נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

09/12/2009 - מסיבת חנוכה של המועדון

מסיבת חנוכה נערכה   בבית ספר לאמניות ויצו  בהנהלת ערן דובובי,( המזכיר המיועד 2010 של המועדון.)  ניצח על הטקס דן פסלר, (הנשיא המיועד 2010 מנהל בי"ס ליאו בק). למסיבה הוזמנו מורי בית הספר ואורחים ( וביניהם 7 חברים ממועדון רוטרי יקנעם) וכלם היו מסובין סביב שולחנות מקושטים . התקרובת היתה עשירה וטעימה.

לאחר קיום הטקס הרוטריוני המסורתי,  הודלקה חנוכית  שמן על ידי חברי המועדון.להקת הג'ז של בית הספר,זמרים ולהקת מחול הנעימה את הקהל .בוגרת בית הספר ומורה לזימרה של בית הספר היידי ליפמן השמיעה שירי חנוכה אליה התלוו החברים.

 חנוכה תש"ע, מועדון "רוטרי חיפה" מצדיע לבית ספר ויצו
מועדון "רוטרי חיפה" בחר לקיים את מסיבת החנוכה המסורתית שלו הפעם, בבית הספר התיכון לאמנויות ויצו-ליאו באק. ראוי לציין כי מועדוננו מגייס זו השנה השנייה מילגות לימודים למימון שכר הלימוד לתלמידים נזקקים מקרב תלמידי בית הספר. התאספו להם חברי המועדון בערב בהיר וקר בבית הספר , עלו לקומה הראשונה ושם על כוס יין אדום חנכו 2 תערוכות צילום. האחת של חבר המועדון נחום לדר, ששמה "רמזים", אותה אצרה מהלת האמנויות של בית הספר גב' רינה גנוסוב, והאחרת תערוכת הצילום בהפקת מגמת הצילום של בית הספר, שתעדה פרוייקט משותף של תלמידי מגמות המחול והצילום של בית הספר שהתקיים במקום קסום ששמו "האנגר אדמה" במצפה רמון. בהמשך הערב עלו חברי המועדון ואיתם מורי בית הספר שהגיעו לאירוע, לאולם אירועים של בית הספר.

דני פסלר, הנשיא המיועד, שהוא מנכ"ל מרכז חינוך ליאו באק, כתב והנחה ערב מקסים ומרגש שבו הדליקו 8 חברים חנוכייה  מיוחדת שנרותיה שמן,  אותה תרמה לאירוע ,יוכי פלר חברתנו. בין הדלקה להדלקה של נרות החנוכייה, תלמידי ויצו-ליאו באק הנעימו בתכנית אמנותית עשירה שכללה הופעה של הרכב הג'ז של בית הספר, קטע מוסיקה קלאסית בפסנתר וכינור, 2 שירים בביצוע מורה ותלמידה, וקטע מחול מודרני.

את הערב חתמנו בשירה בציבור של שירי חנוכה מסורתיים. כיבוד קל אך עשיר ליווה את ערב זה סביב שולחנות ערוכים בטוב טעם אותם סידרו ואירגנו מתנדבות מקרב חברות המועדון, ויחד עם קפה ומאפה של "גרג", יצאנו עם טעם של עוד...

תודה לחברינו: יוכי פלר מנהלת אפיק המועדון, תודה לועדת אירועים בראשות שלומית קירשטיין שניצחה על ההפקה הלוגיסטית של הערב בעזרת דב מעיין, מיכל ושלמה פלדהמר, ותודה לערן דובובי ולצוות ויצו-ליאו באק על ארגון וסידור המקום ועל הפקת התכנית האמנותית. "מעט אור", אומר הפתגם החסידי, "דוחה הרבה מן החושך". מאות אלפי האורות שנדלקים מדי שנה בעשרות אלפי חנוכיות ברחבי העולם היהודי, בארץ ובחו"ל, מבטאים את המשך המסורת היהודית של העבר, ובד בבד את האמונה היהודית בעתיד, בתקווה לעתיד טוב יותר. תנועת הרוטרי הבינ"ל בכלל ומועדון רוטרי חיפה בפרט רואים לעצמם מחויבות להאיר פינות חשוכות בעולמנו ולפעול לתיקון ושיפור פני הקהילה והחברה בה אנו חיים. טקס הדלקת הנרות, שנחל בו מיד, יוקדש לערכים ולפעילויות של תנועת הרוטרי ומועדון רוטרי חיפה. חנוכייה צבעונית נדליק הערב. הדלקת נרות שונים מבטאת את הדעות השונות ואת מגוון חלקי העם: נשים וגברים, עולים וותיקים, חילוניים ודתיים, צעירים ומבוגרים. לכל אחד מהם שפה משלו ואורח חיים שונה. אך לכולם יש מקום בחנוכיית האורות והדעות של עם ישראל. כך בימים ההם, כך בזמן הזה. חלק מהנרות ניצבים מימין, חלקם משמאל, אך כולם ניצבים על בסיס אחד, על מורשת אחת. רק שילוב של כל הנרות, מבטא כהלכה את האור הגדול של מורשת העבר ותקוות העתיד. הרכב הג'אז- מנצח ד"ר דן כהן מורה ומנחה ההרכב במגמה למוסיקה ונגן ג'ז מפורסם ומוערך בזכות עצמו. מנגנים: סקסופונים: דוד פסו, נבו אגמון, רז סיני, אלכס טישקוב; טרומבון:דור בלומנפלד; פסנתר : נדב נצרתי; בס:אורן אבני; תופים: דור  פישר; שירה: מעיין בוקריס  ורויטל טופלישוילי.

ונעבור לטקס הדלקת הנרות:
1.    להדלקת הנר הראשון בחנוכייה שלנו אני מזמין את נג"ל אליהו ברכה. הנר הראשון לכבוד תנועת הרוטרי הבינ"ל ומועדון רוטרי חיפה. לכבוד האמונה באחווה, שלום, עזרה הדדית, סביבה נקייה ועולם בו : "לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה."
2.    להדלקת הנר השני אנו מזמינים את מזכיר כבוד משה גן צבי -     הנר השני  הוא לכבוד ערך ההתנדבות והנתינה שבמרכזו הנכונות של האדם בכלל  והרוטריון בפרט לתת מזמנו, מכישוריו, מיכולותיו ומשאביו לקידומם של יחידים וקבוצות  בקהילה ובחברה. נביאי ישראל ראו בערך ההתנדבות ועשיית החסד את מרכז החזון של העם היהודי העומד בשורה אחת עם הרצון האלהי: וכך אומר הנביא מיכה : "מה ה' דורש מעמך? כי אם עשות משפט  ואהבת חסד והצנע לכת עם אלהיך" (מיכה ו',ח'). והנביא ישעיה קורא לעם:  "הלא פרוס לרעב לחמך ועניים מרודים תביא בית, כי תראה ערום וכסיתו ומבשרך לא תתעלם" (ישעיה, נח, ז').
קטע מוסיקה קלאסית: פריץ קרייזלר - שיר אהבה; נוגה אברמוביץ' - כינור; נדב נצרתי- פסנתר.
3.   להדלקת הנר השלישי אנו מזמינים את חברתנו שלומית קירשטיין - הנר השלישי לכבוד ערך הרעות  העומד ביסוד קיומו של מועדון רוטרי ברוח : "לא תיקום ולא תיטור את בני עמך ואהבת לרעך     כמוך אני ה'" (ויקרא, יט: יח). וכפי שכתב ג'ובראן חליל ג'ובראן בשירו "הידידות" :
יְדִידְךָ הוּא מַּעֲנֶה לְמַאֲוָיֶיךָ
הוּא הַשָּדֶה שָׁם תִּזְרַע בְּאַהֲבָה וְתִקְצוֹר בְּהוֹדָיָה,
הוּא הַשֻּלְחָן לִסְעוּדָתְךָ וְהָאָח שֶלְּמוּלָהּ תֵּחַם
אֵלָיו תָּבוֹא בְּרַעַבְךָ וּלְמַעַן מְצוֹא שַׁלְוָה תְּחַפְּשֵנוּ.
תַּן אֵת מֵיטָבְךָ לְרֵעֲךָ –
אִם יוֹדֵעַ הוּא אֶת שִׁפְלֵי חַיֶּיךָ, לּוּ יֵדַע גַּם גֶּאוּתָם.
אֶל תְּבַקֶּשׁ אֵת רֵעֶךָ לְמַעַן הָפֵג שְעוֹתֶיךָ הֲמֵּתוֹת
חַפְּשֵהוּ בִּשְעוֹתֶיךָ הַחַיּוֹת לְחַלֵּק חִיּוּתָן עִמּוֹ,
כִּי לוֹ לְמַּלֵּא מַאֲוַיֶּיךָ, לא רֵיקוּתְךָ.
 4.    להדלקת הנר הרביעי אנו מזמינים את נ"ל שאול דיאנג'לי - הנר הרביעי מוקדש לערך השירות במקצוע המרכזי בתנועת רוטרי. מטרתה העיקרית של תנועת הרוטרי היא לעודד ולטפח את אידיאל     השירות כבסיס לכל מפעל ערכי ובמיוחד לעודד ולטפח ארבעה נושאים:
* פיתוח מעגלי היכרות אישית כהזדמנות של שירות.   רמות מוסר גבוהות בעסקים ובמקצועות חופשיים; הכרה בערכו המועיל של כל עיסוק וראיית כל רוטריון את מקצועו כהזדמנות לשירות החברה.
* יישום של אידיאל השירות על ידי כל רוטריון בחייו הפרטיים,  עיסקיים והציבוריים.
* קידום יחסי הבנה בינלאומיים ופעולות להגברת ידידות ושלום בין עמים באמצעות אחווה עולמית של אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים המאוחדים באידיאל השירות. 
רויטל  טופליאשווילי בשיר:  "וידוי" - מילים: אלכסנדר פן, לחן: סאשה ארגוב
 5.    להדלקת נר חמישי אנו מזמינים את חברתו יוכי פלר - נר חמישי מוקדש לכבוד המחויבות לקהילה ולערך הקהילתיות. עפ"י היהדות - אין מקום לעולם שאין בו חסד, שנאמר "עולם - חסד יבנה". ועוד נאמר: "על שלושה דברים העולם עומד..." אחת הרגלים עליהן עומד העולם היא "גמילות חסדים". יהא אדם משכיל ביותר, חכם ביותר ובעל מעמד - אם אין הוא שותף לחברו בצרתו, אם אין הוא תורם לקהילה, יש בו חסר ענק! כל ישראל ערבים זה בזה. למה הם דומים? לספינה שנקרע בה בית אחד, אין אומרים: נקרע בית אחד בספינה, אלא נקרעה כל הספינה כולה. (תנא דבי אליהו רבה י"א)
6.    נר שישי מוקדש לכבוד החינוך ומערכת החינוך בישראל - להדלקת נר זה אנו מזמינים את חברנו ערן דובובי - מייחסים לאלברט אינשטיין את האמירה הבאה: "מטרת החינוך צריכה להיות: אנשים המצטיינים בעצמאות - במחשבה ובמעשה - ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית." רק דרך החינוך ניתן לשנות את העולם לטוב יותר ולמרות התובנה הזו המדינה איננה משקיעה את הנדרש בכדי להעמיד את החינוך בראש סדר העדיפויות. נקווה שבאור החנוכייה שאנו מדליקים הערב נאיר את עיניי מקבלי  ההחלטות לקבל את ההכרעות הנכונות למען עתיד טוב יותר ובטוח יותר.
היידי ליפמן (מורה ) בשיר   " מזמור לילה" - מילים: לאה גולדברג, לחן: אחינועם ניני וגיל דור
 7.    להדלקת נר שביעי אנו מזמינים את נ"ל שלום וואנו - נר שביעי  מוקדש לכבוד ערכי החירות והשוויון. נר זה שאנו מדליקים, על החירות ועל העצמאות, בימי המלכים, בימי המכבים ובימי מדינת ישראל. לקיומה של חברה בריאה, צודקת ושוויונית. לאהבת ישראל, לאהבת הגר, ולאהבת השלום. מתוך מגילת העצמאות של מדינת ישראל: מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין;  תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה   נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.
8. להדלקת נר שמיני אנו מזמינים את הנשיא אלברט לינקולן - נר שמיני לכבוד ערכי הסובלנות והפלורליזם ועל יכולתנו לקבל את הטוב והיפה שבתרבויות אחרות. לכולנו מוכר הסיפור על הלל הזקן, שנתבקש ללמד את התורה כולה על רגל אחת ועל כך ענה: "מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך, זוהי כל התורה כולה, והשאר פירוש הוא, ועתה לך למד". גם האסלאם, הנצרות, הבודהיזם והדת הבהאית, קוראות למאמיניהן לנהוג על פי כלל זה. החכם הסיני קונפוציוס אמר: "אם על הטוב אתה שואל, די לך שתניח לחברך לעמוד איתן, הואיל ואתה עצמך מבקש לעמוד איתן; הנח לחברך לעלות בסולם המעלה, הואיל ואתה עצמך מבקש לעשות כך; זה הכלל: לעולם יראה אדם בחברו את חזות עצמו. הרי לך דרך בדוקה אל הטוב" סובלנות כלפי מיעוטים, יחס שוויוני לבני כל העדות, פתיחות כלפי זרמים שונים בחברה, כבוד לאתרים קדושים לזולת - כל אלה הם מבחנים מובהקים של חברה סובלנית ופלורליסטית. נישא תפילה שנר זה יאיר לחברה הישראלית את הדרך לחיזוקם של ערכים אלו.                                   
קטע מחול: Wizard of odd, וריאוגרפיה: מיקה וובר. רוקדים: שחר דורי, נעה סלוצקי, שירה בן אוריאל, ענבר שרון, צליל גבעתי, טלי וידן.

תודה רבה לכל האומנים הצעירים, תלמידי ביה"ס ולמוריהם המקצועיים שליוו, הדריכו והכינו אותם לקראת ערב זה. תודה רבה לערן דובובי ולצוות ביה"ס ויצו-ליאו בק על אירוח האירוע הערב. תודה רבה ליוכי פלר, שלומית קירשטיין, מיכל פלדהמר ולדב מעיין על הארגון במסגרת אפיק המועדון וועדת רעות. ולסיום אני מזמין את היידי ליפמן ללקט שירי חנוכה לכבוד החג..
חג שמח לכולם.
דן פסלר
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet