נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

27/02/2008 - הרצאת נחמן פלוטניצקי, סיוע לנכים באמצעות העמותה

הרצאת נחמן פלוטניצקי , סיוע לנכים באמצעות עזרים

פסוק השבוע ע"י נ"ל כרמל הכהן וקונסול כבוד של הפיליפינים בחיפה, על הקשר בין ישראל לבין הפיליפינים. הגר מוזכר בתורה פעמיים – "תאהבו את הגר, אל תונו את הגר, כי גרים היינו בארץ מצרים". הפיליפינים, הם הארץ הנוצרית היחידה במזרח אסיה. לפני כ – 70 שנה, בשנים 1938-9, נשיא הפיליפינים מנואל קאזין, בהתאם להחלטת ממשלתו, אישר כ – 10,000 אשרות כניסה לפיליפינים עבור פליטים יהודים מאירופה, ועל ידי כך ניצלו מהתופת הנאצית. 8 שנים לאחר מכן, ב – 1947, הפיליפינים הייתה המדינה היחידה במזרח הרחוק שהצביעה באו"ם על הקמתה של מדינת ישראל. בשנה זו אנחנו חוגגים 50 שנות יחסים דיפלומטיים עם הפיליפינים.
כיום אנחנו מארחים בארץ כ – 50,000 עובדים זרים, ומתוכם הפיליפינים, שחלקם הגדול עובדים בתחום הסיעוד, והם אהובים ומקובלים עלינו מאוד. כרמל הכהן ציין בשמחה שאנו מקיימים במלואה את הסיסמא העתיקה "האר פניך לתייר ולגר".

ברכות רעות 27/2/08
ימי הולדת: 4/3 שלמה דביר, 8/3 צבי ענר, 10/3 נ"ל אלי ליכטר, 10/3  דנה נוף.
קבלה למועדון: 7/3/2001  נ"ל דליה שיצר, שלמה פלדהמר, ג'יהאד גנטוס.

הציג את המרצה - יואל קיש, שבעבר נפגש עם המרצה בעיסוקם הקודם בנושא קירור מזון. נחמן פלוטניצקי הינו מנכ"ל עמותת מילב"ת (מייסודו של דני ברק ממכון ויצמן). עמותת "מילב"ת" נמצאת בשטח בבית החולים תל השומר, פעילי העמותה עוסקים במתן יעוץ וכן מחקר ובפיתוח של אביזרי עזר המיועדים לנכים ולחולים. במאגר המידע של מילב"ת ישנם 10,000 פריטי מידע היכולים לשמש את הנכים. לעזרת הנכים פעילה קבוצה של 300 מתנדבים, שנותנים פתרונות טכניים לנכה, מהם מהנדסים מופלאים מחברות מוטורולה, אל על וחברות רבות נוספות. אנשי מילב"ת עוסקים ב: ייעוץ אישי בהתאמת אביזרי עזר וכן בפיתוח אביזרי עזר ייחודיים. מתן הדרכה מקצועית לקבוצות של קשישים נכים ובני משפחה, מרכז תצוגה להתנסות אישית וכן מאגר מידע של אביזרי יד שנייה. ניידת של מילב"ת, ובה יועצים בתחום זה מגיעה ללא תשלום  למרכזי קשישים בכל הארץ. 
מר פלוטניצקי נכנס לתפקידו לפני 4 שנים. במילב"ת מעסיקה 31 עובדים. מוסדות שונים הבינו את חשיבותו של ארגון מילב"ת ועד היום נאספו 4 מיליון ₪ מתרומות של קרנות שונות.

הודתה למרצה חביבה רוגר, שציינה שהייתה זו הרצאה מאוד רוטריונית, מאחר ודובר בה על קבוצת אנשים בעלי יכולת, אשר זיהו צרכים מיוחדים אצל נכים וחולים, והם תורמים מכישוריהם ומסייעים להם בייעוץ ופיתוח עזרים השומרים על כבוד האדם. פרטים נוספים באתרים: www.milbat.org.il     וכן  www.azarim.org.il


2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet