נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

15/02/2014 - רוטרי חיפה ערב גאלה

ערב הגאלה השנתי של מועדון רוטרי חיפה, 15 בפברואר, 2014: ארוע התרמה משותף למועדון עם עמותת "גן הילד" 

חברי המועדון ובני/בנות לוויתם, אורחים רבים ומכובדים וקהל תורמים רב נאספו לחבור יחדיו ולחוות את אירועי ערב הגאלה השנתי, שהיה הפעם אירוע התרמה משותף כשכל ההכנסות קודש למען ילדי "גן הילד" ולפעילות מועדון רוטרי חיפה למען הקהילה. תחילתו בקבלת פנים בפואייה של האודיטוריום בחיפה, שם היה כיבוד קל, יין, ותצוגת מכוניות וולוו חדישות. לאחר התרועעות בין הנאספים עלו כולם לאולם האודיטוריום שהיה מלא מפה לפה , לחזות בהופעתו של הזמר והבדרן פבלו רוזנברג במופע האחרון שלו: "איזה עולם שמח". מעל הבמה ניהלו את הערב חברנו נ"נ יוסי כפירי, וכעזר כנגדו- מנכ"ל עמותת "גן הילד" מר ישראל הופר.

הנשיא המכהן של מועדון רוטרי חיפה משה גן- צבי פתח את הערב באמרו:
כב' ראש העיר חיפה מר יונה יהב , מר פיני וגמן, ראש אגף הרווחה והחינוך בעיריית חיפה, אנשי גן הילד ובראשם הגב' מיכל ברנר, יו"ר העמותה מר אילן לואיס והמנכ"ל ישראל הופר, נגיד רוטרי ישראל, חברנו למועדון רוטרי חיפה מר שאול ד'אנג'לי, חברי מעל במה זו, נשיא נכנס יוסי כפירי- מנחה הערב ויו"ר ועדת הגאלה לערב זה. חברי הרוטריונים רעי לדרך, קהל נכבד!.
פרשת השבוע שנקראה הבוקר עסקה בחובה החלה על כל אדם מישראל לתרום את מחצית השקל", אם תרצו, הרי זו למעשה הוראה להטלת מס חובה אישי, לא פרוגרסיבי, על הציבור. הציווי הניתן לתשלום מס זה מגדיר במפורש: " העשיר לא ירבה והדל לא ימעיט". כל אחד חייב לשלם רק את מחצית השקל !! לעומת תשלום החובה של מחצית השקל, נקרא הציבור בפרשת שבוע מוקדמת לפרשה זו, להרים תרומה "איש כנדבת לבו".
מקור המילה תרומה - הנו מהשורש 'רום'. האדם נקרא להרים תרומה ובכך להרים את הנתרם ממעגל שגרת חייו הקשה, להרים את הנזקק ממקום קיומו ולעיתים אף להרימו ממעמקי המצוקה שהוא חי בה. אולם גם התורם, גם נותן התרומה נקרא להירתם לקריאה. גם הוא נקרא להרים את עצמו משגרת חייו הנוחה, ממסגרות חייו, עת הוא זכה להיות בצד שיכול לתת ואין הוא נמצא בצד הנזקק. אם כך, בעשייה החברתית יש משום התרוממות רוח לזה המקבל ולזה הנותן. זו מהותה של האחריות החברתית שכל אחד מכם הנוכחים באולם זה שותפים לה, "איש איש כנדבת ליבו".
אדוני ראש העיר, אנחנו מתהדרים בכך שחיפה היא העיר היפה ביותר ( אחרי ירושלים כמובן...), העיר הנובליסטית ביותר למספר תושביה, בעלת מוסדות רפואה והשכלה גבוהה מהטובים בעולם וגם ראש העיר הטוב ביותר ועוד ועוד.... תרשה לי לומר לך אדוני ראש העיר , כנשיא מועדון רוטרי חיפה, מועדון שחבריו מהווים מודל לציבור החורט על דגלו את נס האחריות החברתית, כי לעניות דעתי חיפה לפי מדדים ברורים היא גם העיר המובילה בישראל בנושא האחריות החברתית. איני מכוון לכך שכעת יש סיבה שתוריד לנו את תשלומי הארנונה, אבל זו בהחלט סיבה לכך שמשרדי האוצר או הרווחה יבחנו את הצלחתם של ערים גם על בסיס מדד האחריות הקהילתית של תושביה, כך שהערים המובילות במדד זה יקבלו מענקי הוקרה שיופנו למטרות קהילתיות. כלכלנים מכירים בעובדה ( וכך גם הבורסות בעולם ) כי קיים מתאם ברור בין חברה עסקית רווחית לבין חברה עסקית המכירה בצורך להיות שותפה ופעילה לעשייה לטובת הקהילה. כך גם בעירנו חיפה כך גם בארגון הרוטרי שמרבית חבריו הנם אנשי עסקים. עשייה למען הקהילה, תיצור לנו חברה איכותית יותר, צודקת יותר ועם עתיד מבטיח יותר. ולכם הקהל באולם זה, לכם 'נדיבי הלב' ברכת תודה על תרומתכם. שבוע טוב.

ראש העיר המכהן מזה שנים רבות (כן ירבו...) עלה אף הוא על הבמה, בדברי ברכה קצרים .
הוא עמד על חשיבות הפעילויות של רוטרי ישראל בכלל ומועדון רוטרי חיפה למען הקהילה ושיפור יחסי החברה בעיר חיפה. הוא רק חלק על דברי נשיאנו בכך שלדעתו חיפה אולי היא העיר היפה בארץ –אך ירושלים הייתה ותישאר העיר היפה בתבל.

לאחר תום שלב הנאומים שהיו קצרים והברכות ,החל המופע של הערב- "איזה עולם שמח" בביצועו של הזמר פבלו רוזנברג ותזמורתו. רוזנברג נולד ברוסריו  שבארגנטינה לאב יהודי רופא קרדיולוג במקצועו,  ולאם שהתגיירה. בגיל 6 עלה עם משפחתו לישראל לעיר בית שאן, לשם נשלחה משפחתו של אביו שהיה קרדיולוג ורצה להיות רופא בבאר שבע אך נציגי הסוכנות שלחו אותו למקום "על יד"- לבית שאן.. בגיל 10 קיבל רוזנברג את הגיטרה הראשונה שלו. רוזנברג התחיל ללמוד רפואה במסלול העתודה האקדמית, אך נשר, שירת כקצין בחיל הקשר והקים את להקת "מוניטור 1", שהייתה ההרכב הראשון של "מוניטור" (בהמשך הוקמה להקת "מוניטור 2"). רוזנברג היה גם זמר חתונות מצליח בסוף שנות ה-80, בלהקות כמו "מנדרין", "הוט ליידי" ועוד. כשהשתחרר הצטרף אל להקת הרוק הכבד "סטלה מאריס", רוזנברג היה סולן הלהקה, והשתתף בכתיבת חלק מהשירים. ב-1994 יצא אלבומה השני של להקת סטלה מאריס, והוא כתב את המילים לכל שירי האלבום. לאחר הוצאת האלבום עזב את רוזנברג את הלהקה, והתחיל בקריירת סולו. ב-1996 יצא אלבומו הראשון של רוזנברג כסולן, ומאז ועד היום הוציא כבר כשישה אלבומים, שאת רוב שיריהם הלחין וכתב ב עצמו. בשנת 2000 הקליט רוזנברג גרסת כיסוי מצליחה עם יואב יצחק לשירו של עוזי פוקס "ילדונת". גרסתם לשיר זכתה בפרס תמוז לביצוע מחודש באותה שנה. בשנת 2005 הופיע רוזנברג בתוכנית המציאות "רוקדים עם כוכבים". בשנת 2006 יצא רוזנברג למופע משותף עם שלומי שבת, שהועלה בין היתר בקיסריה, בהיכל התרבות ובבנייני האומה. בספטמבר 2007 יצא האלבום שתיעד את הופעתם בקיסריה. בשנת 2008 הקליט רוזנברג גרסת כיסוי לשירו של חנן יובל "אתם זוכרים את השירים" עבור הפרויקט "עבודה עברית".וב2010 נמנה רוזנברג עם צוות השיפוט של תוכנית הזמר "כוכב נולד". רוזנברג מתגורר בתל אביב ואב לשני ילדים מנישואיו הראשונים. ב-2009 נישא לדוגמנית מירי לוי, ובמרץ 2013 נולדה להם בת.
על הבמה נתן פבלו רוזנברג ערב של שירים שחוברו על ידו עם מגוון שירים ידועים בספרדית, אנגלית וכמובן בעברית, ערב שדיבר במיוחד אל הצעירים שבינינו, ששרו חלק מהם איתו. אשר למבוגרים שבינינו ולאזרחים הותיקים היה קשה במקצת להתחבר עם המוסיקה המודרנית/עכשווית אך למרות זאת כולם יצאו בהרגשה טובה של ערב מוזיקלי מעניין ונהנה.
סך הכל חווינו ערב גאלה מוצלח ואנו תקווה שהתרומות מערב זה בין אם לרכישת הכרטיסים ובין אם לפרסום המודעות בעלון שחולק לקהל, יסייעו לילדים הנהנים מפעילויותיהם במסגרות "גן הילד", ולפעילויות רוטרי חיפה למען הקהילה שבה אנו שוכנים וחיים את היום יום.
------------------------------
כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילם: יורם
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet