נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

17/12/2008 - בקור הנגידה יעל לצרוס ברוטרי חיפה

ביקורה המתוכנן השנתי של הנגידה במועדון רוטרי חיפה החל בשעות הבוקר, כאשר הנשיא גד כהן, מזכיר הכבוד יורם נאומן   וחברים נוספים התלוו לצוות הנגידה שכלל את הנגידה עצמה יעל לצרוס, מזכיר האזור אברהם שרון .    
הביקור החל בשעות הבוקר  בבית ההסעדה בית חם שבקרית שפרינצק. אריאל מרקל ראש אפיק הקהילה ואריה לבנוני  ראש הועדה המתינו לצוותים, והרב גינצבורג האחראי במקום דיווח כל הפעילות הרבה. בשל השעה המוקדמת לא ניתן היה להתרשם ולפגוש סועדים אך הנגידה וצוותה התרשמו מעושר הציוד והכלים שהמועדון תרם  לתפעול היום יומי של בית ההסעדה. משם המשיכו לבית  מילר – הדובדבן שבקצפת  פעילויות המועדון.  מנהל בית מילר יוסי בר, ערך לצוותים סיור מקיף בבית מילר, ולסיור הצטרפו יורם קנטר ראש אפיק המקצוע, שלום וואנו, נ"ל כרמל הכהן ועובדי בית מילר. הנגידה התרגשה מאד לגלות בארכיון המסודר להפליא של מועדוננו את תיקו של חותנה, וולפגנג לצרוס ז"ל, שהיה נשיא המועדון בשנים 1971/72, ונודע בהתנגדותו חסרת הפשרות לקבלת בנות המין היפה כחברות למועדון רוטרי חיפה. מעניין מה היה חושב כיום לו פגש את כלתו יעל לא סתם כחברת רוטרי מלאה אלא בתפקיד הרם ביותר – נשיאת האזור... משם המשיכו הצוותים למפגש הנהלת המועדון חגיגי שנערך בחדר הישיבות של מלון הר הכרמל. בנוסף לכל חברי ההנהלה נכחו גם הנשיאים לשעבר אלי ליכטר, אדי חי וכרמל הכהן. ראשי האפיקים הציגו את פעילות האפיקים מאז החלה כהונתו של הנשיא גד כהן, וכן הוגש לנגידה עותק ראשון של עיתון המועדון במהדורתו הכפולה הכולל את סיכום הפעילויות והמפגשים הרבים.

הנגידה ברכה את הנהלת המועדון ואמרה שבכל מועדון יש שני שיאי פעילות שנתיים – יום חילופי הנשיאים ויום ביקור הנגיד/ה –ויום זה הנה זה בא. מפגש המועדון מס' 20 בנוכחות הנגידה יעל לצרוס וצוותה נפתח כרגיל בשעה היעודה. הנשיא ברך את אורחת הכבוד  הנגידה, ואת מזכיר הכבוד של האזור אברהם שרון שישבו שניהם במרכז שולחן נשיאות.,את נ"ל ערן פוגל ראש האשכול הצפוני ואת בן זוגה של הנגידה מיכה לצרוס, שכיבדנו בנוכחותו.

ברכות מיוחדות העלה הנשיא לחברנו האני אלפאר ליום הולדתו ה 52 ועל הצלחתו הרבה בארגון וניהול המפגש בית הגפן, ןעל התגובות החיוביות שהתקבלו מנשיאי מועדונים רבים. ברכה נוספת נשלחה לנ"ל שאול דיאנג'לי להולדת נכדתו הראשונה. כן ירבו!

פסוק השבוע הובא על ידי יורם קנטר. במסגרת מפעל ארצי של בתי הספר ברחבי הארץ כתבו התלמידים מכתבים לחיל השבוי גלעד שליט, שהיום מלאו 903 ימים לחטיפתו לשבי. הטובים שבהם נבחרו לתערוכה נודדת שנפתחה היום בחולון.  בחטיבת הביניים של הראלי באחוזה, נבחר מכתבה של תלמידה בת 12 וחצי מכתב שהוקרא על ידה במסדר טכס לתמיכה בשחרורו.. 
" גלעד שלום, איני יודעת איך ההרגשה להיות בתוך מקום לא נודע, ללא קרובים, ללא חברים, עם חוסר שקט נפשי. אני בטוחה שהכל  חסר לך, שאתה מתגעגע לכל: למשפחה, לחברים, לצבא, לבעיות במדינה ואולי אפילו למי שלא אהבת במיוחד...איני מסוגלת לחשוב שעד לפני מספר שנים היית בביה"ס בדיוק כמוני, למדת, שחקת , היית חופשי. שתדע, לא מפסיקים להזכיר את שמך, מדברים עליך המון. אך אם כך, כמעט שום דבר אינו מתקדם. מדברים מדברים, אבל אתה לא משתחרר.. עם ישראל דואג לך, מאד מאד. גם אני מנסה להתעדכן כל הזמן במצבך, אולי שחרורך קרב? מקווה בכל ליבי שמצבך טוב, ואתה מחזיק מעמד. מאיה לבנשטין, כתה ז'." מאיה היא הנכדה המשותפת  של יורם קנטר ושל עמוס לבנשטיין, ומתכוונת לכל מילה ומילה במכתבה שעמו אנו כולנו מזדהים.

ברכות רעות הובאו על ידי חורחה גרינברג, ואת הברכה הבינלאומית הביא חברנו זאב מטר. הברכה היא לכבוד הנגידה המיישמת את המוטו של הרוטרי  “Make Dreams Real ” . של הנגיד  דין דון-לין, ממועדון סיאול שבדרום קוריאה, אזור 3650. המועדון נוסד ב 1971  ויש בו 57 חברים.

האורחת נגידת האזור יעל לצרוס, פתחה בדבריה ואמרה שהיא חשה במועדון רוטרי חיפה כמו בבית. היא הביעה את התרשמותה הרבה ממה שראתה בביקורה במפעל ההסעדה, בבית מילר ומדיווחי ראשי האפיקים על פעילות המועדון השוטפת כי רבה. היא הזכירה את השינויים שחלו בתנועת הרוטרי בארץ במיוחד, עם קבלת נשים כחברות מלאות ושוות זכויות, והזכירה שכיום  25% מהנגידים ברוטרי העולמי הן נשים . הנגידה עמדה על הפרויקטים המיועדים, כולל פרויקט נטיעות ביער פול האריס. שחברנו נג"ל אליהו ברכה הוא יו"ר מערך היער ברוטרי. פרויקט נוסף יהיה הגברת המודעות לנושא יתר לחץ הדם בקהילה. אחריו המשך מודעות לנושא העיוורון ובעתיד לנושא מחלת הסוכרת  באוכלוסייה ובקהילה הסובבת אותנו.
מכתבה שנשלח לנשיא המועדון גד כהן לאחר סיום הביקור במועדון – מדבר בעד עצמו. וכך נאמר במכתב :..."כותבת אני לך מכתב תודה זה, אחרי ביקורי אצלכם היום יום רביעי ה- 17בדצמבר.
ראשית רוצה אני להודות, לך, לחברי ההנהלה ולחברי המועדון, על קבלת הפנים הנעימה, המכובדת והחמה לה זכינו, אני ומלווי – נל' אברהם שרון  מזכיר האזור, עוזר הנגיד נל' ערן פוגל ובעלי מיכה.
שמחתי לסייר איתכם ולבקר ב'בית החם' – מקום ההסעדה לנזקקים ומיעוטי יכולת, אשר מועדונכם תרם לו את הציוד הרב לפעילות הומאניטארית חשובה המתקיימת בבית, וכן ב'בית מילר' המשותף למועדון ולעיריית חיפה, בו סייעתם רבות בשיפוצים שנערכו  בזמנו וגם לאחרונה, נהניתי לשמוע על שיתוף הפעולה של מר יוסי בר מנהל הבית עם המועדון לרווחת הנוער והפעילויות הרבות, השונות והמגוונות הנערכות בו והתרשמתי מאד מהציוד, הרמה והיכולות המבוצעות בו.
נהניתי מאד לשבת עם חברי ההנהלה ולשמוע סקירה על תכניות המועדון אשר הועברה על ידי בעלי התפקידים בהנהלה ותודה על הכנת העלון המפורט. הצבתם למועדון מטרות נכונות וריאליות, בעיקר בגיוס חברים חדשים ובגיוס כספים ואני מאחלת לכם לממש את כל יעדיכם לשנה זו והלאה.
שמחה אני להיווכח, שבהמשך לקבלת חברים חדשים ואיכותיים למועדון בחודשים האחרונים, יש לכם עוד מועמדים מתאימים, אשר בכוונתכם לצרף במשך השנה למועדון, כן יירבו חברים טובים נוספים, יישר כוח. אני מאחלת ובטוחה, שתשכילו לשלבם בעשייה  הברוכה של המועדון בקהילה ושל האזור, כי הרי המועדון הוא חלק מתנועה בינלאומית גדולה ואיכותית. עשייה רבה נעשית במועדון פנימה ובקהילה, ואני שמחה לראות שחברי המועדון עסוקים בעשייה זו,  המשיכו כך, כי זו הדרך הנכונה. הרעות והחברות החיוביים במועדון מסייעים רבות לגיבוש החברתי ולרצון לפעול ביחד, ועל כך תבורכו ויישר כוח. נהניתי מאד מביקורי במועדון, אנא, העבר תוכן מכתבי זה לכל חברי המועדון - בתודה ובברכת הרוטרי לשנה זו – יחד נממש חלומות.
יעל לצרוס, נגידת האזור
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet