נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

25/03/2009 - הרצאת פרופסור יגאל צמיר

אורחי רוטרי חיפה – כ 20 חברי המועדון ORLY SUD מפריס, צרפת 25.3.2009. ברך את האורחים בשפה הצרפתית - נ"ל בני רודיטי .

נשיא המועדון האורח הודה על קבלת הפנים, וציין שחברי המועדון  גאים לבקר ברוטרי חיפה. מתברר שהאורחים הגיעו יומיים קודם לכן במטרה לתרום לבית החולים הצרפתי בירושלים. הם מתכננים להמשיך ולטייל בארץ . גד כהן , נשיא מועדון חיפה, ברך את הבהאים לרגל ראש השנה שלהם .

עדי פוקס , יו"ר ICC בישראל, אמרה שהיא מקבלת בשמחה ובברכה את חברי המועדון האורח. היא הזכירה פעילויות של המועדון: עזרה לסטודנטים, מימון הפלגה לילדים חולי סרטן, תרומה למפעלי מים במאלי ותרומה לילדים נזקקים. הקשר של המועדון האורח עם חיפה החל ב – 1982 לאחר פעולת אנטבה.חברי המועדון "אורלי - סוד" קבלו  ברכה ונטיעת עץ על שמם ממועדון חיפה .

דני פסלר הציג חבר חדש למועדון -  ערן דובובי, אשר הרצה בשעתו במועדון חיפה על החיזבאללה. הוא בוגר הריאלי בחיפה, שירת במודיעין ובעל תואר במדע המדינה. הוא מנהל את הסניף של ויצ"ו בבית הספר ליאו בק.ערן אמר שלעונג הוא עבורו להיות חבר במועדון, וברצונו להגשים את כל חלומות הרוטרי יחד עם החברים .

בתאריך 25.3.09 נשא פרופסור יגאל צמיר, אדריכל ובוני ערים את הרצאתו בנושא: "תמונת העתיד של  חיפה, או אפטימיזם חסר תקנה ". נ"ל מאיר מנדלמן, הציג את המרצה -  פרופ' יגאל צמיר.(שניהם התגייסו יחד לצה"ל לפני 50 שנה). המרצה הוא בוגר הריאלי, והפקולטה לארכיטקטורה בטכניון. הוא תכנן פרויקטים במרחב הכנרת, רמת הגולן, אזור נתניה, רעננה, קריית אתא ושכונות רבות בארץ. בעבר זכה פעמיים בפרס איילון לתכנון אורבאני. . יגאל צמיר נשוי לרחל, אב לארבעה וסב ל - 12 נכדים .

ההרצאה: תמונת העתיד של חיפה, או: אופטימיות חסרת תקנה .
ישנו סיפור על אב לתאומים, האחד אופטימי והשני פסימי. האב החליט לערוך ניסוי כיצד יגיבו הילדים לקורה להם. את כל הצעצועים שהיו בבית נתן לבן הפסימי. הלה התלונן על כל דבר ולא היה מרוצה כלל. לעומת זאת, אצל האופטימי הניח דלי מלא צואת סוסים. האופטימי שמח ואמר:" ראיתי חרא, עכשיו אני מחפש את הפוני ."
תכניות העתיד של חיפה - הכוללת את הקריות והגליל, היא שתהיה לאחד מארבעת אזורי המטרופולין של ישראל, יחד עם  – תל אביב, ירושלים, באר שבע . מה מתוכנן לחיפה - מהנמל ועד טירת הכרמל, מתוכננת טיילת אחת ארוכה. קיימת תכנית להפנות את הנמל הקיים מזרחה, ואלו חוף הנמל יהפוך לשטח עירוני ותוקם מרינה. יש בעיה חמורה והיא שאושרה בנייתו של הפולינום, בו יהיה בסיס ענק לחיל הים . עיריית חיפה פועלת לשם הזזתו של הפולינום למקום אחר – לשטח בנמל המזרחי החדש . ישנה הצעה להורדת הרכבת למנהרה והקמת שדרה שתהיה הרחוב הראשי והיפה בחיפה . דרום חיפה הסמוך לחוף הכרמל ישמש למגורים יוקרתיים, בדומה לאזורי החוף בתל אביב . 
לסיום אמר המרצה : הפסימיסט רואה את הקושי בכל הזדמנות, ואלו האופטימיסט רואה את הזדמנות בכל קושי !

הודה למרצה יורם נאומן, שאמר שיגאל צמיר הוא גם ספורטאי, ואינו מנותק מהחיים היומיומיים. ומנסה לשנות תכניות שנעשו על ידי הבריטים לפני שבעים שנה .
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet