נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

14/01/2015 - ביקור הנגידה מלי לוי במועדון

הנשיא המכהן יוסי כפירי פתח את הישיבה וברך את האורחת נגידת האזור לשנת הרוטרי 2014/2015 גב' מלי לוי, את האורחים חברי צוותה בינהם מזכיר האזור ואת הנוכחים הרבים שגדשו את האולם במלון  גארדן, מקום התכנסות הקבוע של מועדון רוטרי חיפה. הנשיא הודה לחברתנו ר/נאוה וילבך על בקבוקי היין המשובח שהביא למפגש לרגל אירוע הולדת נכדתה. הנשיא סיפר שביקורה של הנגידה החל בבוקר במפגש בתחנת הרכבת חוף הכרמל. משם סעו לביה"ס אבו גבירול , נפגשו עם המנהלת שערכה להם סיור נרחב, (כולל הוילונות שתפרו הבנות מהבדים שנתרמו על ידי חברנו נ"ל אלי חכים) ובמחלקת לימודי הספרות עם הציוד שנרכש על ידי מועדוננו לאחרונה. משם המשיכו הנגידה וצוותה וחברינו מצוות המארחים לסיור בבית מילר. הנשיא המיועד של מועדוננו צבי יצחקי, שהטיפול והשמירה על בית מילר הם בבת עיניו מזה זמן רב, הציג את השיפורים והשיפוצים הרבים שנעשו לאחרונה כולל המעלית שסוף סוף קמה לתחיה.  מבית מילר עברה כל החבורה לפגישה בלשכת ראש העיר חיפה, עו"ד ונה יהב, שהוא גם בי השאר חבר כבוד של מועדוננו, רוטרי חיפה. הנגידה התרשמה מהאווירה החמימה ששרתה במפגש בעיריה. משם עברו לישיבת הנהלת מועדון בה הוצגו כל חברי ההנהלה וראשי  האפיקים במועדון.

את פסוק השבוע הביא חברנו ועורך אתר המועדון ר/יורם קנטר:
וולטר  (בצרפתית (Voltaire היה שם העט שלפרנסואה-מארי ארואה) 1694-1778), פילוסוף וסופר צרפתי , וגם שונא יהודים לא קטן. בין אמרותיו, המשפט הכי מפורסם הוא:
"אינני מסכים למילה מדברייך- אך אהיה מוכן להיהרג על זכותך לומר אותם." המשפט יוחס לוולטר,ע"י כותבת הביוגרפיה שלו האנגליה הול, ומביא  כמעין סיכום של אמונותיו.
מרכז ההשכלה באותם ימים היה בצרפת, ובעיקר בירתה פריז. המשכילים בפריז (בינהם וולטר, ז'אן ז'אק רוסו, מונטסקייה ואחרים) נאבקו נגד השלטון האבסולוטי בצרפת ונגד הכנסייה הקתולית ששלטה באזור. הם הציעו מגוון דרכים לשיפור המשטרים באירופה ולשיפור מעמדו של האזרח, שנקלטו בצרפת, ובמידה רבה שימשו ככר הרעיוני ממנו צמחה המהפכה הצרפתית שבעקבותיה נקבע הלוגו המשולש של: "חירות, שוויון, אחווה "  בצרפתית:  (Liberté, Égalité, Fraternité). הפגנת המחאה של כשניים וחצי מיליון צרפתים השבוע באה לתמוך  במשולש העקרונות הללו.

לאחר הקראת ברכות הרעות על ידי חברתנו ר/טובה גילת, הביא יו"ר אפיק השרות הבינלאומי ר/זאה מטר: את הברכה הבינלאומית:
‏ביקור ידידת המועדון נגידת האזור מלי לוי השלישית למניין נגידות הרוטרי מקשר אותי למועדוננו רוטרי חיפה לנושא מנין הנגידים שהיו נשיאי המועדון בעבר. החל מנג"ל קלמן קני גרדינגר ז"ל  שהיה הנגיד השלישי למניין נגידי אזור 2490 ‏בשנת הרוטרי 1962-1963 ‏. ומאז מועדון רוטרי חיפה ממשיך ומוביל מסורת הרוטרי בישראל והוסיף למניין נגידי האזור ממיטב חברינו ובהם נג"ל אוריאל שלון ז"ל שהיה הנגיד ה 11 ‏בשנת הרוטרי 1970-1971 ‏, נג"ל דוד אורן שהיה הנגיד ה  26 ‏בשנת הרוטרי  1985-1986 ‏ואחריו חברנו היקר נ"ל אליהו ברכה אשר כהן כנגיד מספר  30 ‏בשנת הרוטרי  1989-1990 ‏ולאחריו ברשימה נ"ל שאול ד'אנג'לי ‏שכהן כנגיד מספר 54 ‏ בשנת הרוטרי  ,2013-2014 ‏ואחרון חביב הנגיד המיועד נ"ל דני פסלר אשר יכנס לתפקידו כנגיד האזור בשנת הרוטרי  2017-2018 ‏ויהיה לנגיד מספר 58 ‏ למנין נגידי האזור. וכפי שמלי נגידת האזור כך לנו הכבוד לציין את חברתנו אורנה גן-צבי נגידה המכהנת של האינרוויל לשנת הרוטרי  2014-2015 ‏ולזכור את חברותינו שקדמו לה בנגידות ובהם תמי כבירי, ומיכל פלדהמר . ‏‏אני מחזיר למלי ברכות חמות מ  DG 2484 Koasts Karvounis ‏ומ PDG 2470 Katerina Kotsali-Papadimitriou ‏ אשר יצגה את הרוטרי הבינלאומי במעמד הועידה בשנה שעברה,להם הענקתי את דגלוני הנגידה ביוון בעת סמינריון אזורי לנושא דימוי הרוטרי שהתקיים 29/11/2014 ‏בסלוניקי בה התקיימה הכרזת המועדון הימי היוני הראשון ‏לפני קבלת הצ'ארטר. הברכה הבינלאומית מוקדשת היום  למועדון רוטרי ברצלונה- Barcelona Millennium ‏מאיזור    2202 ‏שהתחיל פעילותו ב 2003 . מועדון זה נענה לפנייתי לפני יומיים לתת סעד ותמיכת לחברת האינרוויל אשר כלתה בהריון בחודש הששי נאלצה להתאשפז בדחיפות בבית חולים בברצלונה. ומתוך התרגשות אציין שחברות הרוטרי והאינרוויל ממועדון זה מתקשרות יום יום ומבקרות את הילה בונן ומאפשרות למשפחתה בארץ לחיות מתוך הקלה שהילה אינה בודדה בעת אשפוזה שעלול להתמשך למספר חודשים עד שתשוב ארצה.  ‏היחס הנפלא וההיענות המהירה  לפנייתי הם הם הרוטרי של חברות בין מועדונים ובין חברי המועדונים ועל כך להם תודתי . לכן שלוחה היום הברכה למועדון הרוטרי ברצלונה הנמנה ‏על 70 ‏מועדונים באזור ובהם 1333 ‏חברים השיך לאזור 13 ‏ברוטרי הבינלאומי . ‏המועדון ובו 14 ‏חברים נפגש בכל יום שלישי בשעה 21.00 ‏ב Hotel Evenia Rosel 16 ‏. ‏אבקש להרים כוסית ברכה למועדון Rotary Club of Barcelona Millennium !

חברתנו ר/שולה שילון ששבה מסיור בסין הביאה עימה פריט יקר מציאות- דגלון מועדון הרוטארקט של שנחאי.  למרות שהוא מתקרא "רוטארקט" הוא אינו מוגבל לצעירים עד 30 כפי שאצלנו אלא הוא משמש כמועדון רב גילי, וכולל חברים  שאינם ממוצא סיני אלא ממוצא צרפתי, אנגלי, אמריקאי  ואפרו-אמריקאי בנוסף כמובן לסינים .

הנשיא המכהן יוסי כפירי דיווח על מפגש "סיעור המוחות"  (Brain washing  ) שבו נפגשו נשיאי מועדון לשעבר נ"ל אלי ליכטר, נ"ל  אדי חי  ונ"ל דני פסלר הנגיד המיועד עם חברי מועדון חדשים וסיער את מוחותיהם בהסברים על הרוטרי מהותו, תפקידו ומטרותיו.

קבלת חברים חדשים למועדון:
בנוכחות כבוד נגידת האזור מלי לויי, הוצגו שני חברים חדשים שהצטרפו למועדון: החבר הראשון הוא מר ברוך זלץ, אשר הוצג על ידי הספונסר שלו נ"ל צבי ענר. ברוך זלץ מוכר לרבים מחברי המועדון  מפעילותו העסקית הענפה ופעילותו החברתית  ברחבי העיר חיפה. הנשיא יוסי כפירי העניק לו את סמל הרוטרי וכן מידע על הרוטרי בכלל ותקנון המועדון בפרט. החבר הדש הודה על קבלת הפנים החמימה לה זכה מחברי המועדון, ואמר שהוא בתחושה ש"חזר הביתה".
החברה החדשה השנייה, רחל הולצר,  הוצגה על ידי הספונסר שלה ר/אלחנן גרינברג שסיפר שהוא מכיר אותה היטב שנים רבות מעבודתם המשותפת בבי"ח כרמל, שם מלאה סדרת תפקידים בכירים עד צאתה לאחרונה לגמלאות. החברה החדשה רחל הודתה לכולם בהתרגשות, והתחייבה לעשות ככל יכולתה ולעזור לפעולות המועדון  כשותפה פעילה. גם לה הצמיד הנשיא את סמל הרוטרי וכן את חבילת המידע שניתנת לחבר חדש. הנגידה מלי לוי ברכה את החברים החדשים, והביעה את גאוותה על שהיא נוכחת בקבלת חברים חשים לרוטרי, ומלאת שמחה למראה המלבב.

בשלב זה הועברה רשות הדיבור לאורחת, הנגידה המכהנת של האזור, מלי לוי, שאמרה שהיא שמחה לבוא לחיפה, ושהביקור מהווה לה עונג לראות כל כך הרבה חברים במועדון המוביל ברוטרי ישראל, וכן לקחת חלק בקבלת החברים החדשים.  היא מסרה שנשיאנו יוסי כפירי הולך להיות המנחה הראשי של ועידת רוטרי ישראל שתיערך  לא בארץ אלא בכרתים שביוון. גם יוסי וגם הנגיד המיועד נ"ל דני פסלר משתתפים בין החברים המובילים בצוותה הכולל כ 80  רוטריונים ונשיאי מועדונים לשעבר. לדבריה היא חשה כסנטה קלאוס משום שהיא עומדת לחלק "מתנות"- תעדות הוקרה למועדון ולאנשים שונים. תחילה העניקה לנשיא מועדוננו תעודץ הוקרה ע פעילות המועדון בימי "צוק איתן". תודת הוקרה לנ"ל שלמה אסיף על פעילותו הברוכה לשיצור ולסיוע מועדונים במצוקה, שהוא וצוותו תומכים כיחום ב 13 מועדוני רורי כאלה ברחבי הארץ.
היא דיווחה על ייסוד והקמת מועדון רוטרי חדש –מועדון E קלוב, שירכז אנשי הייטק צעירים . כיום יש כ 200 מועדני  "e-club  " ברחבי העולם. המועדון בישראל יקבל בקרוב את הצ'רטר לפתיחתו הרשמית.
בנוסף לנ"ל שלמה אסיף, נקראו  לקבלת תעודות הוקרה גם נ"ל צבי ענר ונ"מ צבי יצחקי. בשלב זה נקראו לקבלת תעודות הוקרה מי שחברים במועדון מעל 50 שנה. משלא נמצאו כאלה ירד הרף ל 40 ולבסוף עמד על 35 שנות חברות במועדון וכאלה נמצאו רבים וטובים...
לחברנו נ"ל אדי חי הוענק מגן הוקרה מיוחד  על פעילותו הברוכה בנושא תמוכה בעולים בודדים משוחררי צה"ל שאין כיו מי שידאג להם. כל עוד הם חיילים בודדים בצה"ל הצבא מיד והסוכנות מאידך מסייעים להם, אך עם שחרורם הם נופלים בין  הכסאות וזקוקים לעזרה ולהדרכה בנבכי החיים בארץ.  תעודות הוקרה ניתנו גם לשותפים/ות בצוותו של אדי, נ"ל שלמה אסיף וחברותינו ר/דנה נוף ור/נאווה וילבך.

ןכך באווירה טובה של רעות, חברות וחלוקת מגינים ותעודות הסתיים החלק של הביקור במועדון, והחברים הלכו איש איש לדרכו ברוח טובה ובהגשה שחברים רבים במועדון "עושים משהו" למען הרוטרי.
--------------------------------------

כתב וערך: ר/יורם קנטר

צילומים: ר/ יורם נאומן

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet