נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

20/09/2006 - ברכת הרב של חיפה לרגל השנה החדשה

את הברכה הבינלאומית נשא האני אלפאר,מנכ"ל בית הגפןף בשבוע שעבר, ביום ה- 12.9.2006 בהרצאה שנשא האפיפיור בינדיקטוס  השישה עשר, באוניברסיטת רגנסבורג שבוואריה בגרמניה, התייחס האפיפיור לאלימות בשם הדת והביא דוגמא מההשלכות שהיו להמרת הדת בכוח של העמים שנכבשו ע"י האיסלאם. הוא אמר שלא הכח והאלימות הם אלה שיפתחו את לבו של מאמין אלא מילים משכנעות.
כדי להסביר את עמדותיו, האפיפיור ציטט מדברי הקיסר הביזנטי בן המאה ה- 14 מנואל השני: "הראו לי מה החידושים שהביא מוחמד. אתם תמצאו רק דברים רעים ובלתי אנושיים, כמו הציווי שלו להפיץ את האיסלאם בחרב על פי האמונה". עוד ציין האפיפיור, כי האלימות "עומדת בסתירה לרצון האל". האפיפיור קרא ל"דיאלוג אמיתי ודחוף בין התרבויות".
דבריו זכו לגינויים מצד מנהיגים מוסלמיים, ועוררו הפגנות ואף התקפות אלימות על כנסיות ברחבי העולם. בדרשה של יום ראשון האחרון, הביע האפיפיור חרטה על פגיעה ברגשות המוסלמים והאיסלאם והבהיר שזו אינה דעתו האישית.
ומקריאה לפיוס בין הדתות לאחר מעידה אומללה של האפיפיור, אל קריאה לשלום ולסובלנות באופן עקבי ומתמשך ע"י כבוד הרב הראשי של חיפה, הרב שאר ישוב כהן, אורח המועדון היום וחבר כבוד, והפעם בעיר אסיזי באיטליה ולכנס בינלאומי של 500 ראשי דתות מרחבי העולם. כבוד הרב שאר ישוב כהן קרא לסובלנות, להידברות ולקידוש דברי הנביאים הרב הביע תמיהתו כיצד יכולים מוסלמים לפעול נגד דברי התנ"ך ונבואותיהם של הנביאים ובניגוד לציווי נביא האיסלאם מוחמד.
לאור ההתרחשויות הרבות לאחרונה סביב הנושא הבינדתי ובמיוחד באיטליה ועיר הבירה רומא ראיתי לנכון להעביר את הברכה הבינלאומית למועדוני הרוטרי ברומא שבאזור 2028  ולהבליט בברכתנו זו את הייחוד של העיר חיפה שבה חיים בשלום, סובלנות, הבנה וכבוד הדדי בני כל הדתות.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet