נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

11/03/2014 - רוטרי ישראל למען ילדים חולי מחלות עור

רוטרי ישראל - למען ילדים חולי מחלות עור מצ'כיה. כי רק בישראל יכולים להתרפא

חברי רוטרי פראג יזמו פרויקט מיוחד במינו: הבאת ילדים חולי מחלת עור מסוג "אטופיק דרמטיטיס" למקום האחד והיחיד בעולם בו יכולים להירפא: ים המלח. בזכות תרומות אשר נאספו בצ'כיה, ברזיל וארצות הברית - ובזכות תרומות מישראל ומהקרן העולמית של רוטרי - נאסף סכום של מליון ש"ח לערך אשר מאפשר את הבאת הילדים והשהות שלהם בים המלח. אל ישראל יגיעו 60 ילדים ב- 3 קבוצות עם הורים מלווים לתקופה של חודש ימים וישהו במלון "לוט" בים המלח, מלון שבו קיימת מרפאת מומחים לטיפולים במחלות עור. (ד"ר מרקו הררי - המומחה מהמרפאה במלון לוט היה בצ'כיה מבעוד מועד ואיתר את הילדים אשר זקוקים לטיפול.). אספר רק כקוריוז, כי כאשר החברים מפראג הגישו את התכנית של המענק התואם לקרן רוטרי העולמי, נשאלו על ידי חברי הקרן: "האם לא יהיה יותר זול להביא את הרופאים מישראל לצ'כיה?"... בדצמבר 2012, עת כיהנתי כ"נגיד רוטרי ישראל"  נוצר הקשר ביני לבין חברי רוטרי מפראג, וסוכם על סיוע של "רוטרי ישראל" לפרויקט.
בבוקר יום רביעי, 26.02.2014 הגיעה לישראל הקבוצה הראשונה ובה 24 ילדים ו- 14 מלווים. יש לציין כי הקבוצה כוללת תינוק בן שנה, תינוקת בת שנתיים, שניים בני 3 ועוד ילדים בגילאים שונים, עד גיל 17. 5 ילדים מתוך הקבוצה, לרבות התינוק בן השנה הגיעו מבית מחסה לילדים בפראג, כשהם מלווים במטפלים שלהם מבית היתומים. הרופאים מסבירים כי ככל שהילד צעיר יותר ומטופל בים המלח - כך סיכויי החלמתו לכל החיים עולים. בהמשך לקבוצה זו תגענה עוד 2 קבוצות.
יש לציין כי זו הפעם הראשונה בו מגיעה קבוצה כזו לחודש ימים לישראל, ואף הצוות הרפואי וצוות המלון התרגשו ונערכו במיוחד לבוא הילדים. חברי רוטרי ישראל קידמו את פני הילדים והמלווים אשר הגיעו בשעת בוקר מוקדמת לנתב"ג . (אסור לנו לתת להם ממתקים למיניהם, באשר כל ילד אלרגי למשהו אחר...) כל ילד קיבל מים וצעצועים, והמבוגרים התקבלו בפרחים. לתינוק אפילו הכנו חבילות טיטולים...
אנקדוטה קטנה: ערב הטיסה מפראג הגיע קונסול ישראל בפראג, גדי להד, כדי לוודא שהמבצע יוצא לדרך כמתוכנן. בשדה התעופה עוד טיפל באישורים קונסולריים עבור הקבוצה, ואז התברר כי לילדה בת 10 מבית היתומים יש בעיה עם תוקף הדרכון שלה. הקונסול שלנו מיד "הרים" את חדר המצב של משרד החוץ, משטרת הגבולות ומשרד הפנים. הילדה הגיעה לידם המלח בזכותו. חברי מועדון ירושלים אף הם הכינו צעצועים וספרים, וירדו לים המלח, שם פגשו את הקבוצה והעניקו להם את המתנות.
ביום שלישי, הוא יום המעשים הטובים, יצאה הקבוצה תצא לטיול בירושלים וב"מיני ישראל". טיול זה התאפשר בזכות תרומת יבואן מכוניות סקודה אשר נשיא מועדון רוטרי חיפה, משה גן-צבי, התרים אותו למען מטרה זו. חברי מועדון רוטרי חיפה, יורם נאומן ו-טל לזר נסעו ביום שלישי עם נג"ל מוישיק יונאי העוקב אחר הקבוצה  באופן צמוד, וב"מיני ישראל" פגשו את הילדים אשר נהנו מיום שמש מאיר פנים. הקבוצה תחזור לצ'כיה ביום 29.03.2014. בטוחני כי עיני הילדים הנוצצות אשר יחלימו בישראל - הן אשר יעידו כי רוטרי שינתה את חייהם וכי במדינת ישראל קיבלו איכות חיים חדשה.

 
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet