נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

14/11/2007 - דני יתום על מורשת רבין

הרצאת חבר כנסת דני יתום על מורשת רבין

ח"כ דני יתום נולד  בישראל ב 1945, בוגר האוניברסיטה העברית ובעל תואר ראשון במתמטיקה פיזיקה ומדעי המחשב.כהן בראש המוסד וכמזכיר הצבאי של ראשי הממשלה רבין ז"ל ופרס. לח"כ יתום הוענק עיטור המופת במהלך שירותו בצבאי.

בהרצאתו, האשים יתום את "הסביבה שתמכה בבסיס הרעניוני של רוצח ראש הממשלה רבין" לדבריו  אותם אנשים שנתנתנו דלגיטימציה למנהיגים חיים עדיין בתוכנו והם מהווים סכנה לדמוקרטיה הישראלית, עליה עלינו להגן. חלק מרבני יהודה ושומרון הסיטו לרצח , התירו דמו של רבין, הכל מתוך אדאולוגיה של "שלמות הארץ ". לא כולם למדו את הלקח, הקרע בין דתיים וחילוניים החריף. יש עדיין מחנה שטוען שאסור לוותר על קמצוץ מא"י למען השלום . רבין בהתנהגותו נהג באופן טבעי, עשה הכל למען האינטרסים של החברה הישראלית ולא למען עצמו, הנורמה של רבין היתה "פיו וליבו שווים", קפדן, דעתן, אוטודידקט, שירת אותנו . מורשתו: "הייה ישר, חבר, צנוע, אל תגיד סמוך- יהיה בסדר, שרות הצבור מעל לכל." המוטו שלו  היה לדאוג לדורות הבאים. יש לעשות הכל למניעת מלחמה עתידית. לצערנו הרצח הרחיק את השלום.

לפני ההרצאה  בורך אריה ברגמן ליום הולדתו, צביקה וליביה יצחק ליום נישואיהם. מירה רוזן נתנה את "פסוק השבוע" , התריע על האלימות במגרשי הכדורגל והכדורסל. "יש למגר נגע זה.התפקיד מוטל על המחוקקים ובתי המשפט, עליהם להחמיר בענישה." . רוטריון אלברט לינקולן ברך את  EDGWARE & STAN איזור 1130 אנגליה .

דברי המועמד לנגידות  פריהר שהציג משנתו לחברי המועדון
הנני מאשר בזאת שבעקבות בקשת חברי מועדון גבעתיים , הסכמתי להיות מועמד לתפקיד הנגיד . אני מאמין באמונה שלמה שהנני מתאים למלא תפקיד חשוב זה ושאוכל לתרום רבות לתנועת הרוטרי בישראל . להלן פרטים נוספים עלי מעבר לאלה שנכללו במכתב נשיא המועדון . הנני יליד רומניה. עליתי ארצה בשנת 1950 . לאחר השירות הצבאי, למדתי בבית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה וקבלתי את תואר ה BSC מהאוניברסיטה העברית . בשנת 1960 התחתנתי עם מיכל ויש לנו שתי בנות ו שבעה נכדים . ב 1961 התחלתי את עבודתי בתעשייה האווירית בה מילאתי במשך השנים תפקידים בכירים רבים: גזבר החברה במשך 10 שנים י כמנהל התקציבים של החברה, סמנכ"ל לכספים של החברות הבנות בארה"ב .באותן השנים גם למדתי לימודים לתואר שני במינהל עסקים באוניברסיטת LONG ISLAND. מנהל הכספים של  "אלתא" – חברת הבת של התע"א, בהמשך סגן סמנכ"ל לכספים של התעשייה האווירית. עם פרישתי המוקדמת לגמלאות, הצטרפתי לעסקים עם קבוצה שעסקה ביזום פרויקטים ברומניה ובאזרביזיאן . לאחר פרישתי, התחלתי גם את פעילותי ההתנדבותית – הצטרפתי למועדון רוטרי גבעתיים, ניהלתי את המקהלה הייצוגית של גבעתיים, נבחרתי להנהלת הקרן המשותפת של עיריית גבעתיים ורוטרי לחלוקת מלגות לסטודנטים . בהמלצת ראש העיר, קבלתי את מגן המתנדב המצטיין של משרד הרווחה . שמשתי כשנתיים כיו"ר ועדת הביקורת של ארגון גמלאי התעשייה האווירית, וגם כיום הנני חבר במספר ועדות של ארגון זה .
להלן פרטים על פעילותי הרוטריונית : הנני מכהן זאת השנה השנייה  ברציפות  בתפקיד עוזר הנגיד לאשכול המרכז וכנראה אמלא תפקיד זה גם בתקופת כהונתה של יעל לצרוס. במסגרת המועדון שלי שמשתי פעממים  בתפקיד נשיא, פעמיים מזכיר , ופעם אחת גזבר. ברמת האזור, תפקידי הנם : גזבר ועדת RYLA , גזבר וממלא מקום יו"ר הועדה לייעור הגליל , ניהלתי בהצלחה מרובה את כל הלוגיסטיקה הקשורה בקבלת תרומת מועדון רוטרי    ב     CHATTANOOGA – 260 כסאות גלגלים אשר חולקו לבתי החולים באזור, כולל לארגון "יד שרה ". כידוע לכם, פועל יוצא מזה, הקים ביוזמתי  מועדון הרוטרי בגבעתיים, סניף של "יד שרה" בער , אותו אני מנהל. הסניף המונה 30 מתנדבים , בתוכם גם חברי רוטרי, מהווה הצלחה בלתי רגילה .
לפני שנה ייצגתי את רוטרי ישראל בועידת רוטרי ברומניה . בכל הנסיעות לחו"ל הקפדתי לבקר במועדוני רוטרי מקומיים בין היתר ב: אנגליה , גרמניה, אוסטריה,הונגריה , ורומניה בה קשרתי קשרים הדוקים עם מועדונים רבים כולל עם הנגידים המכהנים והעתידיים. בימים אלה אני פועל להקמת ארגון במודל של "יד שרה"  ברומניה אך אשר יקרא על שם רוטרי ! אני מאמין ששליטתי בשפות רבות ( עברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית ורומנית ), המאפשרת לי תקשורת מעולה עם נציגי הרוטרי בעולם, מערכת היחסים הטובה שיש לי עם כל הסובבים אותי, ניסיוני העשיר במשא ומתן , כולל עסקי, בעולם כולו , והניסיון הרב שצברתי בכל התפקידים שמלאתי לאורך השנים, מקנים לי את כל התכונות הדרושות למלא תפקיד חשוב זה בהצלחה מרובה . יתרון גדול נוסף שיש לי הנה העובדה שהתמיכה שאקבל מרעייתי מיכל שהייתה אף היא פעמיים נשיאת מועדון גבעתיים , יאפשרו לי להקדיש את כל כולי למילוי התפקיד הקשה והכה מחייב  -נגיד רוטרי ישראל .
שלכם ברוטרי ,
אפרים פרי-הר
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet