נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

11/04/2006 - ערב בינמועדוני במלון דביר

מדינת גוש דן – לאן? הרצאה מיום 11.4.06

הערב אורגן ע"י מועדון רוטרי הוד הכרמל, בשיתוף מועדוני כרמל, מוריה ומועדון רוטרי חיפה. ובנוכחתו של הרב הראשי לחיפה - שאר ישוב, שהוזמן על ידי רוטרי חיפה.
אורח הערב היה אלוף (מיל) יצחק בריק, אשר הרצה על בעיות הקממת ישובים בלתי חוקיים על אדמת הלאום, ועל החלשת ההתישבות היהודית בגליל ובנגב, וישראל נדחקת אט אט למפת החלוקה של 1947. יצחק בריק הקים את פורום הגליל והנגב, בפורום משתתפים ראשי העיר והמועצות המקומיות בגליל ובנגב. פורום זה בראשותו של יצחק בריק, פועל על מנת להקים פרוייקטים רחבי היקף בצפון ובדרום המדינה בנושא התישבות יהודית, פיתוח תשתית תחבורתית ותעשייתית על מנת להביא צעירים מתושבי מרכז הארץ להתגורר בגליל ובנגב. כן מציע הפורום לשפר את תנאי חיים של ערבים תושבי הגליל והנגב על מנת לחזק את זיקתם למדינת ישראל. אם לא יעשו צעדים מהירים לכיוון פיתוח איזורי הצפון והדרום להגדיל ערים כמו עפולה וכרמיאל לגודל של 150.000 תושבים לפחות. איזורים אלה עלולים להתנתק למעשה ממדינת ישראל ויהפכו לאוטונומיה ערבית אשר ימשכו ברצף מגבול הלבנון בצפון ועד הנגב והרצועה בדרום.
וישראל תיוותר במה שכינה "מדינת גוש דן" בלבד. במפגש זה נכחו עשרות רוטריונים חברי המועדונים הנ"ל ובהשתתפות חברי הנהלות המועדונים ביניהם:
קובי וייס – נשיא מועדון רוטרי הוד הכרמל.
ניקי פלדמן – נשיאת מועדון רוטרי מוריה.
אדי סושרד – נשיא מועדון רוטרי כרמל.
שאול ד'אנג'לי – נשיא מועדון רוטרי חיפה.
כתב וצילם, נפתלי בלבן אוברהנד
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet