נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

21/09/2005 - ארוחת מליון דולר

המועדון התארח ביום 21/9/05 אצל הבהאים לארוחת "מיליון הדולר". כ 70 מחברנו סעדו ארוחת צהריים במסדה בשדרות בן גוריון. את המפגש אירגן האני אלפאר.

נג/ל ק.ק. גרדינגר מסביר   מה היא ארוחת מיליון דולר:  "מטרת  כל מועדון להתארח פעם עד פעמיים בשנה, במוסד או במפעל  כל שהוא, אשר מעוניין להציגו בפני הציבור הרחב. רק אם הוצאות האירוח הינן על חשבון אותו מוסד או המפעל, אזי התשלום שכל רוטריון משלם בגין הארוחה, יתרם ל"קרן המילגות הבינלאומית של רוטרי". מטרת רוטרי עולמי להשיג בצורה זו, מיליון דולר. 

את הברכה הבן לאומית העבירה ברכה סלע כדלקמן: "היום לרגל ביקורנו במרכז לאינפורמציה של הבהאים ה- OPI    והיותנו אורחים של ידידינו הבהאים חשבנו להעביר את הברכה הבינלאומית למועדון הרוטרי במדינה בעלת מספר הבהאים הגדול ביותר בעולם – הודו. 
בהודו ישנם 1.8 מליון בהאים מתוך 5.7 מליון בעולם כולו – כמעט שליש! בחרנו מועדו הרוטרי הוותיק הנמצא ב -  New Delhiהבירה. Rotary club of New Delhi –South. המועדון שייך לאזור 3010 יחד עם 93 מועדונים ברחבי New Delhi הבירה 3681 חברים. נוסד בשנת 1969, במועדון 71 חברים. נפגשים ביום שני בשעה 18:00 במלון Hyatt Regency.

פסוק השבוע העביר האני אלפאר:(מארגן המפגש) - לכבוד ארוחת המיליון דולר שבחסות המרכז הבהאי העולמי, ראיתי לנכון להביא את פסוק השבוע ברוח המפגש. מייסדה של הדת הבהאית, (מירזה חוסין עלי) בחר לעצמו את השם "בהאאללה"(זוהר האל) מכאן השם של הדת הבהאית. בהאאללה נפטר בשנת 1892בעכו ונקבר באחוזת הבהג'י. לפני מותו הוא ממנה את בנו בכורו עבדאלבהא, עבאס אפנדי כראש הדת וכממשיך דרכו. עבאס אפנדי נולד בשנת 1844, ליווה את אביו לאורך כל שנות גלותו. פעילותו ומנהיגותו הביאו כבוד רב לבהאים. הוא ביקר בעשרות ארצות באירופה ואמריקה. עבאס אפנדי חי בחיפה משנת 1908. ייסד כאן בחיפה מערכת יחסי שכנות טובה וקשרים חמים עם כל העדות בחיפה. עבאס אפנדי נפטר בשנת 1921. עצמותיו נטמנו לצד הבאב בחיפה בכיפת זהב. בשנת 1914 התנבא עבדלבהאא לגבי הגנים המדורגים של הכרמל. אחד המשפטים של בהאאללה בעניין: "חשבו על פרחי הגן : למרות היותם שונים במינם, צבעם וצורתם, כולם מושקים במי אותו מעיין, מרועננים ע"י משבי אותה רוח, מחוזקים בקרני אותה השמש, שונות זו מגבירה את קיסמם ומוסיפה ליופיים." "Consider the flowers of a garden: though differing in kind, colors form and Shape yet, inasmuch as they are refreshed by the waters of one spring, revived by the breath of one wind, invirated by the rays of on sun, this diversity increaseth their Charm, and addeth unto their beauty ". Abdu’l-Baha   1914

לאחר הארוחה  נערך ביקור במשרד לאינפורמציה ויחסי ציבור של הבהאים, הוצג סרט על הכת הבהאית וחבר המועדון אלברט לינקולן ענה לשאלות. בקרנו גם בגנים. לעדה כ 6 מיליון מאמינים, אין לה קהילה רוחנית בישראל, אין פעולות מסיונריות, וניתן להצטרף רק בקהילות בחוץ לארץ. כל העובדים בחיפה הם מתנדבים להוציא מספר אנשי מנגנון.

כתב וצילם יורם נאומן2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet