נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

11/11/2015 - ישיבה, טקס קבלת חברים חדשים

הנשיאה המכהנת יוכי פלר פתחה את המפגש שהוקדש הפעם לטכס קבלת חברים חדשים למועדון, וברכה את האורחים, את החברים החדשים ואת שאר חברי המועדון. כן קדמה בברכה את שלושת התלמידים מליאו בק שהתנדבו לחלק המוזיקלי של הטכס ואת גב' פני הריסון מנהלת המרכז המוזיקלי של המרכז החינוכי ליאו בק בחיפה.
תלמידי המרכז החינוכי ליאו-בק, שי פינטו בגיטרה, יעל כץ בחליל ושיר שמעוני הזמרת, שרו ונגנו מספר קטעים מרניני נפש. בהמשך-הטכס הרוטריוני המסורתי, שכלל את פסוק השבוע, ברכות הרעות והברכה הבינלאומית.

את פסוק השבוע הביא חברנו ר/עמירם אסמן שבחר לספר על חג הסיגד :
‏היום כ"ט חשוון חל חג הס‏יגד חגם של יהודי אתיופיה הנחגג במשך דורות רבים בגולה וממשיכים לחגוג אותו כאן בארץ. ‏לפני מספר חודשים התקבל בכנסת ישראל חוק אשר קובע את חג הסיגד חגם של יהודי אתיופיה, כחג לאומי.הo ‏יגד חל בכ"ט חשוון, בדיוק חמישים יום לאחר יום הכיפורים.
‏חג הס‏יגד היווה תזכורת לחידוש הברית ונאמנות לתורה ולמצוות לבני העדה הרחוקים, ו‏הס‏יגד מבטא גם תפילות וכיסופים לירושלים.
‏בחג זה קיימים סממנים דומים לחגי ישראל: ‏ביום זה צמו, התענו וחזרו בתשובה - כמו ביום הכיפורים
‏היו מתכנסים סביב הר גבוה עליו נערך הטקס המרכזי - כדוגמת מעמד הר סיני, חג שבועות ‏ולבסוף ירדו מההר וישבו לאכול בסוכה - כמו בחג הסוכות.
‏מה פירוש "סיגד?" -סי‏גד - מלשון o ‏גידה, השתחוויה. ‏כיצד חוגגים? ‏צמים משעות הבוקר. ‏טובלים בנהר ועולים עם הכוהנים להר עם ספר התורה עד לראש ההר. ‏הכוהנים קוראים תפילות מיוחדות מהתנ"ך בשפת הגעז, ו‏הכהן הגדול מדבר ומעורר את העם לתשובה ולנאמנות. ‏מכניסים ספר תורה תוך שירה, ריקודים וסעודה ‏
‏מה מקורו? - ‏מקורו של חג הס‏יגד על פי המנהג של חידוש הברית עם הי בימי עזרא ונחמיה.

לאחר ברכות הרעות המסורתיות, הביא חברנו ר/צבי פרידמן את הברכה הבינלאומית:
הברכה הבינלאומית שלוחה היום למועדון הרוטרי של סיאטל במדינת וושינגטון שבארה"ב.
(Rotary Club of Seattle, Washington, USA). המועדון הנמצא באזור 5030 הוקם בשנת 1909 והיה המועדון הרביעי בעולם באותה תקופה. כיום הוא המועדון הגדול בתנועת הרוטרי וכולל למעלה מ 600 חברים (!). הם נפגשים לארוחת צהרים ומפגש רוטריוני בכל יום רביעי ב 12:15 בצהרים. למועדון קשר חזק עם המיליארדר ביל גייטס ולתרומותיו בשיעור של למעלה מביליון דולר לביעור הפוליו בעולם- הפרויקט המרכזי של תנועת הרוטרי העולמית עד לפני זמן לא רב. למועדון פרויקטים ופעילויות רבות למען הקהילה המקומית והעולמית שיקצר המקום מלפרטם. נרימה כוסית של ברכה למועדון הרוטי קלוב של סיאטל הגדול בעולם!

* * * * *

הנשיאה המכהנת יוכי פלר דיווחה על תרומתו הנאה של נג"ל/אליהו ברכה בסך 25 אלף שקל לקרן מלגות לזכרה של אשתו דינה ז"ל, הקרן תוקדש למלגות וכן עזרה לחברים. הנשיאה הודתה לחברנו ברכה על הרוח הרוטריונית והאהבה לארגון והודתה לו מכל הלב בשם כולנו.

מבין חמשת החברים החדשים שעמדו להתקבל בטכס במפגש זה, נעדרו שניים (אחד בשל יום מילואים והשני בשל ישיבות חשובות).האחד הוא דורון קליגר, יליד 1986, חוקר ומרצה במימון לכלכלה התנהגותית שיתקבל תחת סיווג אקדמיה-כלכלה והספונסר שלו הוא דני פסלר, והשני הוא אבירם כהן, יליד 1970, מתמחה במשפטים שיתקבל בסיווג משפטים וחינוך, והספונסר שלו הוא נ"ל/משה גן צבי. שניהם יקבלו את סיכות הרוטריון בערב במסגרת מפגש ה"סיעור מוחות" לחברים חדשים שיתקיים בביתה של הנשיאה המכהנת.

שלושת החברים החדשים האחרים נכחו בטכס, ולכולם העניקה הנשיאה את סיכת הרוטריון בנוכחות הספונסר שלהם,מסרה את חבילת החומר הרוטריוני שבכתב, וכל אחד מהם סיפר קצרות על עצמו ועיסוקיו.

החבר החדש הראשון הוא מנחם גץ, יליד 1963 שהתקבל בסיווג הנדסת חשמל-הייטק, והספונסר שלו הוא נג"מ/דני פסלר. מנחם נשוי לאסנת ואב לארבעה, בן להורים רוטריונים0 עשה תואר ראשו בהנדסת חשמל ב 1985.ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב. שרת בצבא הקבע והיה ראש מנהלת תכנית מבצעית במשה"ב. לאחר שעזב את השוק הביטחוני סיפק תוכנות למהנדסים וניהל פרויקטים. עוסק בפעילות חברתית שנים רבות במספר מסגרות, לאחרונה בליאו בק שם הכיר את הספונסור דני פסלר.

החבר השני שהוענקה לו סיכת הרוטרי הוא צביקה פופר, יליד 1980 (!), שסיווגו כחבר הוא השטח יזמות חינוכית,קהילתית ועסקית, והספונסר שלו הוא ר/ערן דובובי. צביקה הוא חיפאי יליד חיפה. כבר כילד הוטרד מהזיהום באוויר והסביבה מהמפעלים במפרץ חיפה. אחר שרותו הצבאי והטיול המסורתי שאחר השחרור, החליט להתמודד עם בעית הזיהום בדרך של פניה לחברות המזהמות. כרגע לומד לתואר שני ניהול אסטרטגי של ארגונים שונים. הגיע למסקנה שהדרך הכי מהותית היא באמצעות נערכת החינוך . עומד מאחורי "סטראט אפ" חיפאי שהתחיל בליאו-בק. מודה למנטור שלו ולספונסור שלו ערן דובובי . הכוונה היא להביא את התלמידים למעגל היזמות והענקת ערך אמיתי לקהילה והכנה לפרנסה בעתיד.

החבר השלישי שהוענקה לו הסיכה הרוטריונית הוא ניב הורוביץ יליד 1968, יזם קולנוען ואיש חינוך שהתקבל בסיווג של חינוך קהילתי בר קיימא. גם הספונסר שלו הוא ר/ערן דובובי. ניב הוא תושב עין-הוד הוא בא מעולם האמנות והקולנוע שם פעל עד לפני כעשר שנים כאשר גילה את עולם הקיימות ופנה ליזמות חברתית וסביבתית. עסק תחילה באירועים של הגדלת מעגל המודעות באמצעות פסטיבלים ואח"כ לפיתוח כלי שיוכל לשנות את המודעות של העולם לאתגרים.

עוזר הנגיד ירון מטר ברך את המצטרפים החדשים בשם הנגיד . הוא ציין שעיקר הפעולות שנעשו בשנים האחרונות באזור חיפה ואשכול באו ממועדון רוטרי חיפה. הוא ציין לשבח במיוחד את נ"ל/שלמה אסיף ואת הנגיד לשעבר חבר מועדוננו שאול דיאנג'לי שלקחו על עצמם לתייק מחדש את מועדוני הרוטרי באזור, והצילו מועדונים רבים שעמדו לפני סגירה. מועדונים רבים פעלו ללא תקנון בכתב וחלקם אף לא היו שום נוהלים שבע"פ. שלמה אסיף פועל מזה שלוש שנים ללא לאות ומביא את דבר הרוטרי על תקנונו למועדונים המתחדשים חדרה, בנימינה, נתניה ועוד. הוא ברך את המצטרפים הצעירים (יחסית..) היום למועדון חיפה על הצטרפותם למועדון הכי חזק בארץ , ושלח את מיטב הברכות והתודות בשמו ובשם נגיד האזור

* * * * *
הודעות ודיווחים:

נ"ל/אדי חי דיווח על פעילות הוועדה לסיוע לחיילים בודדים לאחר שחרור מצה"ל. כמו כן סיפר על השתתפות נציגי המועדון בפעילויות יום הבטיחות הבינלאומי שחל ב 9/11/15 . חברים השתתפו בפעילוות בשתי עמדות, וחילקו בין השאר עלוני בטיחות בדרכים לקהל.

ר/אלחנן גרינברג דיווח על פעילות חברי המועדון בשני האולפנים לעולים חדשים שבחיפה. אלחנן עצמו פעיל כבר כ 10 שנים בריכוז הפעילות למען העולים. אולפן אחד מיועד יותר לצעירים והשני לבעלי משפחות.

ר/שלומית קירשטיין יו"ר ועדת אירועים הזכירה לחברים שהגאלה השנתית של המועדון תתקיים ב 9 לדצמבר
ובקשה לסייע במכירת הכרטיסים שעוד נותרו למכירה. מתוכננת קבלת שבת ביום ששי 25 בדצמבר בנטף שבהרי ירושלים. אוטובוס יצא ב 08:30 מחיפה ויחזור ב 15:00 . העלות 30 ₪ לחבר .

עם סיום הטכס, והענקת סיכות הרוטרי לחברים החדשים, הקישה הנשיאה הנוכחית יוכי פלר בעוז על הפעמון הרוטריוני המיתולוגי שעל שולחן הנשיאות, מיהרה לביתה להכין את ערב "סיעור המוחות" לחמשת החברים החדשים, וכל החברים הנותרים התפזרו לנום שנת מנוחת הצהרים בבתיהם.

-----------------------------------

כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילומים: ר/יורם נאומן
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet