נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

08/09/2006 - רוטרי חיפה למען ילדי קרית שמונה

מועדון רוטרי חיפה חבר עם קהילת יהודי מלמו שבשוודיה על מנת לארח 25 ילדים מקרית שמונה במחנה קיץ בשוודיה. היוזמה באה מהקהילה במלמו שביקשה לשתף עצמה בסיוע לקהילה שנפגעה בצפון המדינה וזאת באמצעות מר עוזי אברהם המקורב לאנשי הקהילה, אשר יצר את הקשר עימה.
הנשיא לשעבר של מועדון רוטרי חיפה, שאול ד'אנג'לי,  נטל את היוזמה ורתם את המועדון למימושה תוך זמן קצר ביותר. מועדון רוטרי חיפה תרם סכום נכבד שנדרש לצורך הטסת המשלחת לשבדיה. הטסת המשלחת נתבצעה במחירי מינימום וזאת בסיועו של הנשיא המיועד של המועדון – אורי שנבל, שהינו בעל משרד הנסיעות סנורמה בחיפה.
המשלחת הורכבה מילדי ביה"ס ע"ש דנצינגר בקרית שמונה. מתוך כלל תלמידי בית הספר, נבחרו להשתתף במשלחת - תלמידים טובים, הפעילים במועצת התלמידים של בית הספר, אשר גדלו והתחנכו בקרית שמונה  והמסוגלים, לדעת מחנכיהם,  לייצג את ישראל וקרית שמונה בגאווה. מדובר בילדים אשר שהו במקלטים רוב הזמן בעת המלחמה. במשלחת משתתפת גם ילדה בשם ירדן סעדיה אשר שכלה את אחיה לירון סעדיה ז"ל , לוחם סיירת אגוז ,בתחילת המלחמה. היא הגיעה מבית העלמין בתום 30 יום אבל, ישר לנסיעה עם המשלחת התלמידים לשוודיה.
נשיאת המועדון, דליה שיצר, מזכירת המועדון, אביבה רוטר ונ/ל שאול ד'אנג'לי באו להיפרד מהילדים הנרגשים בקרית שמונה, עיר המלקקת את פצעיה הניכרים לעין.
כתב וצילם שאול ד'אנג'לי

5.11.06
יורם שלום
לבקשתך אני מעביר אליך פרטים נוספים אודות ארגון האירוח של קבוצת הילדים מקרית שמונה בשבדיה עוזי אברהם איש עסקים חיפאי וגיסו מר ולדימיר ד"ר סמולאק בעל רשת רפואת שיניים בסקנדינביה ושאול דאנג'לי  מרוטרי חיפה יזמו ביחד את רעיון הטסתם לשבדיה של 27 מילדי קרית שמונה. כל זאת נעשה לאחר פגישה אקראית שנערכה בין עוזי אברהם לשאול דאנג'לי, ובה הועלה הרעיון לשיתוף פעולה, וארגון הטסתם של הילדים לעיר מאלמו אשר בשבדיה. הילדים התקבלו בחום והתארחו כשבוע ימים על ידי הקהילה של יהודי העיר מאלמו וזכו ליחס בלתי בלתי רגיל מטעמה של הקהילה, האירוח כלל בתוכו אירוח מלא, כולל  טיולים באזורי דרום שבדיה ונסיעה לאזור השעשועים של "טיבולי" אשר בקופנהגן. יש לציין במיוחד שכל זה נעשה הודות לעזרתה ותרומתה הנדיבה של רוטרי ותרומתה הנדיבה של קהילת יהודי מאלמו משבדיה. ברצוני להודות לרוטרי על תרומתה הנדיבה, ולכל  אותם אלו אשר פעלו מטעמה ועזרו להצלחתו של מבצע מיוחד זה.
עלו והצליחו
עוזי אברהם

מכתב תודה ממנהלי ביתהספר                                                
יום שישי ט"ו אלול תשס"ו, ‏08 ספטמבר 2006
לכבוד :
מר שאול דאנג'לי
רוטרי  חיפה
הנדון: הבעת תודה
"כל ישראל ערבים זה לזה", הינו פתגם המסמן את אחדות ישראל בעיתות מלחמה ושלום.
שאולי, אתה וחברייך ברוטרי חיפה הפכתם הלכה זו למעשה.
תוך פחות משבוע דאגתם לארגן את נסיעת חלומותיהם של 25 ילדים מקריית שמונה לקהילה היהודית במלמו שבשבדיה. ילדי קריית שמונה זכו לתשעה ימים של אירוח מפנק ואהבה אין סופית מצד הקהילה.
ברצוננו להודות לכם על היוזמה המקסימה הזו, אשר בזכותה גרמתם ל-25 מילדינו לפתוח את שנת הלימודים עם כוחות חדשים וחיוך רחב על הפנים.
מסור את תודתנו הכנה לנשיאת רוטרי הגב' דליה וכל חברי רוטרי חיפה, אשר היו שותפים בהפקת הפרויקט האדיר הזה .
בברכת שנה טובה ,

ד"ר אמיר גולדשטיין                                                               חנה עמרם ומורן סולמני

מנהל ביה"ס.                                                                               המורות המלוות .
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet