נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

06/07/2011 - מפגש ראשון בראשות צבי ענר

צהרים טובים וברוכים הבאים !
אני מתכבד לפתוח את ישיבת הפתיחה החגיגית – ישיבה מס' 1 של מועדון רוטרי חיפה לשנת 2011-2012.
בטרם נחל בטקס, נאזין לקטעי מוזיקה לפסנתר וכינור אשר ינעימו לנו את מפגשנו וזאת  ההזדמנות להודות לחברנו מוטי איינס אשר בסיועו התייצבו שני הנגנים של התזמורת הסימפונית חיפה. תודה לנגנים!
בהקשת הפטיש על פעמון המועדון נפתחה שנת הפעילות – בהצלחה !
הנני מקדם בברכה את אורחינו, כבוד הרב ורעייתו ויו"ר האשכול חברנו נ"ל זאב יפה, חבר מועדון כרמל.
ברקע – שירו של שלמה ארצי  "יותר מזה אנחנו לא צריכים"...
" את הגשם תן רק בעיתו, ובאביב פזר לנו פרחים
ותן שיחזור שוב לביתו, יותר מזה אנחנו לא צריכים".

איש  השבוע שלי הוא החיל גלעד שליט. בימים אלה מלאו 5 שנים לחטיפתו ואני רוצה מעל במה זאת להביע הזדהות עם משפחת שליט ולחזק את ידיהם בשמי, בשם המועדון ובשם תנועת הרוטרי. מי ייתן "שיחזור שוב לביתו כי יותר מזה אנחנו לא צריכים" !

במסגרת הברכה הבינלאומית אני מבקש לברך את מועדוני הרוטרי במנהטן שבניו יורק הסוככים על מגדל השלום הבינלאומי הלא הוא בניין האומות המאוחדות. אולי ברכה זו תחדור לליבותיהם של נציגי האומות ומנהיגיהם והסיוט של משפחת שליט יעבור ויעלם ונוכל לראות עמנו את גלעד חופשי !

במעבר חד נעבור לברכות רעות:
יום הולדת  -  6/7  יוסף חורי
יום נישואין -  7/7  דני וטל פסלר (87), 9/7  עופר וסמדר אדלמן (84)
ברכת כבוד הרב שאר ישוב הכהן לנשיא המועדון ולכל החברים להצלחה ! 

לפני שנכנס להצגת החזון ומבנה פעילות המועדון בשנה הקרובה, אני מבקש להודות לחברי ההנהלה על עזרתם בהיערכות ולברכם בהצלחה בתפקידם, שכן הצלחתם הינה הצלחת המועדון. כמו כן, אני מבקש להודות לחברנו נ"ל אורי שנבל על החסות שנתן לקבלת הפנים ולפנקס הקשר הטלפוני שהופק לחברים. בכניסה קיבל כל חבר ערכה ובה חוברת תכנית העבודה השנתית שלנו. בנוסף, צורף פנקס הקשר הטלפוני וכרטיס חבר חדש בתוספת תיק אישי, מתנת העמותה לפיתוח התיירות בחיפה.

סיסמת השנה  כפי שהכרזתי בטקס חילופי הנשיאים הינה "היה  חבר", סיסמת שנת הנשיאות של נ"ל אורי שנבל. זוהי סיסמת המשך קצרה ופשוטה, אך טעונה במשמעות וקוראת לכל אחד מאיתנו להירתם ולתרום מעצמו להגשמת מטרות המועדון. סיסמה זו מוטבעת על הלוגו המוביל השנה של 80 למועדון והינכם יכולים לחזות בו במעמד שמוצב בקדמת האולם. שני המעמדים החדשים המוצבים באולם ילוו אותנו לאורך השנה כולה ונוכל להשתמש בהם בכל האירועים המתוכננים.

ניהול  הישיבות :
לבקשת וועדת הנכסים, נחתם הסכם בין הנהלת המלון ומועדון רוטרי חיפה המחייב את המלון בסטנדרט שירות מוסכם. לתשומת לב - דלת היציאה הצדדית חייבת להיות נעולה במהלך הישיבות למניעת כניסת זרים. נא להקפיד !

פינות הפתיחה :
ברכות רעות - באחריות מזכיר הכבוד, זאב מטר.
איש השבוע - באחריות דני זגול. איש השבוע מחליף את פסוק השבוע וכמו שהיום צוין גלעד שליט, נבחר בכל מפגש אישיות ראויה   לציון מקרב הקהילה בתחום שזוכה לכותרות כמו תחומי הכלכלה, הממשל והקהילה המקומית.
ברכה בינלאומית - באחריות יו"ר האפיק הבינלאומי, דב מעיין. בכל חודש נקבע אחראי מקרב חברי הוועדה.
הצגת המרצים - באחריות אילאיל ענר. הנושא כולל את הצגת המרצה כולל פרופיל אישי וברכות בסיום ההרצאה. כל מרצה אורח יקבל את דגלון המועדון, תיק כדוגמת זה שחולק לכל החברים ובו אלבום חיפה !
בחוברת שחולקה לחברים תוכלו למצוא בנוסף לברכות של הנהגת התנועה וראש העיר גם את יעדי האפיקים והוועדות. בעמודים  14-15 של תוכנית העבודה השנתית תמצאו את מבנה הוועדות באפיקים ופירוט היעדים לכל אפיק. מבין כל היעדים אני רואה בחשיבות רבה שני יעדים מרכזיים עליהם ניתן דגש מיוחד השנה:              א. הובלת מיזם קהילתי רב שנתי - בחירת הנושא תבחן ותבחר בתיאום עם נחום לדר הנשיא הנבחר לשנה הבאה. אני רואה בחשיבות רבה את הנושא על מנת לטפח את הקשר בין המועדון וחבריו לבין פרויקט קהילתי מתמשך  מה שיקל עלינו גם לגייס כספים תרומות וחסויות במסגרת הגאלה השנתית. פרויקט מסוג זה יאפשר לחברים התנדבות מעשית ומעורבות עמוקה יותר בפעילות .
ב. העצמת הפעילות החברתית של המועדון -  אני בהחלט רואה במועדון בית ומצפה כי רמת החברות והשותפות תגבר. חברתנו, נאוה וילבך לקחה על עצמה את האחריות להוביל את נושא הרעות והאירועים וחלק מהפעילויות כבר   ניתן לראות בלוח השנה
שבחוב אנו כמובן נשמר פעילויות קיימות הן במועדון והן בקהילה, וזאת ההזדמנות להודות שוב לנ"ל דני פסלר ולהנהלתו  על פעילותם הברוכה והמגוונת בשנה שחלפה.
לעניין הכספים : גזבר הכבוד השנה הינו חברנו נ"ל אלי ליכטר. בחוברת תמצאו את הודעתו הקצרה והברורה בעניין דמי החבר והגאלה. לתשומת לב - דמי החבר הינם 1,900 ₪ +זוג  כרטיסים לגאלה השנתית 500 ₪ אותם ניתן לשלם בכרטיס אשראי. תשלום דמי החבר והגאלה ישולמו לגזבר במפגשי המועדון שבמלון עד סוף חודש יולי בלבד ! למאחרים בתשלום - ניתן יהיה לבצע הפקדה ישירה לחשבון הבנק עד סוף חודש אוגוסט   כולל הצגת אישור הבנק להפקדה שיימסר לגזבר הכבוד. לא תתאפשר גבייה לאחר ה - 31/8/11.
הצעת התקציב של המועדון המצורפת בעמ' 23 לא תעמוד במבחן ללא התחייבות כל החברים לתשלום מיידי שכן חובה עלינו להעביר תשלומים גם לאיזור וגם לרוטרי בינלאומי.
הצעת התקציב  של קרנות המועדון תוצג בקרוב על מנת לאפשר לוועדות השונות להיערך לפעילות. אנא, אפשרו לגזבר למלא את תפקידו !
בטוחני כי תמצאו בחוברת שקיבלתם את מירב המידע הנחוץ לחברים וראוי לציין כי יו"ר וועדת תוכניות הינו חברנו שמואל אידלמן אשר יעשה הכל יחד עם חברי הוועדה ששנה זו תהיה עשירה ומגוונת בתכנים ובנושאים. כמו כן, יו"ר וועדת הביקורת החדש הינו חברנו עופר אדלמן – בהצלחה לעופר !
חשוב לי להזכיר ולשבח את עבודתם של שלמה אסיף, דני פסלר, אלברט לינקולן ואחרים בהשבת כבוד המועדון  בנושא הניהול החשבונאי. נעשה הכל על מנת לשמר את ההישג ונקפיד על נהלי המועדון במיוחד בתחום הניהול הכספי שיהיה באחריות הגזבר. לא תתבצע הוצאה כספית שאינה במסגרת התקציב ללא אישור מראש של הגזבר ובחתימתי תוך הקפדה על שקיפות.
פונה אני אליכם במעמד חגיגי זה ומבקש להירתם לפעילות הקהילתית,להשתתף במפגשים השבועיים ולקחת חלק  באירועים אשר עבודה רבה ומאמץ יושקעו בהם למענכם.
לפני שאסיים הנני מבקש לעדכנכם כי במפגשנו הבא – מפגש מס' 2 שיערך בשבוע הבא, נארח את מר יורם עזר – בכיר שירות הביטחון הכללי (גמלאי) אשר ירצה בנושא : מניפולאציות רגשיות בתקשורת בינאישית. ההרצאה תחל בשעה 13:45 על כן, נא להקדים ולכבד את המרצה.
אני שב ומאחל הצלחה לכולנו, בריאות טובה כולל לחברנו יורם נאומן המחלים מניתוח, עניין, כיף והנאה. תודה על השתתפותכם הערה ולהתראות בשבוע הבא !
בברכת "היה חבר",
צבי ענר, נשיא
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet