נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

19/11/2008 - גדי זוהר

גדי זהר נולד בחיפה ב 1945 בוגר ביה"ס הריאלי במגמה המזרחית. נשוי לנילי ואב לשלושה וסב לשבעה. אביו, יצחק זהר היה רוטריון שנים רבות בסניף הקריות . במשך שלושים שנה שירת בצה"ל בעיקר בחיל המודיעין . בין תפקידיו הבולטים :
-         שליש הרמטכ"ל במלחמת יום הכיפורים ולאחריה
-         מפקד יחידת איסוף היומינט
-         ראש ענף וראש זירת מחקר הטרור והפלסטינים
-         נספח צבאי למודיעין בוושינגטון
בתפקידו האחרון שימש ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון בין השנים 1991-1995 במהלכן היה שותף למו"מ על "עזה ויריחו ". השתחרר מצה"ל בדרגת תא"ל . בוגר אוניברסיטת ת"א בהסטוריה של המזה"ת וגיאוגרפיה. עם פרישתו מצה"ל הקים עם שותפים מהשירות את חברת נאטקס לייעוץ וביצוע של פרויקטים באבטחה בארץ ובעולם. כן יזם וניהל מספר חברות הזנק בתחומי האבטחה. חבר בהנהלת המועצה לשלום ובטחון ובהנהלת המרכז למורשת המודיעין ("מל"מ") ובגופי התנדבות נוספים.

אלוף יריב הקים את המועצה לשלום ובטחון ששמה לה למטרה לפעול למען השלום. צריך לעשות הכל כדי להגיע להסדרי שלום כערך איסטרטגי. תומכים בהקמת שתי מדינו לנו ולפלשתינאיים. היינו באוסלו באנפוליס במפת הדרכים כשההישגים הם ההסכמים עם מצרים וירדן, ההתנתקות החד צדדית מעזה  - המהלך האחרון בין שני הצדדים. לאן הלאה? היוזמה הערבית נולדה ב 2002 ע"י עבדאללה מלך סעודיה. התגובות בארץ היו די חלביות. למחרת ההחלטה היה הפיגוע במלון פארק .
1. קריאה לישראל לנסיגה לגבולות 67 .
2. מציאת פתרון צודק לבעיית הפליטים .
3. הסכמה להקמת מדינה פלשתינאית עצמאית .
ההחלטה התקבלה על ידי 24 מדינות ערביות. הליגה הערבית קשה לקבל החלטות ומזמן איבדה את יכולות הכפייה והביצוע. אך היא היחידה בה קיימות הסולידאריות הערבית. העולם הערבי נחצה לשני גושים. הגוש הסוני והגוש השיעי ותומכיו. הגוש השיעי מאיים על הגוש הסוני (מצרים וסעודיה). יש מאבק פנימי קשה והגוש הסוני הנלחץ מחפש פתרונות במערב ובמזרח תיכון חדש. היוזמה הישראלית - שלא ישקעו ההסדרים. הנושא האירני - האיום שעומד בפתחנו. מזרח תיכון מגורען מטהרן ועד מרוקו זו לא "שכונה" טובה. המשימה האיסטראטגית שלנו היא לשנות  את הדבר ולהתחבר לכוחות שרוצים לשנות. אין סיכוי שנגיע לשיתוף עם העולם הערבי המתון ללא הסכם עם הפלשתינאיים. מהיווצרותו של פרטנר ערבי אסור לנו להתחמק !

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet