נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

31/08/2010 - מסיבת ראש השנה של המועדון

ביום שלישי ב 31 בספטמבר התכנסו חברי המועדון , נשותיהם ואורחים לחגיגת ראש השנה שהתקיימה במועדון ה "ביט" במרכז הכרמל.  נשיא המועדון דני פסלר פתח את הערב בברכות להרמת כוסית ולאחיה לטעימת תפוחים בדבש שהיו על השולחנות, (בתקווה שנהנה השנה מדבשה ולא מעוקצה...). לםני הרמת הכוסיות ואמירת הברכות, עלה לבמה מר אליהו גמליאל, (מחברם של שירים רבים ובינהם  ,ארץ זבת חלב ודבש") בידו שופר ארוך ומפותל של אייל ותקע בשופר  - תקיעה תרטעה ושברים לציון תחילת הערב.

ברכה לקידוש היין: וביום שמחתכם ובמועדיכם ובראש חודשכם ותקעתם בחצוצרות על עלותיכם ועל זבחי שלמיכם והיו לכם לזיכרון לפני אלוהיכם אני ה' אלוהיכם: ברוך אתה ה' אלוהינו מלךהעולם, בורא פרי הגפן: אמן! . ברכה לתפוח בדבש: יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו שתתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה  ערן דובובי קרא ברכה מיוחדת לשנה החדשה: ראש השנה הוא חג משאלות הלב! חג שבו נייחל ובו נבקש : שתחל שנה וברכותיה , שתהיה השנה הבאה עלינו לטובה, מתוקה כדבש. שתבוא שנתנו שלום וימינו חיים ! שיישאו עצינו פריים ושדותינו ירוו מים , שיהמה ביתנו אדם, ויהא צעדנו איתן / יש חגים לצחוק, ויש חגים לגבורה , יש חגים לחרות ויש חגים לתורה . ראש השנה הוא חג התקווה , חג התקווה הנצחית . יצור מוזר ונפלא הוא האדם . בין מכות ואכזבות , בין נחלי כשלון וגלים של שנאה , מנווט הוא ספינת התקווה בעולם שבו כוכבים נולדים וכבים ללא התחלה וסוף – חסרי חיים וחסרי משמעות, מוצא האדם שיווי משקל על פני תהומות . שנה שנה הוא מאמין, מקווה לטוב והופך את חייו לנס של משמעות ושמחה ראש השנה התשע"א : תמה שנה והייתה לעבר . כמו נטבעת טבעת נוספת באילן האדם על שמחותיו ועצבונו . היום הזה נולדה שנה חדשה . האוויר נמלא משק כנפי תקווה לשנת שלום, תנופה והתחדשות/ בין עצב ואושר, בין אבל לשמחה . נוסיף ונייחל כי: תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה !  אמן! נחום לדר המשיך בקטע הבא: מכאן- שיש מעשים ויש מעשים. יש מעשים גדולים ועושים אותם אנשים גדולים
בשעות גדולות והכל יודעים עליהם ויש מעשים שנראים קטנים ועושים אותם בשעות קטנות של ימים פשוטים אבל באמת הם המעשים הגדולים והם מעידים מהו האדם ... (מתוך הספר "תיאום כוונות" I הרב חיים סבתו)   דורון מאוטנר קרא את שירו של חנן שדמי- "ברכה שנישא" ברכה שנישא לכל  ידידינו לשנה הקרבה ובאה, כדאי לאחל אותה גם לעצמנו פשוטה וצנועה ונאה : שנהיה טובים יותר משהיינו, שנעשה מעשים טובים יותר משעשינו, שכל אחד יעשה ככל אשר יכל - ממילא תהיה שנה טובה לכל. אם נאהב יותר משנשנא. זה יהיה פשוט נפלא. אם נסלח יותר משנכעס - זח יהיה יפה ומנומס - ואם כל אחד באמת יעשה אשר יוכל- ודאי שתהיה שנה טובה כלל. העתיד אינו רק "עבר שטרם התרחש". הוא אינו נתון רק לחוקי הסיבתיות, אלא בראש ובראשונה להכרעותינו החופשיות, לדרכים שנבחר לילך בהן. כשאנו מתבוננים בעבר אנו רואים את ההצלחות ואת הכישלונות, את ההישגים ואת האכזבות. בהעיזנו להבים אל העתיד, אנו עשויים לחזות בתקוות ובהבטחות, במה שנוכל לעשות ובמה שאפשר ויארע לנו • זוהי ההעזה המגולמת בקביעתה של המסורת שמתחילה שנה חדשה; להתבונן בעין פקוחה באשר ארע ובאשר עשינו, ועוד יותר מכך בתקווה לאשר יש בידינו לבקש, לעשות ולייחל בעוד שנה תהיה פיסת הזמן שלפנינו בבחינת עבר שנצטרך להתבונן בו ולהעריכו כערכו; עתה זו הדרך הנפקחת לנו לאורכה ולרוחבה.

כוכבת הערב הייתה הזמרת האורחת איריס קרלין, ילידת חיפה החיה כיום בניו ג'רסי, שהא זמרת אופרות, אופרטות ומחזות מוזיקלים בינלאומית. מועדוננו השתתף בזמנו בתרומה שסייעה לה בלימודיה בחו"ל. איריס היא לא זמרת בעלת קול שמימי אלא גם שחקנית ובעת השירה  הביעה רגש רב והשתתפה בתוכני השיר בכל מאודה.קהל הנוכחים נהנה לשמוע קטעי אופרה  כלה בוהם, קטעים ממחזות מוזיקלים כפנטום האופרה והמכשפה הרעה של המערב, אופרטות כעטלף והאלמנה העליזה, קטעים מסרטים כמטריות שרבורג וינטל, וסיום מרגש בעברית של הללויה.

עם סיום התוכנית התפנה קהלנו לזלילת המטעמים והמתאבנים שהוגשו בשפע, ולאחר מכן מקינוחים והפירות  העסיסיים. לסיום הודה הנשיא דני פסלר לצעירים מנהלי האולם , תום (שהוא בנו של חברנו דני זגול) ןלשותפו ארז על הארוח והארגון,  לועדת הרעות, לזמרת האורחת, ובתקווה לשנה חדשה טובה באמת התפזרנו אל תוך הלילה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet