נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

07/11/2012 - ישיבה עסקית

בישיבה העסקית ספר אריה מהולל על אחת מישיבות המועדון שהתתקיימה בשנות השלושים במסגרת הפינה החודשית  "היום לפני 80 שנה". הנשיא  נום לדר התריע על מעוט המשתתפים בישיבות השבועיות (פחות מ 50%). מאידך הוא בשר על  הגשת מועמדות הצטרפות של  4   חברים חדשים למועדון. הגאלה השנתית תערך השנה בשתוף עם מועדון כרמל. החל מחודש ינואר 2013 תתקיימנה הפגישות השבועיות במלון מרידיאן , חוף הכרמל.

להלן איגרת הנגיד  לחודש 11/12
"אם אתה מרגיש עוד לפעמים תחושה מוזֶרֶת
שלא הכול צודק, ושיכול להיות אחרת –
זה סימן שאתה צעיר
כמו יום אביב בהיר"
כך שרה בזמנו שלישיית גשר הירקון את מילות השיר של דידי מנוסי.
ואנחנו, חברי רוטרי אכן צעירים כולנו, בנשמתנו: מבינים שלא הכול צודק, ופועלים כדי שיהיה אחרת. בעת סיורי בין המועדונים אני נתקל באותה רוח צעירה, באותה רוח אופטימית של חברים אשר באים לתקן עוולות ובזכותם הדברים נראים אחרת. טיבה של הרוח הצעירה כי היא מדביקה ברעננות שלה גם את מי אשר איננו רוטריון, וסוחפת אחריה רבים וטובים. האינטראקט זוכה למועדון חדש – מועדון לוד
הרוח הצעירה מגיעה גם אל הצעירים בגילם – זכינו למועדוני אינטראקט פעילים בגן יבנה וברמלה, והיום, 11.11.2012, נעניק את תעודת ההסמכה למועדון אינטראקט חדש ב- לוד. אכן יום חג – כל הסמכת מועדון (בין אם זה מועדון אינטראקט, ובין אם זה מועדון רוטרי בוגר) כמוה כחגיגה במשפחה עת מצטרף אליה ילד נוסף. נעניק לכל מועדון את העזרה וההכוונה עד אשר יתבגר, ויביא למשפחתנו דורות נוספים.
מחנה "רוטרי מנהיגים שלום" יוצא לדרך. בטוחני כי כל אחד ואחד מאיתנו זוכר כי ביום 15.03.2013 נקיים ב"כפר הירוק" את מחנה "רוטרי מנהיגים שלום". למחנה זה אף יגיע הנשיא העולמי של רוטרי -  סקוג'י טנקה ואליו יצטרפו רבים: נשיא המדינה, טוני בלייר, שגריר ארה"ב, שגריר רומניה, פרופ' יולי תמיר, וזו רק תחילת הרשימה. כולנו מבינים כי לקיום מחנה זה אנו זקוקים למימון מתאים. חברנו נ"ל מנשה לבנת ממועדון זיכרון יעקב היה הראשון אשר הרים תרומה אישית לקיום המחנה, ואליו הצטרפו חברים נוספים, ואף רעייתי ציפי ואני מרימים תרומה לקיומו. אני קורא לכל חברה וחבר להצטרף אלינו ולתרום. המועדונים באזור גם הם מרימים את תרומתם – מועדון "מזכרת בתיה" תורם 3,000 ₪, מועדון "קישון" תורם 3,500 ₪ ואשמח לראות את כל מועדוני האזור מרימים את תרומתם הכספית לקיום המחנה. חשוב להביא את דבר המחנה לתורמים מחוץ לרוטרי, לרבות גורמים מחו"ל. שימו לב כי ההרשמה למחנה תסתיים ביום 15.12.2012 ועל כן הפיצו את דבר המחנה הן בישראל והן בין כל חבריכם בעולם.
מועדון מע'אר חנך את "ככר השלום"
מסורת לנו להגיע מדי שנה אל "פסטיבל הזית" אותו מקיים מועדון "רוטרי מע'אר". השנה הגיעו לפסטיבל כ- 170 רוטריונים מרחבי הארץ, וביחד חנכנו (בגשם שוטף) את "ככר השלום" ביישוב.
הענקת מגן הנגיד לסובלנות
שמחתי לראות כי לוועדה לבחירת מקבלי "מגן הנגיד לסובלנות" הוגשו הצעות רבות. אכן עבודה רבה וקשה מצפה לוועדה. אלה אשר ייבחרו – יקבלו את המגן ביום ששי 14.12.2012 ב"בית הגפן" אשר בחיפה, במסגרת פסטיבל "החג של החגים". אני מזמין כל אחת ואחד לבוא ביום זה לחיפה.
קרן רוטרי העולמית
קרן רוטרי העולמית עומדת לעבור שינויים מהותיים עם תום שנת הרוטרי הנוכחית. עלינו ללמוד שינויים אלה ולהיערך אליהם. לשם כך נתכנס ביום ששי 21.12.2012 ברמת השרון לסמינר אזורי.
הכנס החצי שנתי יתקיים בנתניה ביום 01.02.2013
הכנס החצי שנתי יתקיים השנה במכללת נתניה, ביום ששי 01.02.2013 ובמהלכו נסקור את פעילותנו הקהילתית באזור – רשמו לפניכם המועד !
ברכות לחברנו נ"ל אמיל אל-אסמאר נגיד מיועד לשנת הרוטרי לשנת הרוטרי 2015-16
הוועדה לבחירת נגיד, בראשות חברנו נג"ל משה אידלמן המליצה על נ"ל אמיל אל-אסמאר כנגיד מיועד לשנת הרוטרי 2015-16. חברי האזור תמכו בהמלצה זו ולא הגישו המלצה למועמד אחר. על כן זכינו כי חברנו אמיל ינהיג אותנו בעוד שנתיים וחצי. אנו בטוחים כי ינצל את הזמן לשם הכנה מדוקדקת של שנת הנגידות שלו, וכולנו מברכים אותו ומוכנים לעמוד לצדו. 
הועידה השנתית תתקיים במקום היסטורי. ביום 12.01.1949, בחסות האו"ם, נפתחו שיחות שביתת הנשק בין ישראל לבין שכנותיה. השיחות ארכו חודשים רבים, והסתיימו רק ביום 20.07.1949 עם חתימת ההסכם עם סוריה. השיחות נערכו ב"מלון השושנים" אשר באי רודוס. השנה, שנת "שירות לזולת שירות לשלום" נקיים את הועידה השנתית שלנו, ועידת "רוטרי ישראל" באי רודוס, אליו נטוס ביום חמישי, 23.05.2013 ונחזור ממנו בטיסה ביום ראשון, 26.05.2013. בימים הקרובים ישלחו פרטים מלאים וטפסי הרשמה אל כל החברים. שריינו ביומנים שלכם את מועד הועידה !
שלכם,
מוישיק יונאי, עו"ד
נגיד האזור 2490 – רוטרי ישראל
לשנת הרוטרי 2012-13 


2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet