתי ספר לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים אוטיסטים לצד פעילות בבית לנערות אתיופיות, בתי הסעדה, עזרה להכנה ללימודים וחלוקת מלגות.   

   רוטרי הוא ארגון עולמי, רב תרבותי, פלורליסטי ואי פוליטי ללא הבדל דת, לאום, גזע ומין של אנשי עסקים, בעלי מקצועות חופשיים, מנהלים עצמאיים ושכירים-המאוגדים במועדונים חברתיים\ הפועלים לטיפוח קשרים מקצועיים על רקע עיסוקיהם למעורבות אקטיבית בחי הקהילה המקומית ולקידום פרויקטים הומניטרים התנדבותיים בקהילות בעולם.  

סיסמת הרוטרי השנה היא "רוטרי בשרות האנושות", וברמה המקומית-בשרות תושבי חיפה. ערב זה יסייע למועדון להגשים את מטרותיו בתחום הסיוע לקהילה הנזקקת בעיר.

 

                                *    *   *    *   *
 

  תוכנית הערב  היותה חוויה של מוסיקה קלאסית בינלאומית – תזמורת קול המוזיקה של פריז, בניצוחה של המאסטרה עדה פלג, ארחה את סיר ג'ימס גאלווי –"האיש עם חליל הזהב"   יליד בלפסט שבאירלנד שהיה חלילן ראשי של התזמורת הפילהרמונית של ברלין בין 1969 ועד ל 1975, ואז החליט לפרוש ולבנות לעצמו קריירה של סולן. זכה בתואר אבירות מהמלכה הבריטית ב 2001. כחלילן עצמאי הוא מופיע בקביעות ונחשב לאחד מהחלילנים המובילים בעולם.

לאחר שניגן בווירטואוזיות את הקונצ'רטו לחליל ברה מז'ור של מוצרט, מספר קטעי הדרן של באך וכן שירים איריים ידועים, סיים את הערב בנגינה משותפת עם אשתו , אף היא חלילנית מוכשרת ביצירתו של צ'ימרוזה- קונצ'רטו לשני חלילים בסול מז'ור וזכו לתשואות הקהל.

  אכן, היה זה ערב חוויתי , תרבותי באווירה קלאסית מיוחדת . כולנו מודים לחברתנו ר/נאוה וילבך מנהלת אפיק שרותי המועדון, לנשיא המכהן צבי יצחקי ולנשיא המיועד גידי ינאי, לכל חברי ועדת הגאלה ולחברים שסייעו בהפצת הכרטיסים ובראשם חברנו /אריה ברגמן, על שטרחו עמלו והקדישו זמן, מרץ, רצון ומחשבה ותרמו להצלחת ערב נפלא זה.

 ------------------------------------                                                                                                                              

כתב וערך: ר/ד"ר יורם קנטר

צילומים : ר/יורם נאומן
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet