נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

20/02/2008 - חלוקת מילגות

כמו בכל שנה העניק המועדון מילגות לתלמידים וסטודנטים מצטיינים. השנה מחולק סכום של 250,000 ש"ח בשתוף עם "חסך" "יד לחייל המשוחרר,"  "קרן הכט" משפחות שיצר אסיף רודיטי ורוטרי חיפה.
בטכס מרגש ובנוכחות של 110 אנשי רוטרי ואנשי ציבור רבים חולקו מלגות לסטודנטים מצטיינים. הקריטריונים לחלוקת המלגות לטודנטים היו: הצטיינות בלימודים, תרומה לקהילה,עולים חדשים וחיילים בודדים בארץ. בשם הנהלת חס"ך חיפה ברכה חברת ההנהלה הגב' ניצה טל. תרומת קרן חס"ך התאפשרה תודות מאמציו של שלמה דביר, מנהל הקרן. כן נכח באולם יו"ר הקרן אלי נחמיאס.
מר הרי זסלר יו"ר קרן הכט העלה על נס את הפעילות הברוכה של מועדון רוטרי חיפה. הוא סיפר שהקרן החליטה לתרום מלגות בעקבות פנייתו של רוטריון צבי אדלמן. הרי זסלר ריגש את הקהל כאשר אמר למקבלי המלגות: "מחר אתם תצאו לשוק החופשי ותתבססו - אל תשכחו שקיבלתם מילגה ותתרמו גם אתם".
סגן ראש עיריית חיפה מר צבי דהרי בירך את האירגונים שחברו יחד למבצע כה יפה והעלה על נס את ההבנה ושיתוף הפעולה שיש בין העדות השונות בעיר חיפה.
יו"ר עמותת "גג לחייל המשוחרר" ונשיא מועדון רוטרי כרמל מר ישראל שטוקמן הודה לחברי מועדון רוטרי חיפה על התרומה וציין שחבר מועדון חיפה צבי יצחקי משמש כמהנדס יועץ של העמותה.
נציגי הסטודנטים מקבלי המלגות אמרו דברי תודה על קבלת התרומות:
מעיין רפקאי סיפרה שעלתה מאתיופיה והיא בת למשפחה מעוטת יכולת ותודות למלגה היא תוכל לסיים לימודיה באוניברסיטת חיפה בפקולטה לפסיכולוגיה. ליאור לב-טוב סטודנט להנדסה רפואית ובעבר קצין מצטיין בדרגת סרן, סיפר שהחליט ללמוד רפואה בעקבות מחלתה הקשה של אימו. כיום הוא עוסק בחזית הטכנולוגיה הרפואית - בשילוב של תאי עצב ורובוטים וכשלים בתפקוד המוח. ליאור סיים את דבריו בברכת הנותן וברכת המקבל.
את הטכס לווותה נגינתם הנעימה של זוג מוסיקאים צעירים ממרכז תזמורת הנוער הצעירה "יובל" חיפה.
נשיא מועדון רוטרי חיפה מר אורי שנבל הודה ליו"ר ועדת המלגות נ"ל מנחם חכים ולרוטריון החדש שלום ואנו על מאמציהם הרבים בפעילותם למען חלוקת המלגות.
נכתב ע"י:  עו"ד יורם נאומן ונפתלי בלבן - אוברהנד, מועדון רוטרי חיפה.

להלן שמות הזוכים:
מטעם  רוטרקט טירת הכרמל בראשות הנשיא משה בכר הוענקו מילגות ל:
-1.מאיה אולברג  2.צחי ליברמן 3.זהבית אלבו
מטעם יו"ר ועדת הקליטה עו"ד דנה נוף, הוענקו מילגות ל: .איילא מולוקסה 2.נטליה בס 3.יוליה פורטנוב
מטעם  משפחת רודיטי:ליוליה גלנט
מטעם  שלמה אסיף:לפנינית בן מיכה
יתר המקבלים:יוסף טל,רון טל,שגיא בלומנפלד,ליאור לב-טוב,גלעד זומר,בן הרצוג,טמילה מקסימוב,אורטל חיים,אולגה סורוקוב
מקבלי המילגות מטעם חסך וגג לחייל:אורטל אברהם,אורטל יחואלי,יאן רובין,אלמוט באדלגין,אנדיהו אברה,אנה טוין זעירא, אסקדיל ביינה, גנדי זברחובסקי,דבריתו ובה,מנלו דגיה, דימיטרי בקל,הולואגר עדינו,חן ממו,טטיאנה דאיציק,יבגניה פלוסנינה, יוהנס טקלחהימנוט,דבי עזרה,ימסטרץ קפלה,מרווה סלימאן, סיסאי נגה, ניקולאי זוקוב,סרגי פורמן,עדן דורפמן, עינב פורטל,רומן מוגלימוב.

התאריך העברי היום הוא י"ד באדר א'. בשנה מעוברת כמו השנה, פורים נחוג בי"ד באדר ב' ואילו י"ד באדר א' מכונה "פורים קטן". על פי המסורת היהודית ב"פורים קטן" מקיימים רק מצוות של שמחה, נתינה וגמילות חסדים. חז"ל הדגישו את ערך הצדקה, שאיננה רק חומרית המתבטאת בכסף, אלא גם ביחס האנושי לבני האדם.
גם הסופר ההודי, רובין שארמה, שחיבר בין השאר את הספר "הנזיר שמכר את הפרארי שלו", מדגיש את ערך הנתינה והצדקה מתוך יחס אנושי לבני האדם, כפי שכתב בספרו "איך ליצור עושר ושפע בתקופת אי וודאות".
נתינה היא אחת מעשרה דחפים לחיי עושר, שכל פרט המנהל חיים טובים משלב בתוך חייו בימים אלה. אנשים המנהיגים את חייהם יודעים שנתינה מתחילה את תהליך הקבלה. לסינים יש פתגם שאומר: "מעט בושם נדבק תמיד ליד שנותנת לך פרחים". זהו אחד מחוקי הטבע של העולם, שאומר כי ככל שאתה מוסיף ערך, כך תקבל יותר שפע. אנשים עשירים באמת מחויבים לעזור לאחרים להגשים את חלומם, למצוא הצלחה אוטנטית ולחיות חיים נהדרים. ההתמקדות היחידה שלהם היא בלעזור. המיקוד העיקרי של פעולותיהם הוא בלתת יותר מאשר לקבל .
גם בתרבות האמריקאית קבע אברהם לינקולן: "לא משנה מה אתה ובלבד שתהיה טוב", והמוטו של מועדון רוטרי חיפה השנה "היה חבר" מייטיב לתמצת את הרעיון הזה.
על כן בחרתי כפסוק השבוע המתקשר ל"פורים קטן", במוטו שלנו  "היה חבר"! --- ואולי אף יותר חשוב, "קודם, היה אדם!"

ברכות רעות 20/2/08
ימי הולדת
היום,20/2 ורד אביטן
21/2 יאנק פוקס
23/2 נשיאנו אורי שנבל
23/2 קמיל שקור
23/2 חנניה (חורחה) גרינברג
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet