נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

22/07/2009 - דוד דולב, MIT

נ"ל גד כהן שהחליף את הנשיא הנוכחי שנמצא בחו"ל, פתח את הישיבה, וברך את האורחים ואת המרצה דוד דולב מהמכון הטבנולוגי של מסצ'וסטס - . MIT. הנשיא לשעבר גד כהן הציג אורחת במועדוננו, צעירה מדרום קרולינה שבארה"ב, המסיימת שנה של שהות והתרשמות בישראל במסגרת מענק של פרויקט "אמבסדור" של רוטרי בינלאומי. הצעירה סיפרה שבדרום קרולינה הפתגם המאפיין את מדינתה הוא "פנים שוחקות ומקומות נפלאים", שהיא סיימה קולג' שם ובאה לישראל לראות ללמוד ולהתרשם.  למרות שאינה יהודיה היא מלאת רשמים ממה שראו עיניה, ועם שובה לביתה תהא שגרירה נאמנה של ישראל המתחדשת

ברכות רעות הובאו על ידי נ"ל כרמל הכהן, ואילו את הברכה הבינלאומית הביא חברנו צבי פרידמן. הברכה הבינלאומית שלוחה הפעם למועדון אדרבלס בברצלונה, איזור 2202 שנוסד ב 1983. נפגשים מדי יום ה'  במלון הנסיכה סופיה, ובו 49 חברים (ביניהם בנו של צבי פרידמן שנכח היום עמנו בישיבה כאורח). המועדון פעיל בהבאת ילדים  מאפריקה נפגעי מוקשים לטיפול והתאמת פרוטזות , וכן בפרויקטי חפירת בארות מים מתוקים בזמביה , לאחר הרמת כוסית הברכה, החליף נ"ל גד כהן את דגל המועדון עם דגל מועדון ברצלונה  שבידי האורח. חבר מועדון רוטרי ברצלונה .

פסוק השבוע הובא על ידי אריה חזון, מתוך הפטרת השבוע מספר ישעיהו פרק א'-"מכף רגל ועד ראש אין בו מתום פצע וחבורה ומכה טריה" – בו מדובר על מצבנו כיום, וכן על המצב השלטוני של אז -  " שריך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף שלמונים" כאז- כן כיום, שום דבר לא השחנה תחת השמש ... 

נ"ל שלמה אסיף שמתפקד השנה כיו"ר ועדת המילגות של המועדון, ברך מעל הדוכן על קבלת התרומה הראשונה השנה  לקרן המלגות באמצעות חברנו שלמה דביר ו"חסך", בסך 40 אלף ₪. סנונית ראשונה- סימן לבאות !...

60  שנית של חבר מספר על חבר : נ"ל שלמה אסיף סיפר על חברנו דני זגול. דני הוא סגסוגת מיוחדת במינה של אב ממוצא סורי עם אימא פולניה. השם זגול מוזכר בספר דרכי חיים שבו קטעים וסיפורים יפים ש"לוקטו על ידי חיים הלוי אביתר המכונה זגול , ס"ט (ספרדי טהור!) מתושבי דמשק ". דני עבד שנים כמסדיר תביעות מטענים בכיר באגף הביטוח והתביעות ב"צים", משם פרש לגמלאות. כיום הוא קם כל בוקר ב 0600 , והולך בים כ 10 ק"מ X 3 בשבוע, ובשאר הימים חדר כושר.נשוי לאילנה- מורה ותיקה ומנהל החטיבה העליונה בבית בירם בבי"ס הראלי. ככולנו הוא קשור מאד לנכדיו בר ואביב, ולשלושת ילדיו – הילה שהיא חשבת, תום שהוא עו"ד ואור שהיא עדיין חיילת. אביו של דני היה עורך דין  וגם הוא עוסק כיום בבוררויות כמומחה  בתחום ביטוח ומשפט, וכן כמגשר.  דני היה חבר בעבר בשולחן עגול, ואילו אחיו  אבי זגול  התפרסם כשופט כדורסל בליגות ישראל .

מזכיר הכבוד לשעבר יורם נאומן, אמר מילות ברכה חמות לנשיא היוצא גד כהן, הודה לו בשם כל החברים על שנת פעילותו הברוכה, והעניק לו בשם המועדון לקול תשואות החברים תעודת הוקרה .

שלמה מרקל הציג את המרצה האורח מר דוד דולב, עמו הוא נפגש בארה"ב במסגרת פגישות הכרות ועסקים עם MIT . מר דולב גדל בארץ ברמת השרון ולמד באוניברסיטת בן גוריון בנגב, וכיום הוא ראש פרויקט MISTI במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס – MIT .

המרצה פתח בהצגת תמונת המבנה הראשי של MIT שעל גגו מוצב דגם מטוסם של האחים רייט, כסמל לפיתוח טכנולוגי ותעוזה מחשבתית .
פרויקט מיסטי מיועד לקשר בין סטודנטים בשנים השונות בפקולטות להנדסה  לבין מרכזי לימוד ומפעלים ברחבי העולם. הסטודנטים הנבחרים עוברים קורסי הכנה ונשלחים לארצות שונות שם הם לומדים ומשתלבים בעבודה במפעלים טכנולוגים או במכוני מחקר מחד, או שהם מפעילים פרויקטים של לימוד והדרכה במקצועות שונים החל ממטמתיקה ועד אנגלית לסינים . בישראל שוהים כרגע 32 סטודנטים במסגרת פרויקט מיסטי.

חברנו שלום וואנו הודה למרצה על ההסברים המעניינים, והנשיא היוצא גד כהן העניק לו תעודת נטיעת עץ על שמו ביער הרוטרי ע"ש פול האריס שבצפת .
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet