נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

13/12/2006 - ארוחות מליון דולר

ארוחת מליון דולר וביקור המועדון במעון הלב הקדוש של הנזירות הרחמניות בחיפה

"ארוחת מיליון דולר"

בתאריך 13.12.06 בקרו 40 מחברי המועדון במעון הלב הקדוש בעיר התחתית בחיפה. ברחוב אלנבי   מסתתר מתחם ארכיטקטוני נהדר (לשימור) שנבנה בשנת 1887. שימש עד תחילת שנות השישים מנזר ובית ספר נוצרי. ננטש והוזנח ולאחר מכן בשנת 1976 שופץ ועירית חיפה ומשרד הרווחה הקימו במנזר   מעון פניימתי. המעון בהנהלת האחות הרחמניות (יוצאות לבנון)  נותנות מענה לצרכיהם של 60 ילדים עם מוגבלויות קשות.
המוסד הוא גוף ציבורי, מעסיק 90 עובדים מכל המקצועות המטפלים בילדים החולים. המעון  מנוהל על ידי הנזירות הרחמניות ונמצא בפקוח משרד הרווחה.
בקרנו במקום המשרה אוירה ביתית וחמה עם דגש על נוחות ופרטיות. ראינו את חדרי הפעילות והמגורים המצויידים במיכשור חדיש .דגש מיוחד מופנה במעון לעידוד הקשר בין המשפחות לדיירים.במעון יש חדר  סנוזלין המשרת את כל ילדי המעון, החדר הלבן מספק גרייה חושית מגוונת היוצרת תחושה של רוגע ושלווה (מגיע גם לנו...),משפרת כישורים חברתיים ומספקת אפשרויות לצידה  בצורה בטוחה ומהנה. נראה לי שרובנו לא ידענו על קיום מוסד זה, והבקור נתן לנו פרספקטיבה אחרת על החיים. כמובן שהנשיאה דליה שיצר בסיוע  מ"מ המזכירה גדי כהן לא שכחו להביא למקום את פעמון הרוטרי ודגלי נמועדון וקיימו את הטקס הרוטריוני המסורתי... לפני הבקור התארחנו  במסעדת החומוס של פרג' ברחוב אלנבי 29 שכיבד אותנו בחומוס אחלה.
כתב וצילם יורם נאומן
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet