נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

09/12/2005 - החג של החגים

במסגרת פסטיבל "החג של החגים"

בתאריך 8/12/06 נערך הכנס השנתי להבנה בינדתית במסגרת פסטיבל "החג של החגים". נכחו למעלה מ 200 רוטריונים ואורחים מכל רחבי הארץ. בלטו בנוכחותם שופט בית המשפט העליון סאלים ג'וברין (רוטרי כרמל) והארכיבישוף   שאקור (מינוי ראשון בהסטוריה -"כחול לבן" של האפיפיור).

נשאו דברים:
רחל מתוקי, ראש מערכת תרבות וחינוך, עיריית חיפה (בשם ראש העיר יונה יהב).
דליה שיצר, נשיאה, מועדון רוטרי חיפה, המועדון המארח.
רן לין, נגיד רוטרי ישראל
האני אלפאר, יו"ר הוועדה למגן הנגיד לסובלנות.מנכ"ל בית הגפן.האני התרגש במיוחד לרגל המעמד, אולי בגלל שזו לו לראשונה שהוא מנהל את הטקס כמנכ"ל בית הגפן.

אחר דברי הפתיחה נערך טקס הענקת מגן הנגידלאנשי ציבור על תרומתם לחינוך לסובלנות ולדו קיום. כן הענק  "מגן הנגיד" לרוטריונים נציגי מועדוני האזור, על עשייה מתמשכת למען סובלנות, שכנות טובה וקירוב לבבות בקהילה הקרובה ובמסגרת הרוטרי.בתום הטכסים הושר ההימנון הלאומי "התקווה". (שכנראה זו היתה הפעם  מזה 30 שנה) שהושר ההימנון הלאומי בבית הגפן).

טקס הענקת "מגן הנגיד" לאנשי ציבור על תרומתם לחינוך לסובלנות ולדו-קיום.
כב' הארכיבישוף ד"ר אליאס שקור.נשא נאום "ציוני" על סובלנות
בשם  נציגי אנשי הציבור – נאם אליעזר רפאלי. הנשיא הראשון של אוניברסיטת חיפה.
אחד מזוכה המגן קרא שיר  משיריו  ,תחילה בערבית ואחר כך בתרגום לעברית.  השיר קרא בין היתר ל"זכות השיבה" והנגיד רן לין  בדברי התודה אמר כי הוא מודה למשורר  אך חולק על זכות השיבה.
קטעים אמנותיים במחול, בצליל ובשירה הושמעו על ידי צמד נגנים  ,ורקדניות ורקדנים מדיר אל אסד.
נכחתי בשלושת השנים בכנס זה, והתרשמתי (כמו שאמרו לי אחרים) כי זה היה האירווע המעניין והמוצלח  ביותר מזה שנים. כל הכבוד למארגנים ובמיוחד להאני אלפאר.                   

דברי נשיאת רוטרי חיפה דליה שיצר
מסורת ארוכת שנים יש למועדון רוטרי חיפה ולוועדה לשכנות טובה, בקיום אירוע מיוחד זה.המועדון חרט על דגלו לפני שנים רבות לנהוג בסבלנות וסובלנות, בהערכה וכבוד לכל הדתות והעדות בתוך המועדון ובעיר חיפה. זו השנה ה 12 שכנס זה מתקיים בבית הגפן ביזמת ובחסות מועדון רוטרי חיפה,הועדה לשכנות טובה ,עירית חיפה  והמרכז הבהאי העולמי. במעמד מכובד זה יחולקו מגיני הנגיד לסובלנות לשנת 2006 לאישי ציבור ולרוטריונים מכל הארץ, אשר פעלם המיוחד והמתמשך תכליתו קירוב לבבות,קידום הבנה בין עדתית ורצון עז לחיים של דו-קיום בשלום. אנחנו במועדון רוטרי חיפה פועלים במספר פרויקטים על מנת לקדם את הנאמר לעיל. בקיץ האחרון כפרויקט מתמשך ארגן המועדון קייטנות ל200 ילדים מעוטי יכולת מחציתם ערבים ברחבי העיר חיפה. עם פרוץ מלחמת לבנון השנייה דאגנו להסיע ולהרחיק את הילדים היהודים והערבים מאימת הטילים, לאזורים שקטים ונעזרנו בכך במועדוני רוטרי ממרכז הארץ. פרויקט מנהיגות צעירה "טריומף" 1 שחברים בו נערים ונערות יהודים וערבים אשר נחל הצלחה רבה בקיץ האחרון בהנהגתו של האני אלפר מנכ"ל בית הגפן  החל ביישום פרויקטים בקהילה ,פרי ביקורם בקליפורניה. בימים אלו, כפרויקט מתמשך, שוקדת הועדה האחראית במועדון על ארגון משלחת בני נוער יהודים וערבים מהעיר חיפה "טריומף"  2 ,ממספר בתי ספר תיכוניים בכל המגזרים מכתות י"א ואשר תצא  באביב להתארח במועדון רוטרי בניוברי פארק בקליפורניה. הנערים והנערות שייבחרו בחירה קפדנית יעברו הכשרה ברוח ערכי הרוטרי לסבלנות וסובלנות ואותה יפיצו בקליפורניה כמודל לדו-קיום. במחצית חודש זה יתארח מועדון חיפה במוסד הלב הקדוש המנוהל ע"י נזירות ומטפל באוכלוסיית ילדים פגועים יהודים וערבים. רוטרי מנהיגים את הדרך, ואתם הרוטריונים  שהגעתם לכאן מכל קצות הארץ,  מעידים שהנושא חשוב וקרוב ללבותיכם. אני מברכת את כל מקבלי האותות ובטוחה שדרככם תשמש דוגמא ומופת לכולם.
דליה שיצר-נשיאת רוטרי חיפה

דברי שאול ד'אנג'לי – בכנס הבנה בין עדתית, חיפה 9/12/05
אל תעשה לחבריך מה ששנוא עלייך. זוהי לפי הילל הזקן כל התורה כולה על רגל אחת ובמילים אחרות ואהבת לרעך כמוך.
שלום רב, שמי שאול ד'אנג'לי ואני נשיא מועדון רוטרי חיפה. ב- 5 דקות הבאות אני מבקש להציג בפניכם שלושה מתוך כמה פרויקטים שאנו עוסקים בהם השנה ותכליתם לקרב לבבות ולקדם הבנה בין עדתית במקומותינו. 
ראשית - בקיץ האחרון המועדון שלנו ארגן קייטנות  קיץ ל- 100 ילדים מחציתם ערבים. במשך 21 ימים קיבלו הילדים מנות גדושות של כיף לתפארת הרוטרי ועירית חיפה. היה לנו כיף גדול להתרוצץ אחרי הילדים ולראות אותם בהנאתם.
שנית - בימים אלה אנו שוקדים על פתיחת פעוטון לילדים בגילאים 1-3 שיאפשר להם לקבל מה שלעיתים קשה לקבל בבית בצורה מסודרת. הפעוטון יפתח בשכונת חליסה הערבית ו- 18 פעוטות יפקדו אותו במשך השנה הזאת ובמשך השנתיים העוקבות. השותפים שלנו הם עירית חיפה, חברת אינטל שהתחייבה לתמוך בפרויקט במשך שלוש השנים וחברת עתיד הכשרות מקצועיות שתסייע בחלק התשתיתי.
ושלישית - היהלום שבכתר - משלחת בני נוער חיפאים בני 15– יהודים וערבים שתתארגן בארץ בחודשים הקרובים ותצא להתארח במועדון ניובורי פארק בלוס אנג'לס. בביקורי במועדון ניובורי לפני כ- 3 חודשים סוכמו הפרטים של ביקור משלחת הנוער בלוס אנגלס וסביבתה. הנערים שיבחרו, מנהיגים בקהילותיהם יתבקשו לספוג ערכי סובלנות דתית ולהפיצה לאחר מכן בקהילה. את המשלחת ינהיג ראש האפיק הבינלאומי שלנו האני אלפאר. השותפים שלנו בהרמת הפרויקט הזה שהוא לא זול הם בעיקר מועדוני רוטרי בקליפורניה והרוטרי הבנלאומי. הינה כי כן – הרוטרי נותן לנו הזדמנות לעשות את הדברים החשובים באמת. דברים שכל אחד מאיתנו   חושב שהם בעלי חשיבות עליונה אבל לבד קשה להוציאם לפועל – עם הרוטרי אפשר. אני מודה לכם על ההשתתפות, היא מעידה כי הנושא קרוב לליבכם. אני מברך את מקבלי האותות. אני כולי תקווה שהדוגמא שאתם נותנים תהפוך לקוד ההתנהגות השורר במקומותינו - כי לרוטרי אכפת. ובעיקר – שמענו מפי פרופ' רביצקי על רצף הדחייה דרך סובלנות עד הסכמה. אני מכריז כאן קבל עם – ברוטרי יש הסכמה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet