נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

25/06/2008 - הרצאת שמואל גנץ

הישיבה האחרונה בשנת כהונתו של אורי שנבל, הרצאת שמואל גנץ, מנכ"ל העירייה

ישיבה מספר 45 התקיימה ב 25 ליוני 2008, זו  הייתה הישיבה האחרונה של המועדון בנשיאותו של אורי שנבל. המרצה האורח היה  מר שמואל גנץ, מנכ"ל העיריה, חבר המועדון.
הישיבה האחרונה לשנת כהונתו של אורי שנבל כנשיא המועדון נפתחה כמקובל לפי כל כללי הטקס. תחילה הוענקה לחברנו טיבור קורצמן, עמית המועדון תעודה וסיכה על 25  שנות חברות במועדון. לאחר מכן, הוענקו 2 בקבוקי יין כפרס על הצטיינות במילוי תפקידם במועדון לנ"ל אריה מהולל ולחבר שלמה פלדהמר.

פסוק השבוע שהובא על ידי מיכה לחמן התייחס בתוכנו לסיום קדנצית נשיאות אחת והתחלת קדנציה של נשיאות חדשה. הוא קרא את שירה של לאה נאור:
סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר
טוב יותר? -רע יותר?
לא יודעת מה יותר. משהו אחר.
כשהדרך נגמרת מתחיל איזה שביל
כשהלילה נגמר- אז הבוקר מתחיל,
כשנגמרת שעה, עוד שעה מגיעה,
רק בסוף הידיעה מתחילה השגיאה
סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר.
טוב יותר? - רע יותר?
לא יודעת מה יותר.  - משהו  אחר.

את ברכות הרעות הביא  אריה ברגמן:
ימי הולדת: 25/6 דני ביין
קבלה למועדון: 25/6/1998 צביקה ויצנר, 25/6/1994 יוסף חורי, 28/6/1986  יוסי כבירי
ימי נישואים: 25/6 שלמה אסיף ושושי, 29/6 אנריקה מיטק ומלידה
 מזל טוב לכולם!

ברכה בינלאומית : את הברכה הבינלאומית הביא אדולפו אידלשטיין, מנהל הטכס המיועד. הברכה הפעם הוקדשה למועדון שבעיר הולדתו של אדולפו, הלא היא סנטייגו דה צ'ילי. המועדון נוסד ב 1924, הנשיא וסגנו נבחרים באסיפה הכללית ויש בו כ 250 חברים.

השתתפות בצער: המועדון משתתף בצערם ואבלם של חברנו צביקה וייצנר על מות אשתו מינה וייצנר, ושל חברנו מיכה לחמן ואשתו חברת האינרוויל אהובה לחמן על מות אמה שהגיעה לגבורות-יהא זכרם ברוך!

כוונות טובות לפיתוח חיפה עתידי
המרצה האורח במפגש של ה 25/06/08   חבר המועדון ומנכ"ל עיריית חיפה, שמואל גנץ. הוא סיפר שלפני כעשר שנים העביר את עסקיו לידי בנו, ופגש בשפת הים את ידיו משנים , ראש העיר נר יונה יהב שהציע לו לבוא ולהצטרף לצוות המוביל את העיר חיפה. מהיותו מודע לכלכלת העיר מזה כ 40 שנה, חש  שכלכלת העיר הולכת ומתדרדרת ונמצאת בשיפוע שלילי, החליט להטות שכם ולסייע במאמץ להבראת המצב.
בשל עזיבת מפעלים גדולים לאזורים אחרים בעידוד ממשלתי וסגירתם של מפעלים מרכזיים אחרים, בשל אי יכולת הנמל להרים ראש ולהתפתח בקצב הרצוי תוך תחרות עם נמל אשדוד, בשל האטת התפתחות תעשיית ההי-טק ובשל "דילוג" התיירות הנכנסת על העיר, ירד קצב הפיתוח בכלכלי בחיפה בצורה מדאיגה.
לדעתו יש להקדיש מאמצים ומשאבים בטווח השנים הבאות לכיוונים הבאים:
פיתוח  תעשיות בתחומי הננוטכנולוגיה והביוטכנולוגיה  תוך ניצול משאבי האנוש המתקדמים הנמצאים בטכניון ברפא"ל וברמב"ם, ופיתוח פרקים תעשייתים.
פיתוח נמרץ של הנמל והרחבתו לכיוון מזרח לשטחים שבמפרץ חיפה ואף במקום שדה התעופה חיפה שיועתק מזרחה, לטווח 20 דקות נסיעה בכבישי גישה מהירים.
הרחבה משמעותית של הנמל, הרחבת האזורים למכולות ושינוען וכן הרחבת הנמל הימי, מחכים לאישור כשהמתחרה הוא נמל אשדוד.
פיתוח תעשיית התיירות מחו"ל תוך העלאת מספר חדרי המלון והבאת התיירים ל2-3 לינות בחיפה וסיורים באתרים באזור כקיסריה, עכו, נצרת והכינרת, ובמקביל פיתוח תיירות הפנים למשפחות צעירות עם ילדים שיבואו לבלות בחיפה ובאזור ל2-3 ימים.
שיקוע מסילת הרכבת החוצה את שפת הים ואת העיר התחתית וסוגרת את הגישה לים, השקעה נכרת בתשתיות התחבורתיות בעיר, הרכבת הקלה ומנהרות הכרמל שישנו את פני העיר כבר בשנים הקרובות, ופתיחת תחנת הכוח הפחמית שתגביר את אספקת החשמל לחיפה ולאיזור. אכן תוכניות פיתוח נכרות ומעניינות שכולנו מקווים שיביאו להשגת המטרה של פיתוח כלכלי בקצב השווה לארצי,  והפיכת חיפה העיר למטרופולין של ממש ולא לעיר שינה ובתי אבות הנושקת לתל אביב. הנשיא אורי שנבל הודה למרצה והעניק לו את דגל המועדון..
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet