נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

30/07/2008 - עופר בריאר על כשרון קשרים וקריירה

הנשיא גד כהן פתח את הישיבה וברך את המרצה האורח עופר בראייר וכן את האורחים הרבים, ביניהם הנגידה הנוכחית יעל לצרוס, אורי צייגר הנגיד המיועד, נשיא מועדון דלית אל-כרמל  חלבי, אנליס כהן מלגאית רוטרי המשתלמת בארץ, ואורחים /אורחות נוספים  כולל דורית שנבל.

 ברכה מיוחדת נשלחה מעל דוכן הנשיאות לנ"ל שוקי כפירי ליום הולדתו החל היום. בנוסף לזר פרחים ברכת הנשיא והמועדון , זכה שוקי לנשיקה לוהטת מס/המזכיר דנה נוף, מתנה שרבים מהנוכחים קינאו  בה... כמוכן נשלחה ברכה חמה לנ"ל מאיר מנדלמן וזוגתו, לרגל לידת הנכד הראשון (לאחר 4 נכדות ברצף). בהצלחה סבא מאיר!

שנות חברות במועדון, מלאו לחברינו דורון מאוטנר ושלמה דביר. הנשיא העניק לכל אחד מהם תעודת הוקרה  וכן סמלי  רוטרי ייחודים של 25 שנות חברות במועדון.

פסוק השבוע ניתן הפעם על ידי חברתנו חביבה רוגר, שהביאה "פסוק" ארוך במיוחד: "בפרשת השבוע , הלא היא פרשת מסעי, יש כמה נושאים מעניינים. בין השאר, מקבלים בני ישראל הוראות מפורשות, מי הם המנהיגים: אלעזר הכהן הוא המנהיג הדתי ויהושע בן נון המנהיג החילוני, מי יהיה הנשיא לכל שבט כאשר ייכנסו לארץ ישראל ויתנחלו בה. הדרך הארוכה שעברנו מאז, לאור הבחירות ומאבקי הכוח של ימינו אלה, הביאה אותי לייחד את פסוק השבוע לנושא המדינאות והמדינאים. וכך אמר סר ארנסט בן: "מדינאות היא האמנות של חיפוש הצרות, מציאתן בכל מקום, ניתוחן בדרך לא נכונה ומתן הפתרונות הלא מתאימים לצרות אלה". אבא אבן שלנו אמר: "ההיסטוריה מלמדת אותנו שאנשים ואומות פועלים בחוכמה, אבל רק לאחר שמיצו את שאר האלטרנטיבות". לאמברוז בירס הייתה אמירה ממש אקטואלית: "בפוליטיקה, ברית פירושה איחודם של שני גנבים, אשר ידיהם משוקעות כה עמוק איש בכיסו של רעהו, עד שאין הם יכולים בנפרד להכניסן לכיס שלישי". "קנצלר הברזל", אוטו פון ביסמרק, ציין: "כאשר מישהו אומר שהוא דוגל ברעיון מסוים באופן עקרוני, פירוש הדבר שאין לו שום כוונה לבצע אותו". ונסיים באמרה נוספת של ביסמרק, שהשבוע מלאו 110 שנים למותו: "החוקים כמוהם כנקניקיות, מוטב לא לראות איך מכינים אותם". את הברכה הבינלאומית הביא חברנו צבי פרידמן. הפעם נבחר מועדון רוטרי בקלרמונט קליפורניה, אזור 5300, מועדון ובו 100 חברים הנפגשים כל שבת בצוהריים במרכז הקהילתי בקלרמונט. במועדוני הרוטרי במגדל העמק וברמת ישי התקיימו בשבוע החולף חילופי נשיאים, טכסים שנשיאנו ועוד חברים לקחו בהם חלק, ולאוסף דגלוני  הרוטרי על הקיר נוספו דגלוני  מועדונים אלו. (מועדון רמת ישי – תחת חסות "האח הגדול" – מועדון רוטרי חיפה.. ברכות רעות והבאו על ידי מיכה לחמן. 

את המרצה האורח הציגה ס/מזכיר הכבוד דנה נוף.מר עופר בראייר הוא מוביל ומייסד קבוצת בראייר ,  ומתמחה בהנחיית אנשי עסקים, מאמן, מורה ומתודולוג יוצר. עופר נשוי לאורית – אמנית בזכות עצמה, נשוי ואב לשתי בנות שיר ורומי, מתגורר ברמת השרון. עופר הנהיג מחקר עצמאי וייחודי בתחום פיתוח כישורי ניהול  וכשרון רב-תחומי ב 30 השנים האחרונות,  ב 2003 נבחר כאחד מ 60 המנטורים העיסקים המובילים בעולם,. במהלך השנים ליווה עופר מאות מנהלים והובילם לפריצות דרך משמעותיות בעולם השווקים והעסקים התחרותי. במהלך חייו המעניינים, למד והשתלם  אצל מייקל גליסון, המנטור של מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, אצל ג'יי אברהם- הגורו העולמי של השיווק,  השתלם בתחום החשיבה המערכתית העסקית באוניברסיטת MIT והוסמך על ידי ריצ'רד בנדלר ב NLP בלונדון. הקים וניהל את המגמה לג'אז בתיכון ע"ש תלמה ילין,  העביר קורסים באוניברסיטת באר שבע  ובאקדמיה למודיעין עסקי בבוסטון,  ומשמש מרצה ויועץ לחברות בינלאומיות וישראליות מובילות. עופר פיתח מספר מתודולוגיות ייחודיות ושיטות לפיתוח הכשרון והפוטנציאל הגלום בפרט ובקבוצה,  כשהמתודולוגיה האחרונה – ניהול השטחים האפורים – מקנה יכולת שליטה במערכות ניהול מורכבות. ייחודה של שיטת בראייר מצויה ביכולת הניתוח המדויקת ובנייה מחדש של פסיפס אסטרטגית ניהול של כל ארגון. השיטה מאפשרת להעצים את יכולת הניהול של ארגונים ויחידים ולהעלות בכך את האפקטיביות שלהם הן כפרטים והן כחלק ממערכת הניהול.
עופר בראייר בונה אסטרטגיות ניהול לאנשי עסקים פרטיים מובילים במשק ומניה אותם למיצוי הנכסים החבויים שבתוכם כשהבסיס הוא: אהבת האדם והעצמתו, אהבת הלמידה והחקר, אמונה כבירה ביכולת האישית של כל אחד ומתן ערך לאחר.

המרצה שניחן בכשרון  להרצות בחן ובנועם מחויך, בחר לספר על עצמו כדוגמה  חיה למי שהוגדר כ"לא יוצלח" בילדותו והפך למה שהפך כיום. הוא נולד בכפר סבא, ובילדותו שאף וחלם להיות מורה. כבר בגיל הגן היה מושיב את בובותיו בחדרו , כשהן ערוכות בצורת "ח" והיה מרצה להן, לבובות,  על נפלאות העולם שמסביב, תוך שימוש בגלובוס ישן. ביומו הראשון בכיתה א', הסתכסך עם המורה, כשהעיר לה בשיעור הראשון שהיא אינה יודעת ללמד, וכתוצאה בסופו של יום קראה לו המורה והעניקה לו את התואר החינוכי המדופלם "אתה -טמבל", תואר שליווה אותו בשנות לימודיו הראשונות בביה"ס היסודי.  כדבריו – סיים כל שנה עם " 11 ציונים שליליים ו 400 שעות חיסור", שעות בהן במקום לבקר בביה"ס ישב בספריה העירונית וגמא ספרים בכמויות..בגיל 12  חלה ולא ראה משך כתשעה חודשים, ובעקבות מחלתו הושאר כיתה בבית ספרו. לאחר שבבחינות הפסיכומטריות של עירית כפר סבא נמצא שהוא מתאים לעבודות כפיים  עדינות, הועבר לאורט,  גם שם לא נשאר זמן רב, והועבר לפנימייה בבית ברל, למגמה  פדגוגית, בן יחיד בין 30 ויותר בנות שהוכשרו לקראת לימודי הוראה בסמינר. התעודה המוסמכת האחרונה שבידיו הייתה מכיתה ז' ביסודי ( עם השליליים). לאחר שרות צבאי (בשל קב"א נמוך  נשלח לשארם א –שייך), החל לנסות ללמד מוסיקה, על ידי מתן שעורים פרטיים בבתים בכפר סבא, ובמהרה עשה חיל. מבלי שתהיה לו תעודת בגרות או הסמכה אוניברסיטאית להוראה הקים מגמה לג'אז ומוסיקה,  לשמחת התלמידים, וועדת חריגים מיוחדת של משרד החינוך נדרשה לשם מתן הכשר ל"מחוסר השכלה" כמוהו ללמד כמורה במערכת משרד החינוך. בחיפושיו אחר שיטות לשיפור הכישורים למוסיקה פיתח מתודולוגיה של שילוב מתמטיקה בנגינה, וכן פיתוח תורות המשחק בצורה סיסטמטית,  ובעקבות זה הוזמן להרצות על השיטה באוניברסיטת באר שבע. אחת השומעות המליצה עליו בפני  בכיר בדיסנילנד והוא הוזמן ללמד את האנשים המוכשרים של דיסני, בקבוצת מפתחי המתקנים איך לפתח כישורים ולשפר ארגון וניהול. משם עבר ל MIT ועבר קורס למודיעין עסקי, ופיתח שיטות כיצד לפתח תחרות מול אחרים ולהצליח בעסקים.
עם שובו לארץ הקים את חטיבת השיווק של אורנג',  ולאחר תקופה, סייע גם בחטיבת השיווק של פלאפון., כל זאת בשכר נדיב.- כלשונו "המון כסף"... מאז הוביל מספר רב של סטראט-אפים, הפך להיות יועץ בינלאומי לחברות גדולות ויועץ אישי למנכ"לים, ופיתח מספר חברות וחברות בת לייעוץ ונדרכה ניהולית עסקית..
בשלב זה לדבריו, "נמאס לו" – רצה לחזור ללמד ילדים,  והקים חברה שמפתחת מוצרים חכמים לילדים בגילאי 5-7. בנוסף הקים בית ספר לילדים  בגילים 7-14, בו מלמדים פיתוח כשרון רב תחומי .
לדעתו הכשרון בבני האדם אינו מולד, אך הוא קיים וחבוי בכל אחד, ויש לפתחו. בעולם המודרני של המילניום השלישי כל מה שלא דורש כשרון הופך להיות טכנולוגיה, ומי שלא יגלה כשרון לא ישרוד בתחרות ובמרוץ להצלחה.
לכן מה שחסר ודרוש לחיינו כיום היא מערכת של אקדמיה לכשרון " Talent Academy ”, כי מה שצריך ואפשר למכור היום לעולם הגלובלי זה הכשרון.
החברים היו פעורי פה לנוכח הסיפור, היאך הפך הלא יוצלח, ה"טמבל של הכיתה" עם תעודת השכלה בכירה של כיתה ז' למה שהוא היום – והכל בזכות פיתוח הכשרון החבוי....הסירו דאגה מלבכם חברים – למי שלא הצליח- עוד יש סיכוי , רק תפנו לקאוצ'ינג אצל המנטור הדגול עופר בראייר...

הודה למרצה נרגשות נ"ל אורי שנבל, שלדבריו גם אצלו הלימודים ושנות ביה"ס  התנהלו בצורה דומה,  והיום הוא מנכ"ל חברה מצליח, בין השאר בעזרת קורס הקאוצ'ינג שעבר אצל המרצה. הנשיא גד כהן העניק למרצה בתודה את דגל המועדון, וסיים את הפגישה בהקשה על הפעמון.


2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet