נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

15/01/2010 - כנס חצי שנתי לשנת הרוטרי בלוד

כנס  החצי שנתי של רוטרי ישראל נערך זו הפעם החמישית בלוד.הנושא  המרכזי של הכנס היה בחירת הנגיד לשנת הרוטרי 2012-2013. בבחירה השתתפו  55 ממועדוני רוטרי ישראל (3 מועדונים לא השתתפו). נבחר נשיא לשעבר של מועדון רוטרי חיפה, שאול ד'אנג'לי. לאחר התכנסות, נגנה תזמורת הנוער העירונית לוד מספר מנגינות. בהמשך התקיים הטקס הרוטריוני המסורתי. פסוק השבוע של 5 הדתות ניתן על ידי 5 רוטריונים ווביניהם על ידי נשיא רוטרי חיפה, מזכ"ל עולמי של העדה הבהאית- אלברט לינקולן.

לאחר ברכות רעות ובינלאומית ברך את הנוכחים אמיל אל אסמר נשיא המועדון המארח- רוטרי לוד. אחריו נשא דברים יו"ר הועדה הקרואה , הממונה על העיר לוד, מר אילן הררי. נגיד רוטרי ישראל אורי צייגר  סיכם את מחצית שנת נגידותו . 
פעילות האפיק הקהילה סוקרה על ידי נ"ל של רוטרי חיפה, אורי שנבל  בשמו הוא ובשם אדי חי..אפיק הקהילה מתמקד השנה בשני נושאים:האחד: שיתוף פעולה עם אור ירוק-הנלחמת בתאונות דרכים והשני פרויקט מנהיגות צעירה ועתיד בטוח .

ההרצאה המרכזית נישאה על ידי מבקר המדינה  השופט בדימוס מר מיכה לינדנשראוס. המבקר  בקר את מדיניות הממשלה אשר נכשלה לדבריו בצמצום הפערים בין עשירים ועניים. הוא איננו יכול להבין כיצד מפקד חיל האויר לשעבר , שקדי  או מנכ"ל של אחת מחברות הטלפונים משתכר פי 784 מאשר שכר המינימום. .המבקר מוטרד מהעלאת מחיר המים והדרך בה נעשה הדבר. התעריך החדש פוגע בשכבות החלשות ובנו האזרחים. התעריף החדש ממן את פפגורי ההשקעה של הממשלות הקודמות בתשתיות ובחוסר יעילות של ניהול משק המים. העלאת התעריפים נעשתה ללא בדיקת נתונים ומרכיבי התעריף. מיכה לינדנשטראוס תמהה מדוע בנציגות  המים המונה 8 חברים מכהנים רק 2 נציגי צבור. זה פוגע בנו הצרכנים . 

לאחר ההרצאה הוקראו תוצאות הבחירות לנגיד, והחברים  יצאו להפסקת כיבוד.בחלק השני של הכנס היתה    הופעה מרגשת של ילדים פגועי נפש שהציגו תיאטרון בובות, הרצאתו של סגן מפקד פיקוד העורף על הקשר בין הפיקוד לתנועתנו והנגיד העניק  מגינים לנשיאים מצטיינים, עוזרי נגיד, ומפעל חיים . מועדוננו השתתפו 23 חברים. נכחו כ 250 חברי רוטרי מ למעלה מ 40 מועדונים מרחבי הארץ .
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet