נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

13/02/2008 - אזכרה לרוטריון עמרם כהן ז"ל

ב - 30 למותו של עמרם כהן ז"ל, הגיעו בני משפחתו לאזכרה במועדון. 
עמרם כהן ז"ל,  חבר במועדון רוטרי חיפה מ 1975, עמרם יליד רחובות, שרת בחיל האוויר. ובוגר הטכניון בחיפה (1959). עבד בצ"ים  נסע עם רעיתו לשוויץ לעבוד בחברת זולצר בווינטרטור. לאחר שהות של 6 שנים בשוויץ חזר ארצה ב- 1967 והחל לעבוד במשרד הבטחון . ב-1972 חזר לחיפה לתפקיד מנכ"ל חברת תעשן ושימש בתפקידי ניהול בתעשייה. בתפקידו האחרון עסק בשינוע מפעלי תעשייה בין מדינה למדינה. עמרם היה ספורטאי בנשמתו ובעת שהותו בשוויץ נשבה בקסמו של עולם הסקי. ב 1968 לאחר כיבוש החרמון עמרם עם חברים הקימו את אתר סקי בחרמון. ויסדו את מועדון הסקי הישראלי וביוזמתו נבנה הרכבל הראשון באתר.
עמרם ז"ל הותיר אשה - והשנה היא שנת ה-50 לנישואיהם. לשפרה ועמרם שלש בנות: אפרת דפנה ואורית  ו 5 נכדים מקסימים:תום,עומר, מאיה , איתי וגלי. ב3 השנים האחרונות, הוא נאבק כאריה במחלתו והמשיך עמרם לנהל חיים מלאים.

רוטריון עמרם כהן כפי שהכרתיו,
הכרתי את עמרם כהן כאשר הגיע לבית מילר בסוף שנות השבעים. באותה תקופה הייתי עובד חדש במקום, ושימשתי כרכז מקצוע האלקטרוניקה. עמרם הגיע יחד עם קרוב משפחה שלו - אלכס מנדלסון. הם הציעו לייסד חוג למחשבים בבית מילר. ואכן ב - 1980, נפתח הקורס הראשון למחשבים בחיפה, ואולי בכל הארץ. בל נשכח שמחשב ה - IBM-PC הופיע בעולם רק ב – 1983/4.
משפחת מנדלסון, בעזרת העמותה שעמרם כהן ניהל, ומועדון רוטרי חיפה תרמו את שלושת המחשבים הראשונים מסוג TRS80 , לזכרו של בן המשפחה, סרן ישראל מנדלסון ז"ל, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים. חדר המחשבים הקטן בו היו שלושת המחשבים הראשונים, קלט לא פחות מ - 200 תלמידים בכל שבוע. במשך הזמן המשפחה המשיכה לתרום עוד ועוד, וכך, בהנחייתו של עמרם כהן, בית מילר נכנס לתחום החשוב ביותר בתקופתנו המודרנית. ברצוני לציין שעמרם כהן שימש גם בתור יו"ר ועדת בית מילר, וכן ועד בית המייסדים. הוא תמיד קידם את נושא הטכנולוגיה בבית מילר, תוך הבנה עמוקה בנושאים אלה, ומתוך רצון לסייע תמיד, וזאת עשה ברוח טובה ונעימה.
הפרויקט האחרון אותו ניהלתי מטעם הרוטרי בבבית מילר היה הוראת השימוש באינטרנט לגיל הזהב. עמרם כהן ניגש אליי, והציע את עזרתו בשכלול הציוד, וכן התנדב בעצמו ללמד את התלמידים. הייתה זו הצעה מרגשת ביותר.
עם לכתו של עמרם כהן לעולמו, הרוטרי, ואף אני עצמי, נחסר חבר, אדם ורוטריון, שהיה מהנדס ברוך ידע וכישרונות.
יהי זכרו ברוך.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet