נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

22/10/2008 - הרצאת השר עמי איילון

קורות חיים עמי אילון
עמי (עמיחי) אילון נולד בישראל שלוש שנים לפני קום המדינה, בשנת 1945. את ילדותו עשה בקיבוץ מעגן. הוא נשוי לבלהה (ביבה), אב לשלושה ילדים וסב לנכד ולנכדה.
את שירותו בחיל הים החל כלוחם בשייטת (הקומנדו הימי), השתתף ופיקד על עשרות פעולות, היה מפקד השייטת ובתפקידו האחרון היה מפקד חיל הים.
על תקופת פיקודו של עמי על הקומנדו הימי, קיבלה היחידה את צל"ש הרמטכ"ל. עמי קיבל את העיטור הגבוה ביותר בצה"ל, עיטור הגבורה, על פעילותו בפשיטה על האי גרין.
עמי הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדע המדינה (אוניברסיטת בר אילן) ותואר שני במינהל ציבורי (אוניברסיטת הרווארד).
לאחר שחרורו מצה"ל נקרא עמי לדגל ועמד בראש שירות הביטחון הכללי (השב"כ), שהיה שרוי במשבר קשה לאחר רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל.
לאחר שסיים בהצלחה את תפקידו בשב"כ, הוא שימש כיו"ר דירקטוריון "נטפים" (חברה בינלאומית לציוד השקייה).
עמי יזם וקידם את "המפקד הלאומי" – יוזמה אזרחית (עליה חתמו כ - 400,000 אזרחים ישראלים ופלשתינאים) לקביעת קווי המתאר של הסכם הקבע בין ישראל לפלשתינאים. נושא גם בתואר אביר איכות השלטון לשנת 2000 (מטעם התנועה לאיכות השלטון בישראל), על הנהגת "הקוד האתי" בשב"כ וקידום חוק השב"כ.
בשנת 2004 הצטרף למפלגת העבודה ונבחר להיות חבר כנסת מטעמה . כיהן כחבר בועדת החוץ והביטחון ובועדת האתיקה . בשנת 2007 התמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה , המאבק הצמוד הוכרע בהפרש של כ- 3%  לאהוד ברק .
בספטמבר 2007 התמנה לשר במשרד ראש הממשלה . במסגרת תפקידו מכהן כשר הממונה על השירות האזרחי -לאומי, כיו"ר ועדת השרים לענייני ביקורת המדינה, כחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, כחבר הקבינט הכלכלי-חברתי וכחבר ועדת השרים לענייני חקיקה. בעקבות מלחמת לבנון השנייה, ומתוקף סמכותו כיו"ר ועדת השרים לביקורת המדינה, הקים את הוועדה להערכות העורף במצבי חירום בטווח הארוך .
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet