נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

07/02/2007 - סדר טו בשבט

בשנים האחרונות הולכת וצוברת תאוצה חגיגה שלא חגגנו בעבר: חגיגת סדר ט"ו בשבט. דני פסלר, חבר המועדון   חיבר סדר ט"ו בשבט שהוא שילוב של ישן וחדש והוא נחגג הערב במלון הר הכרמל  בהשתתפות חברי רוטרי כרמל ולמעלה מ 100 אורחים.
החג, שקיבל משמעויות חדשות עם השנים. היום נחשב ט"ו בשבט חג של הצומח הארץ ישראלי, חג של ההשתרשות בקרקע. היום זהו חג שכולו ישראלי, וכולנו מצווים לאכול מפירותיה של ארץ ישראל. (את הפירות תרם גדי כהן) זהו חג של הצומח , אך גם של האדם , שהרי נאמר כבר "כי האדם עץ השדה" (דברים).
החברים קראו קטעים מ"ההגדה" שהכין דני, ששקפה את משמעויות החג ושרו שירי ארץ ישראל. הסדר נבנה כסדר מקביל לסדר פסח , וגם כאן נכללו ארבע כוסות יין, אלא שכאן שילבו שני סוגי יין: יין אדום ויין לבן. בכל שלב שתו כוס בצבע אחר. הכוס הראשונה כולה יין לבן (המסמלת את הטבע הרדום), הכוס השנייה רובה יין לבן ומיעוטה אדום (סמל לצמיחה המתעוררת ), הכוס השלישית מחציתה לבן ומחציתה אדום (סמל למאבק בטבע בין ימות הקור והגשמים לימות האביב וחמה) והכוס הרביעית כולה יין אדום (סמל להתגברות האביב והפריחה על הקור). חילופי הצבעים מבשרים , אם כן , את חילופי עונות השנה בטבע".
סיקר וצילם יורם נאומן 
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet