נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

17/12/2014 - גאלה עם אחינועם ניני

ערב הגאלה השנתי לתרומה לקהילה של מועדוננו, מועדון רוטרי חיפה, התקיים באודיטוריום בחיפה ביום הביעי 17/12/20174. ערב הגאלה היווה אירוע נהדר של חגיגה מוזיקלית  עם הזמרת הבינלאומית אחינעם ניני בלווי התזמורת הסימפונית חיפה, שמנהלה, חברנו ר/מוטי איינס הפעלתן עמל להפיכתה לאחת התזמורות המובילות בארץ. תחילה התכנסו חברי המועדון ואורחים רבים , נוטריונים ושאינם נוטריונים לקבלת פנים בפואייה של הסינמטק, שם התקבלו על ידי החברות הפעילות שלנו והוענק לכל זוג שי ותכניה. הררי סופגניות על השולחנות וחטיפים טעימים, בלווית כוסית יין פונש חמה שהתאימה למזג האוויר הקריר שבחוץ. נשיאתנו המיועדת יוכי פלר שהייתה אחראית על הפקת הגאלה עמלה ללא הרף ובסיוע מתנדבים  שעמלו במקום משעות הצהרים המוקדמות הכינו את השולחנות והכיבוד לקבלת הפנים החמימה.

לאחר המפגש הראשוני עברנו לאולם האודיטוריום שבו  נכחו רבים וטובים מאנשי חיפה שרכשו כרטיסים למופע בקופות ומילאו את אולם האודיטוריום. נ"נ/יוכי פלר פתחה את הערב, הודתה לקהל הנוכחים ולכל התורמים להצלחת הערב ולמעלי התרומות, לכחמישים נותני החסות, למפרסמי המודעות ולרוכשי הכרטיסים במסגרת המועדון כשכל ההכנסות קודש לפעילות מועדוננו רוטרי חיפה, למען הקהילה. בסיוע שני נערים ושש נערות חברי מקהלת בת שיר –מקהלת הבית של התזמורת הסימפונית חיפה, הודלקו שני הנרות בחנוכייה שעל הבמה, כשהנערים מפליאים בקולם בברכה במסורתית, והמקהלה משלימה בשירת מעוז צור ישועתי.

המנחה ברכה את ראש עירית חיפה עו"ד יונה יהב שנכח ונתן את חסותו לערב הגאלה. יונה יהב הינו חבר כבוד של מועדון רוטרי חיפה ורק לפני כשבוע הוענק לו ע"י נגידת הרוטרי ישראל מלי לוי  מגן הסובלנות של ארגון הרוטרי כהוקרה על פעילותו בטכס שקיים המועדון  בבית הגפן . כן ברכה את הנגידה מלי לוי את ראש עירית נשר  אבי בינמו ואת הנשיאים וחברי מועדוני הרוטרי שנכחו בערב הגאלה.

ראש העיר יונה יהב ברך קצרות מעל הבמה ושלח ברכה מפורטת יותר  שהופיעה בתכניה:
חבריי ברוטרי חיפה, ‏אני שמח לברך את מועדון רוטרי חיפה, אשר מאז הוקם עוסקים חבריו בתרומה לחברה ולקהילה בעיר. ובאומרי תרומה, אין הכוונה רק לפילנתרופיה ולתרומות כספיות. חברי מועדון רוטרי חיפה הם מתווי דרך לערכים חברתיים ומובילי הנתיב לפעילות עשירה של ערבות הדדית, רעות ומצוינות. ‏כשאני מדפדף בחוברת הפעילות השנתית, אני יודע שגם השנה, מועדון "רוטרי" חיפה, המועדון הגדול בארץ, ימצא את הדרך לסייע בכל מקום בו נדרשת עזרה. בבתי תמחוי, בסיוע לנוער במצוקה, בתמיכה בצעירים מצטיינים בלימודיהם ומתנדבים בקהילה ובמגוון גדול של פעולות נוספות. ‏העשייה המבורכת של תנועת הרוטרי משקפת את כל הטוב והיפה בפעילות התנועה שהתגייסה לסייע לילדים חריגים, נשים מוכות, חיילי חיל הים, חלוקת חבילות לראש השנה וחבילות של "קמחא דה פסחא".
‏פעילות זאת מתאפשרת הודות לחברים המקדישים מזמנם ומרצם לעשייה ההתנדבותית ונכונים תמיד לכל משימת סיוע לכל אדם. עשייתכם משלימה את הפעילות הממסדית ומעשירה את העשייה למען הזולת, באיכויות שרק מתנדב העושה מלאכתו בלב חפץ יכול להעניק. ‏אתם הרוטריונים מהווים את החלוץ ההולך לפני המחנה ומעניק השראה לפעילות ארגוני המתנדבים האחרים בעיר. אתם פניה היפות של החברה ואנו גאים בכם. לאורך כל שנות פעילותי הציבורית אני עוקב אחר פעילותכם, בשנים אלו למדתי להכיר ולהוקיר את פעילותכם העשירה. ‏תודת העיר ותושביה נתונה לכל אחד ואחת מכם. תודה, על היד המושטת תמיד ותודה על התקווה אותה אתם מעניקים כי בזכותכם, יהיה לכולנו עתיד טוב יותר.

נשיא המועדון לשנת הרוטרי 2014-2015  יוסי כפירי ברך קצרות מעל הבמה ושלח את ברכתו כפי שהופיעה בתכנייה:"הנרות הללו שאנו מדליקים ... " -‏חברי הרוטריונים, אורחים ותורמים יקרים! ‏ערב הגאלה החגיגי, המשמש ככלי איסוף הכספים לפעילות הקהילתית של מועדון רוטרי חיפה, מתקיים הפעם בחג החנוכה. אנו שואפים להביא אור לאלו המתקשים, הנזקקים, הנצרכים - ומכאן להדליק עבורם שלהבת גדולה הניזונה מן התרומות והמאמצים המשותפים. מועדון רוטרי חיפה, ולצידו נשות מועדון האופן הפנימי, משלב פעילות חברתית פנימית עם עשייה למען הקהילה ולוקח על עצמו תמיכה בפעילות נוער, עולים חדשים, יזמה חינוכית המתבטאת השנה בפרויקט המים, בו אנו מאפשרים לתלמידים להתמחות במגוון אספקטים הקשורים למים, וכל שאת תוך שילוב מועדוני רוטרי נוספים בארץ ובעולם, תמיכה בבתי ההסעדה, חלוקת מלגות לימודים, שכנות טובה ועוד. ‏הגלגל הרוטריוני של מועדון רוטרי חיפה, מתגלגל כבר 82 ‏שנים, והשנה נפלה בחלקי הזכות כנשיא, להיות הציר שמניע אותו הלאה. אני מודה לכל חברי המועדון, להנהלת המועדון, ובמיוחד לנשיאה הבאה יוכי פר אשר עמלה וטרחה רבות כדי להפיק ערב זה.
‏"כל אחד הוא נר קטן וכולנו אור איתן" ... אין כמו מילות השיר הידוע הזה, הזכור לנו מימי ילדותנו כדי לתאר את הדרך בה מועדוננו מעצים את האור שכל אחד מרוכשי הכרטיסים ומפרסמי המודעות הדליק הערב למען החלקים החשוכים בחברה. ‏אני מבקש להודות לחבר הכבוד שלנו, ראש עיריית חיפה מר יונה יהב, אשר מלווה אותנו שנים רבות, ולברך את ראש עיריית נשר מר אבי בינמו. שבעירו הולך וקם עתה מועדון רוטרי חדש אשר מועדון חיפה הוא הספונסר שלו. ‏נברך גם את הנגידה מלו לוי הנמצאת איתנו הערב, ושהביאה איתה רוח רעננה וסחפה את כל הרוטריונים בהתלהבות שלה והיא תמיד אורחת רצויה אצלנו. ‏תנועת רוטרי העולמית, וכחלק ממנה גם מועדון רוטרי חיפה, תמשיך לקחת אחריות חברתית - קהילתית ולפעול לפי הכלל שרות לזולת- לפני הפרט.

גם מלי לוי - נגידת רוטרי ישראל  ‏לשנת הרוטרי 2014-2015 שלחה את ברכתה כפי שהופיעה בתכניית הערב: אני גאה לברך את נשיא המועדון יוטי כפירי וחברי מועדון רוטרי חיפה לרגל הפקת ערב הגאלה השנתי. ערב הגאלה מהווה ערב שיא ומקור לגאווה. הכנסות הערב משמשות למינוף הפעילות הקהילתית המשמעותית והמגוונת של המועדון. ‏        מועדון רוטרי חיפה הינו המועדון הגדול ביותר באזור 2490 ‏ישראל. המועדון משכיל לשמור על ההרכב האנושי, האיכותי והמיוחד של 100 ‏חבריו. המועדון מצליח ומשגשג בזכות ההקפדה על תקנון רוטרי בינלאומי, הלכידות החברתית ואיכות חברי המועדון. ‏הפעילות הקהילתית הינה ליבת העשייה של המועדון. מועדון רוטרי חיפה הוא שם דבר ומוביל דרך בפרויקטים מיוחדים בעיר חיפה. ‏מאחלת לנשיא המועדון ולחברי המועדון שנת רוטרי מלאה בפעילות, רעות וחברות. הצלחתכם היא הצלחת אזור 2490 ‏ישראל. ‏כי "רוטרי מנהיגים דרך"  " Light Up Rotary ‏".

לאחר הברכות ודברי הפתיח עלתה לבמה כוכבת הערב הזמרת אחינעם ניני בלויות נגן הגיטרה והמעבד המוזיקלי גיל דור המלווה אותה שנים רבות. המחצית הראשונה של ההופעה הוקדשה לשירים ייחודיים ישראלים, כשהתזמורת הסימפונית חיפה בניצוחו של אילן מוכיח רב הכשרונות מלווה אותה ומקדימה בפתיחות מוזיקליות של עיבודים מיוחדים לשיריה שעיבד המנצח המוכשר. חלק מהשירים היו נעימות בנוסח תימן עם העברית הייחודית שלהם, וחלק באנגלית במבטא אמריקאי ללא רבב. הזמרת ליוותה את עצמה בחלק מהשירים בתיפוף להדגשת הקצב כשהתזמורת ונגן הגיטרה מלווים אותה.

במחצית השנייה של הערב הדגימה אחינעם ניני את מגוון אפשרויותיה בשליטה על קולה המיוחד והצלול בשיר החליל בביצוע מיוחד, בשיר על לול התרנגולת שעובד לאריה אופראית ובקטעים מתוך קנדיד של ליאונרד ברנשטיין שם התעלתה לאוקטבות גבוהות מדהימות. היא סיפרה לקהל שיש לה קשר מיוחד לחיפה העיר- בעלה יליד חיפה, כשעלתה לארץ לפגוש אותו בצעירותה המפגש הראשון שלה עם שובה רץ נערך בחיפה, ושיש לה חברים יקרים וטובים בינהם חבר מועדוננו נ"ל  נחום לדר שגם לו, כמו לראש העיר יונה יהב הוענק לפני כשבוע מגן הסובלנות של רוטרי ישראל . היא שמחה לציין שבקהל יושבת מי שהייתה מורתה החיפאית לפיתוח קול גב' הכהן ולמענה הדגימה  ביצועים מדהימים של שירים ישראלים וזרים.
לקול התשואות ומחיאות הכפיים הסוערות של הקהל בסיום ההופעה סיימה בין השאר בהדרן בשיר  "החיים היפים" שהשתתפה בכתיבתו והיה שיר הנושא בסרט החיים היפים של הבמאי רוברטו בניני שזכה עימו  באוסקר.עם סיום ההופעה הממגנטת שבנו לבתינו בהרגשה שהיינו שותפים למופע ברמה בינלאומית, האזנו לקול צלול ומלאכי בערב מוזיקלי ותרבותי כיאות למסורת מועדון הרוטרי חיפה.

חברים יקרים , מעבירה לכם את מכתב התודה של טל ואביבה לזר 
נראה לי שהוא מייצג את כל הנוכחים באירוע הגאלה  המוצלח , שהרימה יוכי פלר עם קבוצת עוזרים מהמועדון
סימן לשנת הנשיאות שתבוא עלינו לטובה!!
חג שמח
חנה צוריאל

יוכי יקרה.
אביבה ואנוכי מבקשים להודות לך על ערב הגאלה המהנה אשר אותו חווינו בקרב חברנו  למועדון.
העבודה והמחשבה הרבה אותם הקדשת והשקעת למען הצלחת הערב נשאה את פירות נהדרים.
הארגון המצויין, הכיבוד שהוגש באלגנטיות, בדיוק במינון הנכון. שקיות המתנות שחולקו בקרב האורחים, יצרו אצלנו תחושה של גאוה להשתייך למועדון הנפלא שלנו, והכל בזכותך ובזכות החברים המסורים שסייעו בידייך. נאומי הברכה הקצרים והעניניים היו בהחלט במקום והתחשבו בקהל קוני הכרטיסים שלא במסגרת הגאלה.
לא יכלה להיות בחירה טובה יותר מהאמנית אחינועם ניני אשר לדעתנו לא קמה בארצנו זמרת טובה ונפלאה ממנה. הופעתה המיוחדת במינה, יכולותיה הווקאליות, שירתה המדהימה וחינניותה, הותירה אותנו פעורי פה. זה היה ערב רצוף הנאות אשר ננצור בזכרוננו.
תודה לך על גאלה נהדרת ומהנה.
בברכה,
אביבה וטל לזר 
---------------------------------

כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילומים :  ר/יורם נאומן


2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet