נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

28/04/2010 - חלוקת מלגות והצטרפות ארבעה חברים חדשים למועדון

במהלך המפגש בוצע טכס קבלת 4 חברים חדשים, כולם מוכנים ומזומנים לענידת סמל הרוטרי על ידי הנשיא לאחר שעברו קודם לכן סיעור מוחין רציני בביתם של משפחת לחמן. נציגות נבחרת של נשיאי המועדון לשעבר טרחה לסבר את אזני החדשים בעקרונות והליכות הרוטרי בכלל ומועדון רוטרי חיפה בפרט.

החבר הראשון לו הוצמד סמל הרוטרי היה עמירם אסמן, שהספונסור שלו הוא  מיכה לחמן. מיכה בקיא בכל רזי תקנוני הרוטרי וודאי העביר חלק מהידע לחברנו החדש. עמירם אסמן הוא יליד חיפה, ומכהן שנים רבות כיו"ר ועד ההורים של תלמידי ביה"ס התיכון העירוני עירוני ה'. עסק בביטוח ובהפעלת מכון השכפול של מכללת אורנים. נשוי לדליה שהיא פעילת אינרוויל נלהבת, ולהם 3 ילדים.

החבר החדש השני הוא טל לזר שהספונסור שלו הוא יורם נאומן. הקשר בינהם הוא לא רק רוטריוני אלא  גם קשר של קרבה משפחתית - ביתו של יורם נשואה לבן של טל.. טל הוא מומחה למשאבי אנוש ומועסק בתפקיד זה בשדות ים. בעבר עסק  בעו"ד מומחה לעניני עבוזה.  הוא הביא עימו לצידו את אשתו  כעזר כנגדו.

החברה השלישית היא שולה שילון פרידריך, שהספונסור שלה הוא מזכיר הכבוד של המועדון  משה גן-צבי. שולה היא תושבת כרכור, נשואה+2 ולה 5 נכדות. היא אשת חינ וך מיוחד ןמנהלת ביה"ס  המיוחד עופר שמועדוננו נמצא עימו בקשרים ומסייע לו בצרכים שונים. היא תתרום ודאי רבות להגברת האספקט והמודעות לחינוך  בחברה בכלל ולבעלי צרכים מיוחדים בפרט.

החברה הרביעית שהנוענק לה סמל הרוטרי היא דליה צמח, שהספונסרית שלה היא  גזברית הכבוד שלנו ורד אביטן. דליה   דליה באה מעולפ הכספים והבנקאות ומכהנת כמנהלת בבנק  טפםות מזרחי בחיפה  דליה  נשואה ולה 4 ילדים  ושבעה נכדים. 

חלוקת מילגות - החלק מרכזי של המפגש  היוותה חלוקת המילגות החצי שנתית המסורתית של המועדון, עליה ניצח  ביד רמה חבר הועדה שלום וואנו. שלום לא נח ולא הרפה, וראיין אישית את כל המועמדים על מנת להביא לכך שבאמת אלו הראויים ביותר יזכו במלגה הנכספת.  בנוסף למלל ולחלק הטכסי, השכיל שלום לשלב ברוב טעם קטעי שירה ונגינה  בין החלוקות השונות של המילגות.

לאחר פתיחה בקטע ווקאלי של שירה על ידי עינב אבן צור מויצ"ו, הוענקה המילגה הראשונה לד"ר משה לביא מאוניברסיטת חיפה על  מחקרו בנושא הגניזה הקהירית. הגניזה שהחל לפני כאלף שנה מכילה כיום כ 300 אלף מסמכים בעלי עניין מרכזי לחקר התרבות וההיסטוריה של יהדות מצרים והמזרח התיכון.

יוליה לוגוביה בת 19.5 עלתה לארץ במסגרת תכנית "סל"ה" והחליטה להשאר למרות התנגדות משפחתה ולמרות שידעה שלפניה קשים לא מעטים להיות לבד בארץ זרה, שפה זה ואנשים אחרים. היא השלימה את לימודי העברית בכרמיאל. היא גרה כיום בחיפה ולומדת עיצוב גראפי בכפר סבא. הנסיעות הארוכות וחסרון הכיס לא מונעים ממנה להמשיך ולהשתדל להשתלב בחברה הישראלית ללמוד ולהתקדם במקצועה. את המילגה העניקה לה  עמירה קליין, לזכר הוריה  עליזה ושלמה גלעד ז"ל , שהיו חברים פעילים הן במועדוננו והן באינרויל.

שמרית מימון בת 26 סטונדטית שנה ב'  במכללת עמק יזרעאל ולומדת תקשורת חזותית ועיצוכ גראפי. שמרית באה ממשפחה קשת יום- אימה חולת סרטן שנים רבות ואביה הוכר כנפגע נפש. שמרית נקרעת בין  חובותיה להוריה תלויים בה לבין רצונה להתפתח ולהתקדם. בכונתה להקדיש מיקב זמנה הפנו  לטיפול במאושפזים נפגעי נפש שלדעתה אינם זוכים לטיפול וליחס המתאים כיום. המילגה מוענקת על ידי משפת רודיטילזכר ביתם שירלי שנפטרה לאחר סיום שנה א בבי"ס לגרפיקה של מכללת העמקים

הדס רז בת 28 בעלת תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות ולומדת לתואר MA בפסיכולוגיה ארגונית תעשוקתית באוניברסיטת חיפה. במסגת זו התצחתה בנחיית קבוצות והיא מנסה ליישמה במסגרת מנהיגות צעירה של הרוטרי.ולהעביר את הידע שלה בהנחית קבוצות נוער לשחפור ההתנהגןת והרגלי האלימות  -"אם אוכל להשיע על חלק מהם ולו במעט-דייני".

ישי לוי בן 31 , משלים בתקופה זו תואר שני בחוג ללקויות למידה באוניברסיטת חיפה. גם התואר הראשון במדעי ההתנהגות קשור לאהבת האדם של ישי . העיסוקים וההתנדבויות שלו מצביעים על כך . הוא התנדב שנתיים וחצי ב"הפוך על הפוך" ,שהוא פרויקט של עזרה ויעוץ לבני נוער במצוקה, ובין היתר, אף עבד שנתיים כמסייע גננת בגן ילדים פרטי . כיום מנסה ישי להנחיל חלק ממיומנויות המנהיגות שלו לנוער, וכך הגיע למנהיגות צעירה של הרוטרי . בעבודתו זו הוא נהנה לעבוד עם תחמידי כיתות ויצ"ו אומניות כי הוא מרגיש שהם לומדים מתוך מוכנות להוביל לשינוי

מונא משיעל בת 19 ,היא מומלצת בית המייסדים. מונא בת המגזר הערבי, וככזו- מהווה דמות חריגה ברקע בו גדלה ובתרבות המגזר. מונא היא רקדנית בלט, לפי הגדרתה ,לומדת ומשתלמת במחול אומנותי. בכלל. הלימודים קשים ונמשכים על פני כל שעות היום, ובהיותה ממשפחה חד הורית, לאחר שאביה נפטר, כל תמיכה תעזור לה להגשים את חלומה. לדברי מוריה צפוי לה עתיד מבטיח, ולדבריהם: לא ירחק היום בו נביט בה מהאולם בעמדה על הבמה. 

נלי, ילדה בת 8  אשר משנת 2006 החלה ללמוד מוסיקה בבית הכט, ומיד התגלה כשרונה המיוחד מורתה אולגה, הנמצאת כאן איתה, המליצה לה ללמוד פסנתר, ובשלוש השנים האחרונות היא עושה זאת בהצלחה, כאשר הנגינה מסבה לה אושר ושמחה ומאחוריה כבר מספר קונצרטים.

שי גורל בן 40 , הוא מומלץ גן הילד . סיפורו של שי הוא יוצא דופן. עד לפני 10 שנימ עסק בצילומ ובין היתר לימד צילום אנשים בעלי מוגבלויות. הקשר המיוחד איתם המחיש לו שייעודו הוא לעבוד עמ אנשים בעלי צרכימ מיוחדים. הוא החל לעבוד בגן הילד ב- 2001 ותוך כדי עבודתו עשה תואר ראשון בחינוך מיוחד כאשר בגן הילד הוא מתקדם לתפקידי מפתח. השנה החליט שי ללמוד טיפול בילדים בטבע, ע"י קשר עם בעלי חיים, שיטה המוכיחה את עצמה. למותר לציין שההכנסה "הלא גבוהה" ,בלשון המעטה, מקשה עליו, אבל שי חדור מוטיבציה ואמונה בדרכו וכן אשתו נגה ושני ילדיו אורי ואיתן, התומכים בו מאד.

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet