נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

27/06/2007 - ד"ר בן שושן סטפן

27/6/07: המרצה האורח   שהוצג על ידי מנחם חכים, היה דר סטפן בן שושן, רופא שהגיע לישראל מפאריס שם עבד בבית חולים, ועתה הוא עובד ב"איכילוב" ובמרכז הרפואי רמת אביב.
תמצית הרצאתו: אין צורך בבצוע ניתוחים פולשניים לעמוד השידרה או למפרקים,, במקום שניתן לתקן ואו להקל על כאב בעזרת הזרקת  חומר המשכך כאבים. במסגרת הטיפול ניתן להזריק חומרים לשיכוך כאבים בהנחיית מכשיר הדמייה. החומר משפיע על המטופל בתוך יומיים עד שבועיים. טיפול חדש  זה מאפשר להקל על הסובלים מכאבים במפרקים ובעמוד השדרה, על ידי הזרקת חומרים לשיכוך כאבים בהנחיית מכשיר הדמייה.
על פי התפיסה הטיפולית, שהוכחה במחקרים, כאב בעמוד השדרה ובמפרקים לא נובע ממצב של פריצת דיסק, אלא מהתפתחות תגובה דלקתית למצב זה. "הדמייה של C.T או MRI , שמציגה חתכים לאורך עמוד השדרה או הצוואר, מאפשרת לאבחן במדויק את מקור הכאב, ולהזריק את משכך הכאבים ישירות למקור הכאב", מסביר ד"ר סטפן בן שושן, שהביא את השיטה לישראל מארצות הברית.
לדבריו, חומר אנטי-דלקתי מוזרק למקום הכאב, ומשפיע בתוך יומיים עד שבועיים. השירות החדש מיועד לסובלים מכאבי גב וכאבים במפרקים, שלא נמצא להם פתרון בתרופות לשיכוך כאבים, בכירופרקטיקה או בהזרקות, והם לא מעוניינים בניתוח עקב תהליך ההחלמה הארוך, האשפוז והסיכונים הכרוכים בניתוח, או שאינם יכולים לעבור ניתוח. אורך הטיפול הוא 20 דקות, הוא מתבצע בהרדמה מקומית, ודורש חצי שעה נוספת להשגחת הרופאים. "בכאב על רקע פריצת דיסק אפשר לטפל בשיטה זו בזריקה אחת", אומר בן-שושן. "ב-70% מההזרקות, יפסיק המטופל להרגיש כאבים אחרי זריקה אחת, וביתר המקרים נדרשות הזרקות נוספות". הוכחה טובה ליעילות הטפול ניתן לקבל מחברנו מנחם חכים...
סיכם וצילם את הישיבה מספר 45  והאחרונה של המועדון לשנת כהונתה של הנשיאה דליה שיצר: יורם נאומן.
היה לי לעונג לסכם באתר את פעילות המועדון בשנה זו,  כאשר שיתוף פעולה מצויין עם דליה סייע בהבאת חמרים  עדכניים ומידיים.  מספר הגולשים   באתר בחודש זה מגיע  לכ  2500 גולשים.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet