נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

26/03/2008 - הרצאה של דר שלמה טורם

26.3.08 הרצאתו של ד"ר שלמה טורם על שיטות חדשניות בטפול בורידים

הרצאתו של ד"ר טורם בנושא טיפול בבעיות ורידים וכלי דם. 26.3.2008

הציג את המרצה, רוטריון ד"ר אלחנן גרינברג: ד"ר שלמה טורם ניהל מחלקת כלי דם. הוא התמחה בטיפול בוורידים באירופה ובארה"ב, והוא חלוץ בהפעלת שיטות חדישות בנושא. הודה למרצה לאחר ההרצאה: אילן אור.

ההרצאה:  העורקים מובילים את הדם מהלב לגוף, והוורידים מחזירים את הדם ללב. קיימת שכיחות גבוהה ב - 50% באי ספיקה ורידית. הרופאים בעבר היו עסוקים מדי במחלות עורקים. ממחלות ורידים אפשר לסבול שנים רבות, וכירורגים רגילים טיפלו במחלות הוורידים, ואז רק 50% מהטיפולים הצליחו. כאשר לא מקבלים טיפול מתאים, נוצרים סיבוכים. מדובר בדם שזורם כמטר וחצי לכיוון הלב, כנגד כוח הכבידה. מערכת הוורידים מורכבת ביותר. מדובר בוורידים רבים, ולטיפול, קיים צורך במיומנות רבה. בעיית ורידים אינה רק אסתטית. היא מלווה בכאב, נפיחות, גרד והתכווצות שרירים, וזוהי פגיעה באיכות החיים. עלולים לחול סיבוכים כגון: בצקת, דימום, כיב ורידי, ואף דום לב.
המודעות לבעיות של קרישי דם בוורידים עלתה מאוד. בחיפה סובלים כ – 30,000 חולים מבעיות אלה. רק אחוז אחד מהחולים מטופלים. נדרש זמן המתנה ארוך לקבלת טיפול.
הטיפול: גרביים אלסטיות. טיפול זה אינו יעיל, הגרביים רק מכסים את הבעיה החיצונית. בישראל הטיפול הוא במסגרת הביטוחים המושלמים. הישנות התופעה – 50%. סיבוכים כתוצאה מבעיית הוורידים פקקת ורידים עמוקה, פגיעה עצבית, המטומה וזיהום. ניתוח מבוצע תוך הרדמה כללית. כתוצאה ממנו נגרמים: כאבים, צלקות, החלמה ממושכת ואובדן ימי עבודה. לפני 15 שנה, החלו להשתמש ב: אולטרסאונד אקו דופלר, השלבים הם: אבחנה, טיפול ומעקב. במסגרת הטיפול, במקום להוציא את הווריד, סותמים אותו. רוב המטופלים חוזרים שוב לטיפול.
סוגי הטיפול החדיש:
1. לייזר, על ידי חימום - ישנה הצלחה של 99%, ללא הישנות התופעה. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית. מכניסים קטטר עם סיב אופטי. משך הניתוח  כ- 40 דקות. הפציינט חוזר מיד לשגרה. מתלבש וחוזר לביתו. לאחר הטיפול, מומלץ לקחת משככי כאב.
2. טיפול באמצעות גלי רדיו, שהוא חדיש ביותר. הוריד מחומם ע"י גלי רדיו לטמפ' של 80 מעלות וע"י כך נסתם. אחרי הטיפול אין כאבים או צלקות. טרומבוזות בוורידים כתוצאה מטיסות לחו"ל - סינדרום מחלקת תיירים.
המלצות למניעה:
 א. לשתות הרבה מים.
 ב. להסתובב הרבה במטוס בזמן הטיסה.
 ג. גרביים אלסטיות מתחת לברך בלבד.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet