נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

14/02/2013 - הגאלה השנתית של המועדון האורח רמי קליינשטיין

ערב הגאלה השנתי- הופעת אורח רמי קלינשטיין והמועצה

ערב הגאלה השנתי המסורתי של מועדוננו נערך השנה בשיתוף עם מועדון רוטרי כרמל באולם החגיגי של אודיטוריום חיפה במרכז הכרמל. תחילה נערכה התכנסות בפואייה של האודיטוריום, שם המתינו לקהל האורחים הרבים שבאו
במיטב מחלצותיהם, שולחנות ערוכים בחטיפים, סנדויצ'ונים קטנים, דברי מתיקה, מיני תופינים תרגימא, ושתיהי לכל קרה וחמה. לאחר שכל המוזמנים ורוכשי הכרטיסים עלו לאולם שבמתו קושטה בפרחים ודגלי ישראל והרוטרי,וישבו סוף סוף במקומותיהם, פתחה חברת מועדון חיפה ר/חביבה רוגר את הערב, אותו נהלה ביד רמה ובזרוע נטויה- קצר, מהיר וקולע.
שני הנשיאים המכהנים- נחום לדר נשיא מועדון רוטרי חיפה, ולצידו יוסי סיקולר נשיא מועדון כרמל עלו יחדיו
אל הדוכן המקושט בפרחים שעל הבמה וכל אחד ברך את הנוכחים וכל באי הגאלה.
הנשיא המכהן נחום לדר פתח באמרו:
"בן שמונים לגבורות" - בכך מברכת מסכת אבות את האדם ביום חגו בגיל השמונים.
‏מועדון רוטרי חיפה, חוגג בשנה זו את שנת השמונים לצירופו לארגון הרוטרי הבינלאומי.
המועדון שעזר בהקמתנו היה מועדון רוטרי פורס סעיד שבמצרים, ובהמשך, עזר מועדוננו בהקמת
מועדון רוטרי כרמל, שותפנו לערב זה, החוגג השנה 44 ‏שנות פעילות ואנו מאחלים למועדון כרמל וחבריו המשך עשייה מבורכת. ‏תקצר היריעה מלתאר את היקפי העשייה במועדון העוסק בכל מגוון התחומים הנדרש בקהילה. אם זה בנוער הזקוק למחסה ואם בנוער איכותי המתעניין בתחומי עניין טכנולוגיים ומדעיים. אם המדובר בצעירים תושבי האזור וכלה בתושבים נזקקים המגיעים ליומם. ‏המועדון מחלק מלגות לעשרות תלמידים וסטודנטים מדי שנה בשנה, מאמץ בית הסעדה בחיפה, מטפח יחסי שכנות סובה ושולח משלחות נוער מעורבות למחנות קרוב לבבות בעולם, מאמץ את בית ספר עופר של זרם החינוך המיוחד תומך בבית חם לנערות יוצאות אתיופיה, תומך במסגרות חברתיות לעולים חדשים בחיפה ופרויקטים רבים נוספים. ‏מועדון נסמך לפעילות מועדון חיפה, הינו מועדון האינרוויל שבמסגרתו עוסקות נשות חברי המועדון באופן עצמאי ובהתאם לשיקולים עצמאיים - בעשייה קהילתית נוספת ונרחבת. גם היא לדור הצעיר
ולדור המבוגר כאחד.
‏מועדון נסמך נוסף הוא מועדון הרוטראקט המורכב מחברי קהילה צעירים- ססודנטים ובוגרים, שמתאגדים סביב ערכי הרוטרי לעשייה חברתית וקהילתית. ‏אנו עוסקים עתה בהקמת מועדון נוסף- אינטראקט שמורכב מתלמידי בתי ספר בחיפה- כולם תחת ערכי תנועת הרוטרי. זאת כהכנה לקראת שילובם של אותם צעירים בעתיד בפעילויות הרוטרי למועדוניו השונים.
‏זו הזדמנות להודות לכם על תרומתכם הנדיבה לערב גאלה זה. תרומה זו תסייע למועדונינו לבסס את פעילויותינו בשנה זו למען הקהילה. כל חברי הרוטרי פועלים בהתנדבות מלאה וכל שקל שנתרם חוזר לקהילה. ‏תודה לעמיתנו יוסי סיקולר נשיא מועדון כרמל ולכל הלוקחים חלק במלאכה זו של הפקת ערב הגאלה, ובראש כולם נ"ל אלי ליכטר שהשקיע עבודה רבה וקשה להצלחת הערב.

מועדוננו-מועדון רוטרי חיפה, כאמור הגיע ל"גבורות", אנו מונים כיום 97 ‏חברים (המועדון הגדול במדינה), והדרך בה עברנו עד הלום מחייבת אותנו להמשיך במשעול העשייה הקהילתית במסגרת תנועת הרוטרי. ‏זו הזדמנות להודות לחברי המועדון הפעילים במסגרות השונות תחת סיסמת המועדון "יחד נעשה".

לאחר דברי הברכה של נשיא מועדון כרמל הזמינה חביבה את נגיד האזור, מושיק יונאי לעלות לבמה ולברך את הנוכחים וכה אמר נגידנו:
‏חברי מועדוני "רוטרי חיפה" ‏ו"רוטרי כרמל": ‏הטופר האמריקני אנתוני "טוני" רובינס כתב: "מה שנותן משמעות לחיינו זה מה שאנו תורמים, מה שאנו נהפכים, ולא מה שאנו מקבלים מכך." ‏כבכל שנה אתם מכנסים באולם אחד "אנשים טובים מאמצע הדרך " ‏, אנשים הפותחים את לבם וארנקם ותורמים למען הפעילות הקהילתית המבורכת אותה אתם מקיימים כל השנה. ‏בערב אחד הציבור נותן לכם את ה "‏דלק " לשנה שלמה, שנה בה אתם תומכים בחלשים אשר
לצדנו, ומעצימים את המצוינים אשר סביבנו. ‏ואתם -מהווים דוגמא אישית לתרומה מתמשכת למען האחר, מבלי לצפות לגמול . ‏מחקרים מצביעים כי הפעילות בצוותא, והתרומה מביאים לאנשים אושר, ואף משפרים את מצב בריאותם.
‏נראה כי בערב זה אתם גם עוזרים לכל התורמים, כי יהיו מאושרים יותר, בריאים יותר, ולכן אסיים בברכה משירו של בוב דילן (תרגום יאיר לפיד) אותו ישיר הערב רמי קליינשטיין, השיר "צעיר לנצח": ... " שישמור אותך האל ויגשים משאלתך-  שתעשה בשביל אחר והוא למענך.

לאחר ברכת הנגיד הוזמן לבמה לברך סגן ראש עירית חיפה שייצג את ראש העיר יונה יהב אשר שהה בחו"ל. ראש העיר שלח בכתב את ברכתו לערב הגאלה של מועדונינו ולהלן ברכתו:
"ברכת העיר ותושביה שלוחה לחברי מועדוני רוטרי בחיפה לרגל אירוע הגאלה אותו מקיימים המועדונים למימון פעילויותיהם למען הקהילה. ‏ לתנועת רוטרי מקום של כבוד בחברה הישראלית בכלל, ואצלנו בחיפה בפרט. חברי רוטרי הם נושאי הדגל בכל משימה חברתית וקהילתית ופעולתם הפכה לעניין שבשגרה, עד שלא פעם היא מתקבלת כמובן מאליו, אין זה כך. מאחורי כל פעילות ויוזמה חברתית יש מחשבה רבה, תכנון ועשייה של אנשים רבים וטובים. ‏ במהלך השנים ובעיקר באלה בהן אני מכהן כראש העיר, למדתי להכיר ולהוקיר את תרומתם החשובה של מועדוני רוטרי אופייה הייחודי של חיפה ולאיכות החיים בה. ‏איכותה של כל חברה, נמדדת ביחסה לחלש. בחיפה פועלים גופים מקצועיים רבים, המסייעים לתושבי העיר בדרכים שונות, אך אף אחד מהם לא יכול להעניק את החום והאכפתיות, אותם מעניקים חברי רוטרי לאלו שלא שפר עליהם הגורל.
רוטרי היא תנועה המיישמת את העקרונות הנעלים של העזרה לזולת והערבות ההדדית. ייחודיות פעילותם של חברי רוטרי היא בכך שהם אינם עושים את פעילותם לשם התודות והשבחים, אלא לשם הסיפוק שבעצם העשייה והנתינה. אתם הנוטריונים מהווים את החלוץ ההולך לפני המחנה ומעניק השראה לפעילות ארגוני המתנדבים האחרים בעיר. אתם פניה היפות של החברה ואנו גאים בכם. לאורך שנות פעילותי הציבורית אני עוקב אחר פעילותכם. בשנים אלו למדתי להכיר ולהוקיר את פעילותכם העשירה. ‏ מי ייתן וכל יעדיהם של מועדוני רוטרי ברחבי חיפה יתגשמו לטובת העיר ורווחת תושביה. בשמי ובשם תושבי חיפה, תודה. "

עם תום חלק הפתיחה של הברכות, שהיה קצר ולעניין (יחסית לשנים קודמות) החלה התכנית האמנותית ועלח הבמה עלה הזמר רמי קליינשטיין , וכל חברי להקתו הקבועה – "המועצה" רמי קליינשטיין הוא מהאמנים היוצרים החשובים המוערכים בישראל, והערב הוקדש למופעו החדש "סיטואציה מורכבת". המופע כלל שירים חדשים מתוך אלבומו החדש, לצד מיטב להיטיו הגדולים והמוכרים לכולנו, אותם הוא שר מזה 26 שנה, כשהוא מלווה על ידי הצלילים הנהדרים של נגניה להקתו- "המועצה" תודות כולנו שלוחות לכל מי שלקח חלק בתכנון, ההכנות הארגון והכיבוד, ומכירת הכרטיסים שכל ההכנסות ממכירתם הן קודש לפעילות הרוטרי בקהילה תרתודה לחברי ועדות נגאלה בשני המועדונים ותודה מיוחדת לנ"ל אלי ליכטר שניצח על ההכנות המרובות וארגון הערב , ביד רמה וזרוע נטויה.
-------------------------------
כתב וערך: ר/יורם קנטר
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet