נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

11/02/2009 - סדר טו בשבט

באולם הכנסים במלון הר הכרמל, מקום הפעילות הקבוע של המועדון שהיה מלא מפה לפה, פתח הנשיא גד כהן את הישיבה שהוקדשה ל"סדר" ט"ו בשבט. השולחנות היו ערוכים לסדר, ועליהם בקבוקי יין לבן ויין אדום בנהוג, וסלסלות עמוסות פירות יבשים שקדים ואגוזים. כל זאת בנוסף לשפע הפירות הטריים ומבחר תבשילי המלון שהוכנו לארוחת הערב החגיגית שקדמה לסדר.

הנשיא פתח וברך את הנוכחים והאורחים הרבים, בני לוויה, בנים נכדים, ופה ושם -סבא/סבתא גם. ברכה מיוחדת וזר פרחים ניתן לאילאיל ענר שיום הולדתה חל היום, וכן תעודת הוקרה לחברנו אדולפו אידלשטיין למלאת 25 שנים לחברותו במועדון.

את הברכה הבינלאומית נשא הפעם שלום וואנו אשר לרגל חג הנטיעות הכולל נטיעות רבות גם ביער פול האריס , מייסד תנועת הרוטרי ב 1905 בשיקגו, בחר במועדון רוטרי שיקגו. המועדון מונה כיום 200 חברים הנפגשים כל יום ג בצהרים לארוחה.  כוס של ברכה למועודון רוטרי שיקגו. את ברכות הרעות הביא אריה ברגמן שניצל את ההזדמנות להעניק לקטי אשתו  גם כן זר פרחים ליום הולדתה החל היום. ברכות ומזל טוב !

את הסדר החגיגי ניהל וערך דן פסלר, נשיאנו המיועד  לעוד שנתיים, כשכעזר לידו התארח נגן הגיטרה בועז שטרנברג, אשר ליוה את שירת הקהל בפריטה על  הגיטרה. כוח עזר נוסף היה ד"ר  צביקה הר -שפר, אשר רק לאחרונה הרצה למועדון בנושא  השמן והזית. ד"ר  הר שפר ליווה באמרי שפר  בפהסקות  שבקריאת ההגדה , בהדגימו בשקפים ובסיפורי אגדות חז"ל את נפלאות האילנות והעשבים למינהם,  מהשקמים ועד לדודאים.

בסדר ט"ו בשבט שנערך בשנה שעברה נקבע "סטנדרט"  גבוה על ידי עורך הסדר וכותב ההגדה הייחודית של אז, חברנו  יורם קנטר. לשבחו של דן פסלר יאמר ששמר על הרמה הן בעריכה והן בביצוע,  ופניהם המחויכות של הנשיא גד כהן ולואיזה אשתו מוכיחות זאת מעל לכל ספק. וכפי שנאמר בסיום ההגדה לט"ו בשבט- "במה נתברך: יהי רצון שבעבור עריכת סדר זה, בזכותן של ארבע כוסות ובסגולתן של פירות  ארץ ישראל, נזכה להגשמת כל ערכינו. יהי רצון שכל אישה ואיש, שכל עץ ושיח, יתנו פריים המיוחד להם בקהילה ובטבע, לאהבה ולהנאה מהעולם בו אנו חיים. יהי רצון שתתחדש עלינו שנת אילן טובה ושופעת ברכה עד בלי די. אמן!" 
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet