נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

24/06/2015 - ערב חילופי נשיאים

טקס חילופי הנשיאים במועדון

שנת רוטרי אחת הלכה, ושנת רוטרי חדשה באה בעקבותיה. בערב חגיגי בגינת מלון גארדן , המלון בו מתקיימים מפגשי המועדון השבועיים,  התקיים ערב קסום של טקס חילופי הנשיאים : הנשיא היוצא יוסי כפירי, העביר את השרביט ואת פטיש הנשיאות לנשיאה הנכנסת יוכי פלר. האורחים הרבים כולל נציג הנגידה נג"ל משה אידלמן, עוזר הנגידה לאשכול חיפה נ"ל ירון מטר, נגידים ונשיאים לשעבר ומיועדים לעתיד, נגידת האופן הפנימי ,החברים  החברות ובני/בנות הזוג- כולם כולם נפגשו בלבוש ערב חגיגי ליד השולחנות הערוכים ברוב פאר והדר, נהנו מהמאכלים המשובחים שעל שולחנות המזנונים, ומהנעימות והמנגינות שהנעימה לנו התזמורת המורחבת, שבין נגניה גם חברנו ר/דני ביין.

הערב נפתח בטקס הרוטריוני המסורתי שבו את פסוק השבוע  הביאה חברתנו ר/חביבה רוגר:
‏במחקר אודות המוח הפופולארי מציין גוסטב דה בון כי "ברגע שכמות מסוימת של יצורים חיים, חיות או בני אדם, נאספת יחד, הם מעמידים עצמם אינסטינקטיבית תחת מרותו של "מנהיג". ‏השכילה תנועת הרוטרי להגביל מנהיגות זו לשנה אחת, כדי למצות את המיטב ממירב החברים, ואולי לממש את דברי ראלף ניידר: ‏"תפקיד המנהיגות הוא לייצר מנהיגים נוספים, לא מונהגים נוספים". ‏לכל מנהיג - שנת הרוטרי היא אתגר חדש, אתגר שביטא הנרי ‏קיסינג'ר: "תפקידו של המנהיג הוא להוביל את ההולכים אחריו ‏מהיכן שהם נמצאים - למקום טוב יותר". ‏זהו אכן אתגר גדול.
‏לך, יוסי כפירי,נשיאנו היוצא, אני מפנה את דברי וולטר ליפמן: "מבחנו האמיתי של מנהיג הוא להשאיר בנפש המונהגים את השכנוע והרצון להמשיך". עמדת ‏במבחן הזה בהצטיינות.‏ואסיים בדבר' צ'רצ'יל אל המנהיג: "לעולם אל תפחד ללכת אחרי הזרם, ולעולם אל תפחד לקחת את הזרם אחריך". נשיאתנו הנכנסת,יוכי פלר- כולנו יחד נלך אחריך.

לאחר ברכות הרעות אותן הביאה ר/חנה צוריאל, הביא יו"ר האפיק לשרות הבינלאומי היוצא ר/זאב מטר , את הברכה הבינלאומית הרוטריונית:
גלגל הרוטרי מסתובב ושנת הפעילות 2014-2015 ‏מסתיימת כעת ועמה גם תפקידי כיושב ראש האפיק הבינלאומי וזאת הברכה הבינלאומית האחרונה אותה אקדיש הן למועדון והן לאשר עשיתי באפיק הבינלאומי כאשר אחבר בין השנים.

‏נבצר ממני להיות בביקור המועדון ב  29/4/2015 ‏בכלא עכו, ביקור אשר עבורי הוא עוגן להיותנו כאן היום עם חופשי בארצנו. הייתי באתונה אך במחשבותיי הייתי בביקור ,בתא הגרדום. חשבתי על אלה מחברינו שהקדישו בעשייתם למען התקומה ולא אשכח את אליהו חכים הי"ד אחיו של מנחם חכים ודודו של אלי חכים לוחם הלח"י, את חברנו צבי הדסי זכרו לברכה לוחם האצ"ל ומאסירי המחנות באפריקה ואת אביו של משה גן-צבי יצחק גנצוויך זכרו לברכה חניך קורס מפקדי האצ"ל בשוני ואחרון חביב את חברנו אריה מהולל איש האצ"ל שיבדל לחיים ארוכים וטובים עם נחמה זוגתו היקרה. כבוד הוא למועדון שבתוכו היו וישנם עוד אנשים שכאלה שתרמו למען גאולת העם והארץ כי לנו לנו ארץ זאת.
‏ביום הביקור הייתי באתונה שביוון לקראת הנסיעה למחרת היום ל PREVEZA ‏להכרזת מועדון השיט הראשון במסגרת  IYFR ‏הוא ה International Yachting Fellowship of Rotarians ‏אשר למענו עמלתי שנה תמימה. ב 2 ‏במאי בטכס מאד מרשים קבל המועדון את הציארטר והוקם ה  Hellenic lonian Fleet ‏כאשר בנוסף יזמתי את הקמת המועדון השני עליו נכריז רשמית בספטמבר שנה זאת ושמו ביוון ה Hellenic Aegean Fleet ‏בתקווה שהמצב הכלכלי ביוון לא יורע יותר כי בלאו הכי המצב הכלכלי והחברתי קשה ביותר.
‏הכרתי ביוון אנשים יקרים וזכיתי להיות מוזמן למועדונים ולכנסים ולהביא ולהחליף דגלונים וגם לאמור מילים על המועדון ‏שלנו ולהוסיף מידע על ישראל וזכיתי להזמנה מרגשת עם Heinz Salvator Kounio ‏ מהיחידים מיהודי סלוניקי שחזר כשלד  ‏מהלך מאושויץ והיום מהמבוגרים בחברי רוטרי בסלוניקי. ‏לכן אקדיש את הברכה לחברי היוונים במועדוני הרוטרי ולחברים למועדון השיט הראשון ובהם:
2470 Katerina Kotsali-Papadimitriou PDG ‏המייצגת את הרוטרי הבינלאומי ומשמשת בתפקיד סגן הקומודור במועדון השיט , את נגיד האיזור 2484   Kostas Karvounis ‏שנבחר לתפקיד משנה לקומודור המסיים תפקידו ביום שישי הקרוב ‏נגידת איזור 24702 Marianna Kaloeida ‏שתמכה בהקמת מועדון השיט ומחליפה Grery Griropolulos ‏הנגיד הנכנס לאיזור 2470 ‏חבר מועדון השיט.
‏מכאן שלוחה ברכתי למועדון הראשון שנוסד ביוון Rotary Club of Athinai ‏ מאזור  2470 ‏שהתחיל פעילותו בשנת . 1929  ‏המועדון נמנה על  60 ‏מועדונים באזור ובו 1315 ‏חברים השיך לאזור 20 ‏ברוטרי הבינלאומי ‏המועדון ובו 65 ‏חברים נפגש בכל יום שלישי בשעה 20.30 ‏.ב Eagli Zappeion, Zappeion AthenS
‏אבקש להרים כוסית ברכה לכל חברי המועדון ולנשיא היוצא יוסי כפירי וחברי הנהלתו ואיחולי הצלחה לנשיאה השנייה הנכנסת יוכי פלר וחברי הנהלתה, ולבקש לזכור להזכיר את חברינו שהיו וכבר אינם עמנו עוד ואת אלה שפרשו באיחולי אריכות ימים ולהרים עוד כוסית ברכה למועדון Rotary Club of Athinai

הנשיא המסיים יוסי כפירי נטל בשלב זה את המיקרופון ופתח בברכתו לקהל וכלל הנוכחים:
נציג הנגידה היוצאת נג"ל משה אידלמן, עוזר הנגידה לאשכול חיפה נ"ל ירון מטר, נג"מ דני פסלר נגידת האופן הפנימי אורנה גן-צבי ונשיאתן הנכנסת רוחי יניב, נשיאי המועדון לשעבר, נ"מ צבי יצחקי , משפחתי היקרה- אמי, אשתי שלה אני מודה במיוחד על כל העזרה, בנותיי, אחותי ובעלה , רוטריונים ורוטריוניות, חברות האופן הפנימי ,אורחים ואורחות יקרים וכמובן הנשיאה הנכנסת יוכי פלר, 
הבוקר פתחתי את ספר התנ"ך ,כדי למצוא פסוק מתאים לציטוט . תאמינו או לא - הדף הראשון שנפתח בפני היה מספר קהלת, ומייד נפלו עיני על הפסוק הבא, פרק ג' פסוק ח': "‏טוב אחרית דבר מראשיתו, טוב ארך רוח מגבה רוח"...וכמה פסוקים אחריו "‏אל תאמר מה היה שהימים הראשונים היו טובים מאלה כי לא מחכמה ‏שאלת על זה". ‏איזה יופי! כמה מתאים לרגעים אלו, כשהשמש בבר שקעה בירכתי מערב, ורוח ים קלילה נושבת אלינו ועלינו. הימים האחרונים של שנת הרוטרי נוגעים - לא נוגעים בימים הראשונים של שנת הרוטרי הבאה. כל המסובים והאורחים,כל אחד לפי כבודו, כל אחד לפי מעלתו ,באווירה חגיגית ומפרגנת, אוירה של ארך רוח ולא גבהות רוח - כולנו באנו הערב לחגוג ‏רוטרי .
‏פעם בשנה, יורד גמד קטן ודורך את הקפיץ המניע את גלגל הרוטרי. הגמד הזה נעלם, וכמה ימים לפני סוף השנה, הוא חוזר ומותח את הקפיץ -שיסתובב עוד שנה עם הנשיא/ה החדש/ה. השיטה הזו של בחירת נשיא לשנה אחת בלבד היא גאונית - מונעת חיכוכים ומאפשרת לנשיא, כמו שאמר קהלת, לפעול באורך רוח וליישם את רעיונותיו. אני חייב להתוודות יחד עם זאת, שהתחושה מעורבת כי יש עוד רעיונות ומטרות שלא הספקתי - מה עם הטיול לנצרת שאליו לא יצאנו בגלל מזג ‏האוויר החם, מה עם כמה מרצים שלא הספקנו לשמוע אותם, והייתי רוצה לבקש הארכה של כמה חודשים - אבל כאן בא התקנון ואומר: עצור ! ואולי מוטב שכך  כי, בפרפראזה על קהלת:  ‏"דור הולך ודור בא והרוטרי לעולם עומד ... ".
‏אני מבקש להודות לכל חברי המועדון ,שהשתתפו בפעילויות השונות שלו, אני מבקש להודות לחברי ההנהלה וראשי האפיקים ובמיוחד לקבינט - מזכיר הכבוד עמירם אסמן , הגזבר טל לזר, והנשיא ‏המלווה אלי ליכטר ליו"רים של הועדות ולרוטריונים ‏והרוטריוניות .קשה לי לזכור מישהו אומר "לא" לבקשה שלי. ו‏לעופרה אשתי- את תמכת בי ונתת לי את המרחב שהייתי זקוק לו. תודה ונשיקה !
‏אני מבקש, לטובת אלו ששכחו, לטובת אלו שלא התאפשר להם להגיע ולמען בני ובנות הזוג התמהים מה אנחנו עושים שם, ברוטרי - לעבור בנגיעה קלה ,ממש קלה - כמה שניות על כל פעילות שעשינו השנה.

בשלב זה הופיע על המסך מצגת שסקרה את כל פעילויות המועדון בשנת נשיאותו של הנשיא היוצא יוסי כפירי,  עם תום המצגת המעניינת ולאחר קטעי נגינה שלח התזמורת התחדש הטכס. הנשיא יוסי כפירי קרא אל הבמה את כל חברי צוות הנשיאות וראשי האפיקים, הודה להם במילים חמות על פעילותם ועזרתם משך שנת הרוטרי החולפת, והעניק לכל אחד ואחת מהם תעודת הוקרה וכולם  הצטלמו יחדיו למזכרת.

נציג נגידת רוטרי ישראל נג"ל משה אידלמן, יועץ הנגידה לאשכול חיפה נ"ל ירון מטר והנגיד המיועד חבר מועדוננו נ"ל דני פסלר , ברכו כל אחד בתורו את יוסי ואת המועדון על שנת פעילותו המוצלחת.
קבלת חבר חדש- הנשיא הודיע על קבלתו של  חבר חדש למועדון- מוטי טל,  ונג"ל משה אידלמן ענד לו בשם רוטרי ישראל את סיכת החבר ברוטרי. את "סיעור המוחות"  הנדרש יעבור החבר החדש במועד מאוחר יותר .

הענקת עיטורי פול האריס

כבכל סיום שנת פעילות הוענקו גם הערב עיטורי פול האריס, לשני המועמדים שאת בחירתם שמר הנשיא בסוד עד הערב הזה. עיטור פול האריס ראשון הוענק לחברנו ר/טל לזר שמשך השנה היה יד ימינו של הנשיא וליווה אותו בפעילותיו היומיומית לאורך כל השנה. העיטור השני הוענק לחברנו הוותיק ר/יורם קנטר על השנים הרבות בהן הוא מלווה כותב ועורך את אתר המועדון שהחודש מלאו עשר שנים להופעתו ופרסומו ברשת. לאחר חלוקת העיטורים ותעודות הוקרה  חזרה התזמורת להנעים בנגינתה, שירים ישראלים ונעימות מפורסמות מחו"ל, תענוג למשמע אוזניים.

לסיום, קבלה הנשיאה הנכנסת יוכי פלר את המיקרופון וכה אמרה: בטרם ייפול הפטיש על הפעמון, ובנקישה אחת יסיים שנה ותתחיל לה אחרת: תודה מכל הלב לנשיא לשעבר, יוסי כפירי, על שנה מדהימה מרתקת ותורמת. ועוד צודה על רוחב הלב בעשייה והארגון של ערב נפלא זה. ועם כל כך הרבה לב, אגלה לכם, כי השנה הנכנסת היא של:"מנהיגות בחוכמת לב" . וזה השלב שבו נטלה יוכי את פטיש העץ הנשיאותי והכתה בעוז על שולי הפעמון הרוטריוני המיתולוגי, והערב הנפלא הסתיים, חתם שנה חולפת, ופתח שנת רוטרי 2015/16 חדשה ומוצלחת.

 -----------------

כתב וערך: ר/יורם קנטר

צילומים:  ר/ יורם נאומן

2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet