נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

26/05/2009 - ערב לחברים חדשים שהצטרפו למועדון

ברכה בינלאומית – צבי פרידמן, על מועדון דוארטה, קליפורניה. מועדון הרוטרי הראשון בעולם שבקש לצרף נשים, ורק לאחר 10 שנים של מאבק משפטי, במאי 1987, נשים החלו להתקבל למועדון זה, ולאחר מכן לשאר מועדוני רוטרי בארה"ב ובעולם. שלום ואנו מודיע כי ב - 22.6.2009, יתקיים בעירייה טקס חלוקת מלגות הרוטרי, בסך 100,000 ₪.

הרצאתו של תא"ל מיל' רם שמואל בנושא החינוך במדינת ישראל. לאחר 30 שנה של שירותו הצבאי, החליט לבדוק מה קורה במדינה בשטח חינוך הנוער. אם מחלקים את האוכלוסייה לרבדים, וכנראה שהדעה היא על פי סטריאוטיפים של התקשורת. בשנת 2012 – תהיה אוכלוסיית ישראל והחינוך בה: חרדי בשיעור 25%, ערבי בשיעור 25%, כל השאר – 50%. רם שמואל החליט לפעול בעמותות הקשורות לחינוך. הוא הגיע למסקנה שהגורם המרכזי אותו יש לשפר הוא
המורים. כיום אנשים עושים הכול על מנת לא להיות מורים בישראל. קיימות בעיות של אלימות בבתי הספר, סכסוכים עם ההורים, חוסר גיבוי של ההנהלה. כל אלה גורמים למורים תסכולים, והם אינם חפצים לעבוד במקצועם. צפוי מחסור ב – 13,000 מורים תוך 5 שנים. ידוע כי רמת התלמידים אינה יכולה לעבור את רמת המורים, כך שבהיעדר מורים טובים, לא תהיה עלייה ברמה. הפיתרון צריך להיות מלווה בשינוי תודעתי ובשינוי מדיני. כיצד ניתן למשוך אנשים מתאימים להיות מורים? זה כרוך בהבאת מורים עולים, שילוב אנשי הייטק ועידודם לעסוק בהוראה. הנ"ל מעוניים לבצע שינוי במעמדו של המורה בישראל. כאשר בודקים את תוצאות פעילותן של הוועדות השונות, רואים אותה בעיה. המרצה קרא לכל הגופים העוסקים בחינוך לשלב ידיים ולפעול למען קידום מעמדו של החינוך במדינה. 
נכתב ע"י: נפתלי בלבן - אוברהנד, מועדון רוטרי חיפה.

שמעון,
הכרותי את שמעון מביאה אותי הרבה שנים אחורה - הכרות עם ההורים שגרו בשכנות להורי. אני לא מכיר אנשים רבים שהיו ידועים ומוכרים לציבור החיפני כמו שמעון. שמעון הטביע את חותמו בעיר בכל התחומים: בפוליטיקה, במגזר העסקי, באוניברסיטה, בבתי חולים (מהצד ההתנדבותי והציבורי), צבא, תנועת נוער - בני עקיבא, ופעילות ומעורבות בעמותות רבות. ובמועדוננו - רוטרי חיפה היה חבר פעיל משנת 1961 וכהן בהנהלות רבות וכן שמש כנשיא המועדון בשתי קדנציות. אי אפשר היה לסרב לשמעון ואני אישית הייתי בין אלה שסרו למרותו אגב ידידות עמוקה וכבוד הדדי מזה שנים ארוכות. שמעון הצמיד אותי אליו שנים רבות באמצעות הפעילות הציבורית בעיקר בפעילות באוניברסיטת חיפה ובמועדון הרוטרי. שמעון הצליח לנהל עסק גדול בתחום הפירסום ובמקביל הצליח להיות פעיל בהרבה ארגונים וולונטריים שם פעל תקופות ארוכות כמנהיג ומוביל. שמעון היה דעתן וקפדן מאד ורמת הצפיות שלו מהאנשים שהיו סביבו הייתה גבוהה ואשר לא תמיד הייתה התאמה בין המצופה ע"י שמעון לבין התגובה וההתייחסות מצד הסובבים אותו. דבר שהכעיס אותו מאוד. גם בנושא זה שנינו הרבינו לשוחח ולנסות להסביר אחד לשני את נפלאות אופיים של האנשים השונים. שמעון ידע לכבד את הזולת. הוא לא שכח שום אירוע חשוב בחיי ידידיו ושום חג ומועד בו נהג לשלוח ברכות אישיות בכתב ידו היפה והמיוחד. עם כל מעלותיו ידע שמעון גם להיפגע ולהיעלב ופעמים רבות לא אהב כאשר דעתו לא התקבלה על הסובבים אותו. ואני שמשתי פעמים רבות כמרגיע האישי שלו. שמעון נהג לשתף אותי בכל הקורה אותו: במשפחה, בעבודה ובפעילויות הציבוריות בהן פעל - אני בהחלט הייתי איש סודו ויועצו האישי ולכבוד היה הוא לי. "בכל מקום שיש צל - למעשה זורחת השמש." שמעון השאיר מאחוריו צל כבד, אך לעומת זאת השמש זרחה בעקבותיו. שמעון השאיר אחריו ילדים ונכדים לתפארת. בני משפחת ליניאל הרחבה אנו אוהבים ומחבקים אתכם -  היה לכם אבא וסבא ענק. ולי באופן אישי ידיד נפש. זכרו ישאר בליבנו תמיד, ושלא תדעו עוד צער.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet