נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

13/09/2006 - הרצאת דן וילינסקי

דן וילנסקי, :הרצאה מיום 13.9.06 "האם אנו עושים מספיק לניצול הפוטנציאל הכלכלי של ישראל"

35 שנה בתעשיית ההיי טאק, ב10 השנים האחרונות יו"ר אפליידמטרילס ישראל,לפני כן מנהל קרן "בירד" הדו לאומית ארה"ב/ישראל ולפני כן כ 15 שנה בחברת KLA   וקיוליקס סופה. בוגר תואר שני בהנדסת מכונות בטכניון. חבר בהנהלת המוזיאון המדעי, תעשיות האלקטרוניקה וחבר בקורטוריון של הטכניון. נשוי ליהודית + 5 ילדים , תושב דניה   כתובת אי מייל:  j                                           dan@dvilenski.com

בישראל, ההיי טאק אחראי ל 16 מליארד דולר יצוא תעשייתי. תעשיית האלקטרוניקה בישראל שמה כיעד להכפיל את המספר ב 5 השנים. לישראל יש יכולות מדעיות כבירות, רוח יזמית עם תמיכה ממשלתית בעיקר במו"פ ובהשקעות, קרנות הון סיכון, כטנולוגיה, מובילות מחקרית. לישראל יש יחודייות ישראלית המתבטאת ב"חוצפה ישראלית", רוח יזמית, שיפור יכולת ייצורית, יתרונות מיסוי לשווקים אירופיים, קרבה תרבותית לארה"ב/מערבית טכנולוגיה צבאית (שלא מיושמת מספיק לשווק האזרחי)
קשיים/ הזדמנויות: באקדמיה יש "ביצי זהב" כדברי ולינסקי, אשר אינן מנוצלות לתעשיה /לעסקים.
היתרון ב M&A   של חברות זרות הוא בכך שניתן בסיס לשווקים חדשים, מינוף ותמיכה של חברות גדולות, רב לאומיות. יתרון נוסף להיי טאק בישראל, על כל עובד פיתוח ישיר ישנם 2-3 חיצוניים הנותנים תמיכה,  ממקורות חוץ לחברות.
נקודות מרכזיות ליתרונות:
א.כח אדם איכותי מיומן
ב  יצירתיות
ג  פוטנציאל למיזוגים ורכישות
מסקנת המרצה יש סיכונים לישראלים ולזרים אבל ההזדמנויות שוות לנסות.. דן אופטימי לגבי העתיד של תעשיית ההיי טאק הישראלית. לפי שיש רעיונות או הצעות לשתוף פעולה יזמית,מוזמן להגישן למרצה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet