נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

23/02/2006 - שאול ד'אנג'לי מבקר במועדון רוטרי ברומא

שאול ד'אנג'לי כיו"ר הועדה הבינלאומית ישראל - איטליה, ICC   בקר ביום 23/2/06 ברומא

נשיא רוטרי חיפה שאול ד'אנג'לי התארח  עם הנגיד אבנר פוקס ורעייתו עדי ברומא במועדון רוטרי Roma-Est . ההזמנה הגיעה מנשיא המועדון אנטוניו פוג'ליסי – אליבנדי ומנשיא הועדה הבינלאומית של האיזור דריו צ'יצ'רו. האירוע הרוטריוני נקרא World Understanding Celebration והתקיים באולם המפואר של מלון ST.Regis . באירוע נכחו 4 נשיאים מהמועדונים הגדולים באזור, נגידים ונגידים לשעבר כמו גם שגרירי מצרים, ירדן, מרוקו, טורקיה, סין וישראל. כל הנל נשאו דברים בשבח שיתוף פעולה והבנה בין עמים, הכל ברוח הרוטרי.
הנואם הראשי שר החוץ לשעבר של איטליה ונציגה באיחוד האירופי הדגיש את הצורך בשיתוף פעולה איזורי בים התיכון על מנת להפחית את המתח הבין-דתי כמו גם את הצורך להגן על מדינות מתוקפנות יתר של מדינות אחרות. בהקשר זה ציין במפורש את האיום האיראני על ישראל ועל התגובה הנחרצת הנחוצה מצד העולם החופשי לאיום זה. גם הנגיד שלנו נשא דברים וציין במיוחד פרויקטים של מועדוננו בתחום ההבנה הבין עדתית כגון הכנס בבית הגפן, הקייטנות ומשלחת הנער לארה"ב.
קדם לאירוע זה אירוע רוטריוני נוסף בו חתם הנגיד שלנו אבנר פוקס על אמנת ICC בין ישראל (אזור 2490) לבין איטליה (אזור 2080). את הקשר יצרנו אנו עם נגיד האזור האיטלקי ג'יורג'יו קמפנינו, וביקורנו בכנס ההבנה חל בתזמון מצוין מבחינת החתימה על ההסכם ובעצם "הרגנו שתי ציפורים באבן אחת".
שיא נוסף של הבקור לא היה רוטריוני אך הקשר שלו לארצנו הוא ברור ומיוחד:
בבית הכנסת ברומא נחנך ברוב טכס "המוזיאון היהודי של רומא". האירוע התקיים בצהרי יום חמישי בבית הכנסת המיוחד והמדהים של רומא (נוסד ב- 1904) בנוכחות נשיא איטליה, צ'מפי מנהיגים איטלקים נוספים ומנהיגי הקהילה היהודית ברומא. בלט בנוכחותו הרב אליהו טואף, רבה של העיר רומא במשך שנים ארוכות שהתפרסם בכך שהיה לרב הראשון שאירח את האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, בבית הכנסת ברומא.
האפיפיור שהתרשם במיוחד מהביקור ומהיחס לקהילה היהודית, הזכיר את הרב טואף בצוואתו (את הרב טואף ואת מזכירו האישי ולא אף אחד אחר). בביקור זה הכריז האפיפיור כי היהודים, שסבלו ממעמד של דת מקוללת, הם "אחיה הבוגרים" של הדת הנוצרית וכך יש להתייחס אליהם.
הרב טואף הוא דודו של שאול ד'אנג'לי נשיא המועדון.
במשך כל הביקור המשלחת נהנתה מיחס מיוחד של כל המארחים כלפי ישראל וכמיהה רבה לפעילות משותפת ולקשר עמוק. בידינו הדבר וניתן לעשות שימוש בהתחלה זאת כמנוף להמשך פורה.
בהמשך תמונות שצולמו, ברובן על ידישאול , מהביקור ברומא.
כתבו וצילם: שאול ד'אנג'לי
ערך: יורם

Dear all ,
Re: Our visit to Italy
I would like to thank you all for the invitation to assist in the World Understanding Celebration on last Thursday in Rome. Your hospitality in the beautiful Hotel St.Rogis as well as the excellent ceremony Dario and Antonio were so od at conducting, will be remembered by me for a long period of time .
Thank you Giorgio for the great day you have spent with us and for the laison with you district vernor .
It was a great opportunity and adequate start to the renewed Inter Country Committee Israel-Italy .
I wish we could meet again soon and please whenever you need anything or visit Israel-make sure to contact me .
I would kindly ask you all to thank all the people involved on my behalf .
Sincerely ,
Shaul D’Angeli
President
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet