נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

09/12/2015 - גאלה עם גיל שוחט ו-70 פסנתרים

ערב הגאלה השנתי של מועדוננו- מועדון רוטרי חיפה התקיים ביום רביעי, 9 בדצמבר  2015 באולם התיאטרון של קרית מוצקין. חברי המועדון ובני/ות זוגם, אורחים רבים ותורמים מכובדים נכחו ונהנו מערב חגיגי זה שכלל את המופע המרהיב בניהולו ובביצועו של גיל שוחט ביחד עם פסנתרנים מוכשרים ומבריקים- 70 אצבעות של גאונים וירטואוזים על 7 פסנתרי הכנף שעל הבמה,  בתוספת הופעות וביצועים של רמי קלינשטיין, הזמר והמלחין גרוניך וזמרת האופרה בעלת קול הסופרנו המהמם- דניאלה לוגסי.,    תחילה התכנסו כל המכובדים בקומה השנייה של התיאטרון, למפגש רעים כשעל השולחנות מבחר סופגניות בשלל טעמים וצבעים, שתייה ושאר מיני תרגימא. הברכות והנאומים הקצרים נישאו בלובי בקומה השנייה עוד בטרם נכנסו כולם לאולם התיאטרון המרהיב. חברים רבים נטלו חלק בארגון הערב, למכירת הכרטיסים, להפצת המודעות שהופיעו בתכניה, לכיבוד  ועוד. למותר לציין שכל ההכנסות מערב הגאלה הן קודש לפעילות מועדון רוטרי חיפה למען הקהילה.

                                      ברכת הנשיאה המכהנת של המועדון לשנת הרוטרי 2015/16 יוכי פלר:

  חברי הרוטריונים, אורחים ותורמים נכבדים, ‏אני שמחה וגאה לנווט בשנה זו ספינה ערכית ומיוחדת:
         ‏מועדון רוטרי חיפה!! ‏המועדון הוא הגדול והמפואר בישראל, ‏בו התקבצה קבוצה איכותית אשר שמה לה למטרה לפעול באופן קבוע ושיטתי בקהילה בה אנו חיים. ‏זו הנאה צרופה להיות חלק מהחבורה הזו, לקבל ממנה ולתת לה. המועדון נותן יד למפעלים רבים. ואזכיר כמה בלבד:   ‏לחיילים המשרתים ולאלה המשוחררים, עולים חדשים בודדים, ילדים בסיכון, נערות ונשים במצוקה, קידום ההבנה והסובלנות הבינעדתית, הסעדה, מלגות לסטודנטים, בטיחות בדרכים, משלחות נוער לחו"ל ועוד. ‏כל אלה הם רק חלק מהעשייה המתמשכת של המועדון. הכול עם לב רחב ועוצמתי! ‏ ‏היו בטוחים כי הכנסות ערב זה כולן יגיעו למטרות נחוצות ואמיתיות.                                                      תודה לתורמים היקרים, ‏למארגני ערב חשוב זה, ‏ולכל העושים במלאכה.    חג חנוכה שמח לכולנו!.


                                      ברכת ראש העיר חיפה, יונה יהב, חבר הכבוד של מועדוננו:

‏שלום לחברי ברוטרי חיפה!    
‏   אני שמח לברך את מועדון רוטרי חיפה, אשר מאז הוקם עוסקים חבריו בתרומה לחברה ולקהילה בעיר. באומרי תרומה, אין הכוונה רק לפילנתרופיה ולתרומות כספיות. חברי מועדון רוטרי חיפה הם מתווי דרך לערכים חברתיים ומובילי הנתיב לפעילות עשירה של ערבות הדדית, רעות ומצוינות.   ‏מועדון "רוטרי" חיפה, מועדון הרוטרי הגדול בארץ, מוצא תמיד את הדרך לסייע בכל מקום בו נדרשת עזרה. ‏הרוטריונים של מועדון חיפה הם רצים למרחקים ארוכים, הם פועלים לטווח ארוך ההולם את אופי האתגרים.  ‏ פעילותכם משקפת את כל הטוב והיפה בפעילות המועדון שהתגייס לסייע לילדים בעלי צרכים מיוחדים, נשים מוכות, נזקקים בבתי תמחוי, בסיוע לנוער במצוקה, בתמיכה בצעירים מצטיינים בלימודיהם ומתנדבים בקהילה ובמגוון גדול של פעולות נוספות. ‏  אתם הרוטריונים מהווים את החלוץ ההולך לפני המחנה ומעניק השראה לפעילות ארגוני המתנדבים האחרים בעיר. אתם פניה היפות של החברה ואנו גאים בכם. לאורך כל שנות פעילותי הציבורית אני עוקב אחר פעילותכם, בשנים אלו למדתי להכיר ולהוקיר את פעילותכם העשירה.         ‏מהיכרותי האישית עם יוכי פלר נשיאת המועדון, אישיותה ויכולותיה, אני יודע כי תעמדו בכל משימותיכם ויוכי תצעיד את המועדון להישגים.

‏ תודת העיר ותושביה נתונה לכל אחד ואחת מכם. תודה, על היד המושטת תמיד ותודה על התקווה אותה אתם מעניקים כי בזכותכם, יהיה לכולנו עתיד טוב יותר.

ברכת נגיד האזור לשנת הרוטרי 2015/16 אמיל אל-אסמאר:

חברים יקרים,

‏פועלו של מועדון רוטרי חיפה למען הקהילה הוא המגדלור של ארגון הרוטרי באזור. פועלו של מועדון חיפה למען הקהילה והתמדתו בקיום התחייבויותיו לארגון הרוטרי העולמי מאיר את הדרך בה על חברים בארגון לנהוג. המועדון בחר בחג האורים לקיים את ערב הגאלה השנתי ואני כנגיד האזור רואה בהזמנה של הנשיאה והחברים במועדון ליטול חלק ולברך את כל החברים למקור כבוד ולעונג רב.  ‏  הנה הגענו לקראת סוף השנה האזרחית ואני מאחל כי כך גם נתחיל את השנה החדשה כפי שאנו מסיימים אותה, בהתארגנות אשר כולה תרומה למען הקהילה כאשר פעילות זו הינה החשובה ביותר בין פעילויות ארגון הרוטרי.   מועדון חיפה מאיר את עיני כולם על משמעות התרומה למען הקהילה בכלל ולמען העיר חיפה בפרט ומכאן אני מברך את כולכם ומאחל כי בכל נזכה להשתתף באירוע מכובד זה ולתרום עוד ועוד לרווחת הכלל.   ‏חג אורים שמח, חג מולד שמח ושנה אזרחית מבורכת ומלאה בריאות ואושר.

‏בברכת הרוטרי - ‏אמיל אל -אסמר   ‏נגיד אזור 2490 ישראל

                                                                                                                                            *  *  *  *  *

מופע "טרוף בשבעים אצבעות- 7 פסנתרי כנף על הבמה":

    לאחר הברכות בפואיה נכנסו כולם לאולם שם פגשנו את שבעת הוירטואוזים נגני הפסנתר, כשעל כל המופע מנצח המלחין, הפסנתרן והמנהל המוזיקלי גיל שוחט, שפרויקט ,טירוף ב 70 אצבעות אותו יזם, הגה והוציא לפועל עם שבעה פסנתרי כנף על במה אחת נוהל על ידו בצורה רהוטה, מצוחצחת ונוצצת.  אצבעות הפסנתרנים השתקפו על מסכים גדולים, ומדהימה במיוחד הייתה נגינתו של פסנתרן הג'ז העולמי יליד באקו ליאוניד פטשקה  שאצבעותיו ריצדו על גבי המסכים וקלידים במהירות מטורפת עד שלא ניתן היה להבחין בהן בעת שרפרפו על פני הקלידים הלבנים והשחורים  במהירות של כנפי יונק הדבש.., מקוריות ושירים ישראלים. על הבמה בשילוב תאורה מתחלפת ומסכי הענק נהנינו לראות ולשמוע  את שלמה גרוניך ורמי קליינשטיין מעולם הרוק-פופ, ליאוניד פטשקה הגיל שוחט גייס שבעה צעירים מוכשרים מהשורה הראשונה, שמגיעים ממגוון של עולמות מוזיקליים – מוזיקה קלאסית, אופרה, עולם הג'אז ומחזות מוזיקלים, יצירות אוזבקי ועמרי מור הישראלי מתחום הג'אז, ומיכאל זרצקל, ויקטור סטניסלבסקי וטל סמנון שמגיעים מעולם המוזיקה הקלאסית. למופע הקלידים הפסנתרני המרשים התווספו קולותיהם של אלי גרוניך ורמי קלנשטיין, כל אחד בתורו ובסגנונו המיוחד, ועלתה על כולם זמרת הסופרן האופראית דניאלה לוגסי, שהפגינה עושר ווקלי של ביצועי אופרה כטוסקה, פורגי ובס, ושירה אופראאית בנוסח הוולס הוינאי בגרמנית, והללויה של ליאונרד כהן. כל זאת תחת שרביטו של שוחט, שניתח על מגוון היצירות ש היצירות שעובדו על ידו. אכן, ערב גאלה נוצץ ואיכותי, עשיר וברמה גבוהה מעל למצופה. ממש הנאה לכל שומע ואוהב מוזיקה.

 ------------------------------

 כתב וערך: ר/יורם קנטר

צילומים: ר/יורם נאומן

 

*) לינק לצלומים נוספים של נ"ל/נחום לדר  לערב הגאלה:   

 https://picasaweb.google.com/ 103656233041946068315/201504? authuser=0&authkey= Gv1sRgCPHfo6HpjISNyQE&feat= directlink
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet