נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

07/11/2011 - משלחת טריומפ

TRIUMPH היא המשלחת שמטרתה להכשיר בני נוער למנהיגות ופעילות במסגרת הקהילה. המשלחת שמה דגש על פיתוח יחסים בין ערבים ויהודים תוך יצירת הבנה, סובלנות וכבוד, לשם טיפוח וקידום היחסים בין בני הנוער.
קצת על המשלחת מנקודת מבטנו, בני הנוער הישראלים. כשנכנסנו למפגש הראשון  , באופן אוטומטי התחלקנו לשתי קבוצות – יהודים וערבים, אך לאחר היכרות קצרה אותן קבוצות התפרקו והתחלנו להתגבש כקבוצה אחת. במפגשי ההכנה בארץ עלו הבדלים בנקודות המבט בין חברי הקבוצה בנושאים שונים כמו היחס למשפחה, היחס בין החברה היהודית לערבית ולהפך, דעות קדומות ומחלוקות בנושאים פוליטיים. לאחר דיונים בנושא למדנו להכיר את נקודת המבט של האחר וליצור קשרי חברות על אף ההסתכלות השונה. במהלך המחנה באיטליה התהדקו הקשרים בינינו, הקבוצה הישראלית, כשבמקביל התפתחו קשרים עם חברים מהקבוצה האיטלקית. השהיה במחנה, רחוק מהמשפחות והחברים, גרמו לנו להכיר את התרבויות השונות והדינאמיקות ביניהם (יהודית-נוצרית-מוסלמית, ישראלית-איטלקית) בצורה פתוחה יותר. במחנה עצמו עברנו פעילויות רבות ומגוונות שלימדו אותנו הרבה על עצמנו, על הדרך שבה אנו מסתכלים על מצבים, על כושר ההנהגה שלנו והיכולת לעבוד בקבוצה. למדנו על הסביבה של כל אחד מאיתנו ועל השקפת עולמו, והלקח אולי החשוב ביותר-  למדנו כי גם להשקפות שונות יש נקודות השקה. במהלך המחנה מצאנו את עצמנו לוקחים אחראיות על עצמנו ועל הקבוצה בתחומים שונים, דבר שבמהרה הפך טבעי וברור מאליו. כקבוצה, עמדנו אחד לצידו של השני, כמו שברנרד וזהבה ,מלווי המשלחת , עמדו לצידנו.
בעירה רונדינה, שם התאכסנו, גרים סטודנטים המגיעים מאזורי סכסוך מכל רחבי העולם. בשיחות עימם נחשפנו לקונפליקטים השונים אותם הם חווים. בעקבות שיחות אלו גילינו כי קימות נקודות דמיון בין כל הסכסוכים, דבר שפקח את עינינו לגבי צורת ההתמודדות וההגעה לפתרונות עם אותן מחלוקות. אחת ההשקפות המעניינות ביותר שהשפיעו על המחנה הייתה השקפתו של לוקה, המדריך הראשי, שסבר כי בדיון בין אנשים אין מקום ל " נכון או לא נכון" , גישה זו עזרה לפתח אוירה שלוה ופתוחה, ושיח פתוח ללא שיפוט מצד הקבוצה. במחנה סופקו לנו כל התנאים ליצירת קשרים – כלי נגינה, מגרש כדורעף, מגרש כדורגל, חומרי יצירה, מחשבים ועוד, דבר שאפשר לנו להיות יצירתיים, ולקשור קשרים המבוססים על מגוון רחב של תחומים , קשרים שבתקווה ימשכו עוד זמן רב. אנו שואפים ליישם את מסקנותינו מהמחנה בארץ, בתוך המשך עשייה ופעילות כקבוצה למען הדו – קיום בסביבתנו. אנו מודים לתנועת הרוטרי ולתורמים לפרויקט הטריומף אשר אפשרו לנו את החוויה המדהימה הזאת. למדנו על התנועה וערכיה והם משתלבים בצורה מושלמת עם מטרות המשלחת. אנו מרגישים מחויבת להפיץ את הרוח ששררה בינינו, ולסייע לבני נוער נוספים להגיע לתובנות שהגענו אליהם.
בתודה משלחת TRIUMPH 2011
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet