נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

16/09/2005 - הכנס האיזורי השנתי התקיים ביום בבאר שבע

כנס אזורי באוניברסיטת בן גוריון – באר שבע, 2005–09–16. כ- 200 רוטריונים מ-37 מועדונים, מכל הארץ התכנסו כבר משעות הבוקר בבית הסנט המרשים של אוניברסיטת הנגב. הכנס אורגן ע"י מועדון באר שבע שחגג זה לא מכבר 50 שנה להווסדו. והתקיים בחסות הנגיד הרוטרי לשנת 2005/6 אבנר פוקס וצוותו. נושאי הכנס היו שימור החברות ופעילות אפיק המקצוע במועדוני הרוטרי.. בין השאר הוצגה במקום תכנית "לקידום מנהיגות עסקית צעירה" ע"י המרכז הישראלי לניהול. התכנית היא להקים "קפה נוער למפגשים חברתיים בין תרבותיים" וזאת בחסות "קפה אילנ'ס", רשת בתי קפה המופעלת במרכז הארץ.  המצגת של הצעירים אשר מיועדים להפעיל את הפרוייקט הייתה מרשימה ביותר. בהמשך התחלקו הרוטריונים לשתי סדנאות: האחת דנה בשימור החברות במועדון, והשניה בנושא אפיק המקצוע – סדנה זאת נוהלה ע"י היועצת הארגונית אתי פז.  כאן החברים התחלקו ל 3 קבוצות עבודה, והיו אמורים להגיש את סיכומי הפעילות של אפיקי המקצוע במועדונים שלהם וכן הצעות לשיפור ולשכלול שיטות העבודה. הקבוצה החיפאית הציגה את פעילות אפיק המקצוע במועדון, גדי כהן הציג את 6 הועדות המרכיבות את האפיק,הנל' אלי ליכטר כתב את סיכום הפעילות במועדון, ונפתלי בלבן הציג את "בית מילר" על פעילויותיו המגוונות המשולבות בקהילה ומוסדות ציבור ותעשיה.
לקראת סיום הכנס שמענו את דבר הנגיד אבנר פוקס,  על שימור החברות – מסקנתו היא שאי עשייה גורמת לעזיבה, לעומת זאת, עשייה משמרת את החברות! הנגיד ציין את חברי מועדון קישון, אשר נוהגים לחברים שנעדרו מהפגישות בכדי לברר מה היא סיבת היעדרותם, ובמעשה זה הם לומדים על יחס החבר אל מועדונו, ובהמשך אף מונעים עזיבה. הוא קורא למועדונים לכך "שתהיה פעילות וגם חברות"! צריך גם שיהיה פרגון כלפי החברים החדשים,וכדאי גם להצמיד להם חבר וותיק שילווה אותם בתחילת דרכם.
על אפיק המקצוע – יש לגייס אנשי מקצוע למועדון ויש לנצל יותר את הידע המקצועי של החברים. כדאי להפעיל יותר את ה- JOB TALK וכן ציין כי אוקטובר הוא חודש אפיק המקצוע ברוטרי. כן העלה על נס את חשיבות הקשר בין הרוטרי לבין התעשייה בארץ. מועדון רוטרי חיפה קיבל שבחים על הצגת התכנית המרשימה של אפיק המקצוע וכן על הנוכחות הגבוהה - למעלה מ 10 חיפאים הזדרזו ונסעו לבאר שבע הרחוקה ע"מ להשתתף בכנס. שלמה פלדהמר הזדרז עד כדי כך שנתפס ע"י מפעילי רדאר משטרתי בכניסה לב"ש.. אבל השוטרים לא ידעו עם הם מתחילים.. שלמה הפגין את הידע הרב שיש לו במערכות אלקטרוניות, תיחקר את השוטרים "מתי כיילו את מכשיר הרדאר" עד אשר השוטרים ויתרו... ושחררו אותו לדרכו מבלי לרשום לו דו"ח... אין ספק - שלמה הוא מקצוען אמיתי ובהחלט מתאים להיות יועץ לאפיק השרות במקצוע.
השתתפו מכוחותינו: הנשיא – שאול ד'אנג'לי, נל' אלי ליכטר, מזכיר כבוד – יוסי כפירי, גזבר כבוד – עופר אדלמן וסגנן הזריז שלמה פלדהמר, גד כהן, ידידינו הותיק זיגי שאול ועבדכם הנאמן נפתלי בלבן.
ואי אפשר לגמור את הכתבה יפה.. בלי המין היפה... בלטו בשטח הרוטריוניות החינניות: עו"ד אביבה רוטר, נגידת האינר-וייל מיכל פלדהמר, מזכירתה עדנה גוטמן ממועדון קישון וגם דר' ריקי שי – הנשיאה הנחמדה המיועדת של מועדון "אשקלון דרום" אשר יחנך לראשונה ביום רביעי הקרוב (21.9.05),  השמועה אומרת שלכבוד אירוע משמח זה, מועדון קישון יערוך ערב של שירה בציבור באותו היום... 
כתב וצילם, נפתלי בלבן – אוברהנד, מועדון רוטרי חיפה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet