נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

08/01/2014 - ביקור הנגיד במועדון וקבלת חברים חדשים

הנשיא המכהן משה גן צבי פתח את המפגש ה 22 של שנת הרוטרי 2013/14 וברך את אורח הכבוד של המועדון נגיד האזור וחבר מועדוננו שאול ד'אנג'לי. כן ברך את האורחים: ירון מטר עוזר הנגיד, נ"ל קובי וייס סגן מזכיר האזור, מירב ד'אנג'לי, אורנה גן-צבי, טיקי דנטס, שאול חכים, וד"ר כאוכבי.

הטכס הרוטריוני נפתח בפסוק השבוע שהובא על ידי חברנו ר/חאתם חורי:
‏היום לפני שבוע, חגגו העולם הנוצרי ורבים רבים אחרים את חג ראש השנה האזרחית, והיום לפני שבועיים, הנוצרים חגגו גם את חג המולד. בהזדמנות זו יורשה לי שני דברים :
‏א) בנימה אישית, להודות לכל החברים אשר טרחו להתקשר ולברך אותי לרגל החגים. מי ייתן והשנה החדשה תביא לכולנו :חברי המועדון, תושבי חיפה ואזרחי המדינה , את כל אשר אנו מייחלים לעצמנו.
‏ב)מצאתי לנכון להביא בפניכם כפסוק השבוע ,קטע קצר מדבריו המרתקים של ישוע המשיח לפי האמונה הנוצרית ,כפי שבאו לידי ביטוי בדרשה שלו על ההר (ספר הבשורה של מתי פרק 5 ‏) :
‏אשרי עניי הרוח כי להם מלכות השמים.
‏אשרי האבלים כי הם ינוחמו.
‏אשרי הענווים, כי הם ידרשו את הארץ .
אשרי הרעבים והצמאים לצדק, כי הם ישבעו.
‏אשרי הרחמנים כי הם ירוחמו.
אשרי ברי לבב, כי הם יראו את אלוהים.
אשרי הנרדפים בגלל הצדק, כי להם מלכות השמיים.
אשרי רודפי שלום, כי בני אלוהים יקראו.

את ברכות הרעות הגישה נשיאת האינרוויל טובה גלעד, ואילו את הברכה הבינלאומית-הוגשה על ידי חברנו ר/יורם קנטר:
‏לרגל גל הקור הנורא בארה"ב עם משבי רוח ארקטיים וטמפרטורות נמוכות מאד מתחת לאפס‏, בחרתי לברך הפעם את מועדון הרוטרי של אנקורג' באלס‏קה ארה"ב. ‏אנקורג' ממוקמת בדרום מרכז אלס‏קה באותו קו רוחב של אוס‏לו, הלס‏ינקי וס‏ן-פטרבורג. האקלים הוא ארקטי, עם חורפים קרים ומושלגים. מספר פעמים התרחשו בעיר סופות שלגים קשות. בחורף 2002 ‏למשל, נמשכה סופת השלגים מעל 24 ‏שעות ברציפות והשלג נערם לגובה 72 ‏ס"מ דבר ששיתק את העיר למספר ימים. הטמפרטורה הקרה ביותר שנמדדה בעיר הייתה מינוס 28 ‏מעלות צלסיוס. ‏ב 1964 ‏התרחשה באנקורג' רעידת אדמה קשה, בעצמה של 9.2 ‏ בס‏ולם ריכטר, שהחריבה חלק ניכר מהעיר. כבישי הגישה נותקו, רוב הבתים נחרבו, מגדל הפיקוח בנמל התעופה קרס ‏וצינורות מים רבים נותקו. התושבים הצליחו להתקיים מספר ימים בזכות השלג שהופשר. ‏כיום היא העיר הראשית באלס‏קה, ועוגן כלכלי ותחבורתי, נמל תעופה בינלאומי וצומת חשוב לרכבת, וכן לבסיסי צבא וחיל אוויר חשובים.. מועדון הרוטרי של אנקורג' כולל כ 268 ‏חברים, קיבל את הצ'רטר ב 30 ‏בינואר 1941 ‏. המועדון משתייך לאזור 5010 ‏שהוא איזור הרוטרי הגדול בעולם מבחינת שטחו. וכולל 32 ‏מועדונים של אלס‏קה, עמק היורה ועד מזרח רוס‏יה והרי האורל (עוד 30 ‏מועדונים). באנקורג' עצמה קיימים עוד 5 ‏מועדונים צעירים יותר, והמועדון המדובר עד לפני כעשור - כונה בלעג מועדון ‏הזקנים, אך עם קבלת נשים למועדון וחברים בוגרים בשנות החמישים המועדון הפך לצעיר יותר, אך ממשיך להקדיש רבות לטיפול וס‏יוע לאזרחים הותיקים במועדון ובקהילה. ‏הנגידה סו ‏פולי שולטת באזור ענק זה ביד רמה ומגלה פעילות רוטריונית נרחבת. חברי מועדון אנקורג' ‏נפגשים כל יו‏ם שלישי לארוחה והרצאה בצהרי היום במרכז המסחרי דהנאינה, הנשיא הוא ג'ון אמון ומזכירת הכבוד לין ס‏ביל. הנשיא מזמין כל רוטריון המזדמן לאנקוראג' לבקר כאורח המועדון ולעשות מייק אפ. נרימה כוסית של ברכה למועדון הרוטרי אנקורג' שבאלסקה!

טכס קבלת חברים חדשים למועדון רוטרי חיפה:
היום הוא יום חג לארבעה חברים חדשים שהתבלו למועדון. בנוכחות הנגיד של האזור שאול ד'אנג'לי ובברכת הנשיא המכהן משה גן-צבי, הנהלת המועדון וכלל החברים הנוכחים הם עלו לבמה אחד אחד בלוי הספונסרים שלהם.לאחר שהוצגו כיאות, ואמרו את דברם, הצמיד להם הנשיא המכהן את סיכת הרוטריון מן המניין, וצייד אותם בחומר ההדרכה הראשוני.
דני שאול- (הוצג על ידי הספונסר שלו נ"ל גד כהן). דני שאול הוא בנו של חברנו הוותיק ר/זיגי שאול מותיקי החברים במועדון שלא הפסיד אף ישיבה, והשלים על ידי מייק אפ בחו"ל ובמועדונים אחרים ישיבות שעת ששהה בחו"ל. דני שאול בן 55, נשוי לחגית שנוכחת כאן, הוא שותף לעסק המשפחתי הכולל כיום ארבע חנויות . הוא בעל תואר שני באופטומטריה. זכות גדולה למועדון שזכה לרצף דורות של משפחת זיגי שאול. דני שאול הודה לחברים ולמועדון על בלתו, ואמר שמבחינתו זו סירת נעגל משום שלפני 30 שנה נשלח בעזרת המועדון במסגרת חילופי נוער לאוסטריה, ועתה זכה הוא עצמו להימנות על חברי המועדון רוטרי חיפה.
יוסי דקל- (הוצג על ידי הספונסר שלו נ"ל אלי חכים). יוסי דקל התקבל בסיווג של יועץ כלכלי, נשוי לעפרה. ניהל מספר חברות בהיי-טק, בתחום הבנקאי וחברת ביטוח. היה מג"ד בשרות המילואים. בעל שני תוארים- במטמתיקה ובכלכלה. יוסי דקל הודה למועדון על קבלתו, והתחייב לתאום מכישוריו, קשריו ומרצו לטובת המועדות ולהצלחה המשותפת.
יצחק שפי- (הוצג על ידי הספונסרית שלו ר/מירה רוזן). יצחק שפי בן 61, גדל בחיפה. בוגר הנדסה וניהול במכללת שנקר. הקים מפע עדשות אופטיות וכן חברה שייבאה עדשות למצלמות. בעל חנות אופטיקה הקרויה שפי . חלק מ 4 ילדיו ממשיך בתחום האופטומטריסטי. יצחק שפי הודה אף הוא על קבלתו, והוא מצטרף לקולגה שלו מבחינה מקצועית דני שאול. הוא מקווה שלא לאכזב ולסייע להגשמת כל מטרות המועדון.
רפי דנטס- (הוצג על ידי הספונסר שלו שר הטכס ר/זאב מטר). רפי דנטס, שמתקבל בסיווג של חשבונאות וביטוח נולד ב 1937 באלכסנדריה שבמצרים. בשנת 1950 התגייס במסגרת גרעין נח" מוצנח, אך יצא במסגרת הפרשת 10% ממשרתי הנח"ל לתפקידי פיקוד. השתחרר בדרגת סרן, ומאז ועד היום השתתף בכל מלחמות ישראל ממשיך בשרות מילואים בדרגת סגן אלוף. בוגר האוניברסיטה בחיפה בראיית חשבון. בעבר היה חבר בבונים החופשיים כנשיא לשכה וכמפקח אזורי. בן זוגה של טיקי הנמצאת עמנו היום, וסב לשני נכדים. שימש כגזבר מתנדב במספר ארגונים ולאחרונה כגזבר מוזיאון חיפה. רפי דנטס הודה על קבלתו למועדון, והבטיח שהוא לא יאכזב ויסייע ככל יכולתו לפעילות המועדון.

ביקור נגיד האזור שאול ד'אנג'לי
הנשיא המכהן משה גן-צבי הציג את הנגיד המכהן שאול ד'יאנג'לי שביקר היום במועדוננו באופן רשמי כחלק מתפקידו כנגיד, למעשה, הוא לא זקוק להצגה כי הוא מוכר לכולנו מחברותו במועדון, מתפקידיו כנשיא לשעבר וכרוח היוזמת שח מפעלי הטריומפ. הנגיד שאול ד'אנג'לי ברך את הנשיא המכהן ואת הנהלת המועדון על קבלת החברים החדשים. כולם אנשים טובים ואיכותיים שיתרמו רבות למועדון רוטרי חיפה. הוא מברך את נג"ל אליהו ברכה . את ירון מטר עוזר הנגיד ואת עוזר המזכיר של האזור קובי וייס הנמצאים עמנו היום, וכמובן את חברנו נ"ל אלי ליכטר המכהן בצוות הנגיד כגזבר האזור.
הנגיד מסר דיווח על השינויים שחלו ביזמת הרוטרי הבינלאומי לגבי חילופי משלחות. מעתה חברי המשלחות המבקרות במדינות שונות תהיינה משלחות מקצועיות מתמחות, שתעבורנה התמחות מקצועית במדינה המארחת, בתחום מקצועם. כך אנו עומדים לארח בקרוב משלחת נוטריונים חקלאים מהודו, שבנוסף לאירוח במועדונים השונים יעברו גם תקופת השתלמות מקצועית מודרכת. שינוי דיניות נוסף הוא בכך שאין יותר מענקים מותאמים (מטצ'ינג גרנטס) של שיתוף פרויקטים. בעבר היו אלפים כאלו כל שנה. הרוטרי הבינלאומי הגיע למסקנה שאין בשיטה זו תרומה אפקטיבית לסייע לקהילות השונות. הרוטרי פותח עתה פתח להקמת שותפויות עם שותף מחוץ לתנועת הרוטרי, למצוא שותף פוטנציאלי כזה ולעשות עימו תכנון לטווח ארוך. נושאי השותפויות יהיו בתחומי השאיפה לשלום, מחלות, בריאות האשה והילד, פרויקטים בתחום המים והמקרו כלכלה. הנגידות של האזור מסייעת להביא את השותף הפוטנציאלי הבינלאומי כאשר המינימום לפרויקט הוא 45 אלף דולר, והפרויקט צריך להראות קיימות ואפשרות להמשכיות של הפרויקט על ידי הקהילה. הכוונה היא לא מתן שרותים לקהילה- לשם כך קיימים עשרות אלפים של ארגונים כאלה ואחרים. הרוטרי נחוץ מבחינת היזמה, והוצאה לפועלה של פרויקטים שיש להם קיימות והמשכיות, ולא סתם למתן שירותים לקהילה.
הנגיד דיווח על האירועים הצפויים באזור במחצית השנה שעוד נותרה לכהונתו, בין השאר הכנס החצי שני של הרוטרי שיתקיים בחיפה ברמב"ם בהובלת מועדוננו, מועדון רוטרי חיפה, וכן האיץ בחברים להירשם מוקדם ככל האפשר ועידה השנתית של רוטרי ישראל שיתקיים באילת במלון מג'יק פאלאס בין ה 15-17במאי השנה. כנס חשוב מתוכנן אחר יהיה בהענקת אות פול האריס לאנשים מובילים בציבוריות הישראלית שאינם חברי הרוטרי, הנגיד העל על נס את פעילותם הברוכה של נ"ל שלמה אסיף ושל ר/צבי יצחקי בתמיכה במועדוני רוטרי חלשים באזור. בסיוע בארגון וניהול המועדונים ובעידוד ותמיכה בקבלת חברים חדשים. ב19 לפברואר יוענק הצ'רטר מחדש למועדון המתחדש של אשדוד, וב 21 לפברואר יערך טכס הנטיעות המסורתי ביער פול האריס שבצפת.
הנשיא המכהן משה גן-צבי הודה לנגיד על ביקורו, והעניק לו למזכרת נצח תעודת הוקרה ממוסגרת.
---------------------------
כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילומים: ר/יורם נאומן
.

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet