נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

26/11/2008 - הרצאת דוברת צהל לשעבר, תא"ל במיל' רות ירון

הישיבה של  ה 26/11/08  נפתחה בנוכחות אורחים רבים וחברי המועדון. הנשיא גד כהן ברך את האורחים ואת המרצה האורחת תא"ל (מיל) רות ירון, דוברת צה"ל לשעבר .

פסוק השבוע - נ"ל אריה מהולל בחר להעלות את "תעלומת השבוע" - לאחר תקופה ארוכה שבה 3 כרכים עבי כרס המכילים את הפרוטוקולים המקוריים של ישיבות המועדון מתקופת המנדט, לשנים 1933-1948 נעלמו,  שב החומר והופיע יש מאין על שולחן הארכיון בבית מילר בכרך אחד המכיל את ...צילומי המסמכים. מישהו עלום שם מחזיק אצלו את המסמכים המקוריים, והוא מתבקש להשיב את האבדה לארכיון.

נחום לדר נשא את ברכות הרעות, וצבי פרידמן הביא את הברכה הבינלאומית אותה חר להקדיש הפעם למועדון הרוטרי הקטן  באלבסן שבסקצ'ואן, איזור 5550. . נוסד לפני 85 שנה ויש בו 39 חברים.

הנשיא הודיע שבשבוע שעבר התכנסה ועית נשיאי המועדון לדורותיהם והוחלט לבחור בחברנו רב הפעלים דני פסלר לתפקיד הנשיא המיעד לשנת 2010/11. ברכות למועמד! אורח נכבד בישיבה היה נ"ל משה אידלמן, ממועדון רוטרי רחובות, שהציג בפני החברים את  תולדות חייו ומפעלותיו ברוטרי לאורך השנים, לאור העובדה שהוא אחד המועמדים לנגיד רוטרי ישראל  לשנת 2011/12. שימש פעמיים כנשיא מועדון, פעמיים כראש אפיק, וגזבר במועדונו, מזכיר אזור וגזבר אזור, מנהל ועידות וכנסי רוטרי, חבר מייסד של ICC ישראל רומניה, בעל אות הנגיד ו 4 אותות פאול האריס. בעל נסיון עשיר בפעילות שטח ברוטרי, אוהב התנועה ומוכן להקדיש ממרצו זמנו ונשמתו לקידום הרוטרי בישראל. 

חברנו אריה ברגמן הציג את המרצה האורחת - תא"ל (מיל.) רות ירון, לשעבר דוברת צה"ל (2002-2005) והמדריכה הראשית של המכללה לביטחון לאומי. בעברה, דיפלומטית בכירה בשירות החוץ הישראלי, כולל מנהלת מחלקת ירדן במשה"ח ודוברת השגרירות הישראלית בוושינגטון. כיום היא מכהנת כמנכ"לית המכללה לאיכות השלטון בישראל. ילידת אלג'יריה שעלתה לארץ בצעירותה וגדלה בבאר-שבע. בעלת תואר שני במדע המדינה וביטחון לאומי. נשואה ואם לשניים.

המרצה פתחה בהדגשת המשותף בין  פעילות המכללה לאיכות השלטון בישראל, מוסד וולונטרי שהיא עומדת בראשו, לבין פעילויות הרוטרי למען הקהילה. המכללה שאין בה סטודנטים והיא מתקיימת מתרומות, שמה לה למטרה להביא  לחינוך לאתיקה וטוהר מידות. בעולם הגלובלי שלנו כיום אחריות חברתית וקהילתית ופעילות לפי אמות מידה מוסריות הן צו השעה. המרצה ספרה שבתקופת מלחמת לבנון השניה שהתה בחיפה כבסיס לפעיתוה ברחבי הגליל,  וביקוריה במקלטים בלוית משלחות עיתןונאי חוץ וסנטורים. היא ספרה עד כמה התרשמה מיכול העמידה והפטריוטיות שגילו יושבי המקלטים, וען מפעילותם של פרנסי העיר בחיפה במיוחד שהגיבו מיידית לכל נפחילת טיל, החל מביקוןרים במקום וכלה בנקיטת פעולות מיידיות להרגעה, שיקום ופיצוי.
חש להדגיש לדבריה את החשיבה המקצועית - מה ניתן ומה ראוי ונכון לעשות למען החברה והקהילה,  בניגוד לחשיבה הפוליטית של מה טוב בשבילי ולקידומי האישי.
המכללה תומכת בפרויקטים חינוכיים חברתיים לבני הנוער, וכן לקרוב לבבות בין הורים לילדים. דוגמא לפרויקט מעין זה הנו  פרויקט "בין דורות" המיושם עתה במספר ישובים, בין השאר במרר, ובו נפגשות בנות עם אימותיהן אחת לשבוע לדיוני מוטיבציה. לדעתה יש לחזק את החינוף לפטריותטיזם, כי המצב של 40% מצעירי המדינה שהצהירו על נכונותם לעזוב את הארץ ביום מן הימים אין לעבור לסדר יום. היא גם הדגישה את חשיבותצ מילוי  חובת השרות האזרחי  לקהילה בפרט על ידי אלה שאינם מגויסים לצבא. 
המרצה הביעה תקווה שנגיע למנהיגות של  יושר  ונקיון כפייםטוהר לב, ונכונות לבצע את התפקידים המוטלים ולקדם אינטרסים של הקהילה ולא אינטרסים אישיים צרים. את החינוך לשם כך יש להתחיל כבר בגיל הגן.

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet