נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

06/07/2005 - ישיבה ראשונה לשנת הרוטרי - בראשות הנשיא שאול ד'אנג'לי

"רוטרי חיפה,לקהילה חזקה ולחברות אמיצה" -   נאום הפתיחה של נשיא רוטרי חיפה, שאול ד'אנג'לי ב-6 ביולי 2005

הנני מתכבד לפתוח בזאת את ישיבתנו הראשונה לשנת הרוטרי 2005/6 שהיא גם השנה הראשונה למאה השניה למניין הרוטרי. היום תהיה לי הזדמנות לשטוח בפני חברי המועדון את "האני מאמין" שלי ולהתחיל ולו גם במעט להצדיק את האמון שניתן לי. אך בטרם אתחיל, אבקש מכבוד הרב שאר ישוב כהן, חבר כבוד במועדוננו לברך אותנו לרגל תחילתה של שנת הרוטרי שלנו.
תודה לכבוד הרב. מי יתן וברכתך תהיה שרירה וקיימת. אני מתכבד בזאת להזמינך לברכנו בשנית לקראת ראש השנה.
כידוע לכם, בישיבה הזאת לא מתקיים טכס רוטריוני. לפיכך אני מנוע מלברך את חברנו אריה חזון בהגיעו לגבורות ולאחל לו כל טוב, אריכות ימים ובריאות טובה ולהודות לו על היין הטוב שהואיל לכבדנו בו. אריה, נברך אותך כראוי בפגישתנו הבאה.

ועתה לדברי:
לא שרתי לך ארצי, ולא פארתי שמך
בעלילות גבורה, בשלל קרבות...
אכן דלה מאוד -ידעתי זאת, האם,
אכן דלה מאוד, מנחת בתך...

כבוד הרב שאר ישוב כהן ורעייתו ד"ר נעמי, נג"לים, נשיאים לשעבר, נשיאת האינרוויל הארצי מיכל פלדהמר, נשיאת אינרוויל חיפה אריאלה מרקל, אורחים, משפחה יקרה, מרב, רעי הרוטריונים, שמונה עשר חודשים חלפו מאז אותו יום חורפי בו התבשרתי ע"י כרמל הכהן וסעיד אליאס, כי נבחרתי להיות הנשיא של המועדון שלנו. אתה שוקל לסרב - הרי אתה אדם עסוק - אך אתה מבין שאינך יכול לסרב. איך תוכל לסרב למועדון שלך למלא שליחות של שרות? איך תוכל לסרב לשני נשיאים אותם שרתת כאחד המנהלים בשנת נשיאותם?
ההריון האנושי נמשך תשעה חודשים. בתקופה הזאת ההורים מסתגלים, אט אט למחשבה שהינה חייהם כבר לא יהיו כתמול שלשום. ההריון הנשיאותי ברוטרי נמשך כפליים. שמונה עשר חודשים תמימים של הסתגלות ושל היערכות ושל תכנון ושל ציפיה על מנת להוציא הכל אל הפועל ביום פקודה. ובינתיים קם לו רגש חדש שהיה זר לי - ההתלהבות. יש משהו מלהיב בארגון הזה המייצר - יש מאין - פעילות חברתית וקהילתית שיש לה תכלית ויש לה תוצאות. בהתלהבות הזאת אני רוצה לסחוף אתכם – חברי הרוטריונים. אני מבקש מכם להסתכל סביבכם ואם תרצו, הביטו בפנקס החברים המונח לפניכם. האנשים שאתם רואים הם קודם כל החברים שלכם. הם אנשים החולקים אתכם את אותן אמות המידה ההתנהגותיות ההופכות קבוצת אנשים לקהילה ולמועדון. הם האנשים החולקים אתכם את אותן אמות מידה אתיות ומוסריות ההופכות את המועדון למנהיג בקהילה ולמקום שאתם רוצים להמשיך ולהיות חברים בו.
חברים יקרים,  אשטח עתה בפניכם את מטרותי החברתיות והקהילתיות:
וראשית לסיסמה שטבעתי לשנת הפעילות הזאת: "רוטרי חיפה - לקהילה חזקה ולחברות אמיצה".
מהן מטרותי החברתיות?
היעד הראשון במעלה אותו הצבתי לעצמי במישור החברתי, כנשיא המועדון שלכם - להשיב את המועדון למרכז תשומת הלב של החברים שבו. שאיפתי היא לגרום לכל החברים לבוא ולהשתתף בפעילות המועדון, ראשית מתוך הכרה שזוהי הסיבה, אם תרצו ה-RAISON D’ETRE , של קיומו של המועדון ושנית, מתוך העניין והחברות השוררים בו. בקשתי מדב מרום, לקחת על עצמו את ראשות ועדת התוכניות. לדב ועדה חזקה שתצליח בודאי לשמור על העניין במפגשים השבועיים שלנו. אני מעודד בזאת את החברים, בין אם כאלה שהם חברים בועדה ובין אם לאו, להציע לועדה תכנים מתאימים. זכרו כי לפנים לא היה איש שסירב להופיע בפני רוטרי חיפה ונשאף להחזיר עטרה ליושנה.
הרעות והארועים - צביקה ויצנר הוא הבחירה הטבעית לועדה חשובה זאת. צביקה יוביל את הארועים שהמועדון יקיים - טיולים, פגשים, ערבים על יד האח ומי יודע? אולי גם ארועים חדשים? בהצלחה צביקה.  גם כאן החברים מוזמנים להשיא עצות ורעיונות שיתקבלו כולם בברכה. אגב צביקה, אני זוכר ומתגעגע לערבי השירה בביתם של יוכי ועודד בערבי שבועות, כמו גם לסדר ט"ו בשבט בהנחיית דני פסלר.
עמוס ירקוני יעמוד בראש הועדה לקשר בין מועדוני - הוא ירכז פעילות חשובה בארץ ובעולם, שתכליתה לקשרנו עם העולם הרוטריוני שמסביבנו. המזכיר שלנו מציע כי נקים קשר מחודש עם משפחות הנשיאים לשעבר שמקורם באנגליה. ננסה לקיים את הקשר הזה.
ועתה ליעד החברתי השני - אותו אשאף להשיג:
בחירה של חברים חדשים שיתאימו למועדון יחד עם מאמץ לשמור על החברים הקיימים שלנו מפני נשירה. לצורך כך, בקשתי מנ/ל יוסי כבירי, ידידי, לקחת על עצמו את ועדת "הסווג, החברות ושימור החברות". כל אחד ממרכיבי השם של הועדה הוא חשוב בפני עצמו.
ההחמצה הגדולה ביותר לטעמי היא, לקלוט חבר חדש שרצה להיות פעיל במועדון ולאחר תקופה קצרה לגלות שהחבר החדש לא נקלט. לכן בקשתי לעשות כל מאמץ ולשתף חברים חדשים בפעילות המועדון. אני מציע שלכל חבר חדש יוצמד ספונסור נוסף מלבד הספונסור הקולט שלו. כל ראש ועדה יאמץ אליו את אחד החברים החדשים במועדוננו וישלבו בפעילות הועדה ובזה יהווה את הספונסור הנוסף לחבר החדש. לא יקרה כי ועדה תתכנס ללא שישתתף בה החבר החדש. בנוסף הצעתי כי תערך רשימה מסודרת של כל חברי מועדוננו שעזבו ב-10 השנים האחרונות (ובודאי יש עשרות כאלה) על מנת לברר אם השעה כשרה להשבתם. המאמץ בהשבת חבר שנשר הוא לעין שיעור נמוך יותר מזה הנדרש לשלב חבר חדש וראו לעניין זה את שמוליק שטיינר שחזר לאחר כמה שנות העדרות והוא עומד בראש ועדת הבטיחות ואיכות הסביבה שלנו. שמוליק - לא לשכוח - אמץ חבר חדש בועדה ואל תיתן לו לזוז ימינה ושמאלה.
ונחזור לעניין הסווג - גם כאן המלאכה חשובה ורבה. כשהתקבלתי למועדון, אמר לי שוקי כפירי הנשיא דאז - "שאול היקר התקבלת למועדון בו 30% מהחברים הם רואי חשבון אך רק 3% מהחברים הם לקוחות"... והמבין יבין. אגב - היעד מספר אחד המוכתב לנו השנה על ידי הנשיא העולמי Carl Wilhelm Stenhammar הינו: “To develop and implement a membership recruitment plan to achieve a net increase of one or more members by April 1, 2006 ”. ומי שיצליח לגרום לגידול נטו המשמעותי ביותר יזכה בפרס... ובכן יוסי כבירי - נכונה לך ולוועדה שבראשותך מלאכה מרובה ומורכבת. צא לדרך ובהצלחה.
ונקודה אחרונה הקשורה בחברים - מנהל הטכס והקשר עם החברים הוא ידידי צבי אדלמן. נעשה בעזרתו ובעזרת עוזר מזכיר הכבוד נ/ל כרמל הכהן, כל מאמץ לעמוד בקשר עם החברים הנעדרים מסיבות שונות. מנגד, אבקשכם להודיע לצבי או לכרמל על היעדרויות צפויות (משפחתיות, תעסוקתיות וחלילה בריאותיות), הדבר יקל מאוד את מלאכת המעקב.
והיעד השלישי החברתי - שהוא גם יעד עולמי, הינו - להביא את המועדון לחזית תשומת הלב של הסביבה שלנו. עלינו להסביר ולהפיץ את רעיון הרוטרי לסביבתנו - במקומות העבודה שלנו, בקהילה שלנו ובכל סביבה מתאימה. עלינו לעשות מאמץ ולפרסם את דבר הרוטרי ואת פעולותיו ככל שרק ניתן בקרב הקהילה בה אנו חיים. יורם נאומן חברנו נענה לפנייתי וימשיך לעדכן בכתיבתו ובצילומיו את האתר הפעיל שלנו באינטרנט. יורם - צריך לעשות מאמץ ולעמוד בקשר עם קהילת העיתונאים ולגרום להם לכתוב על פעילותינו. חביבה, אנא סייעי לו ככל שתוכלי.
ובאותו העניין - דבר הרוטרי חשוב לא רק לקהילה, אלא גם לחברים עצמם - ועדת המידע הרוטריוני בראשות חברנו  צבי פרידמן תעדכן אותנו מידי פעם במידע חדש אך ובעיקר במידע בסיסי. כמות החומר שקראתי על הרוטרי בחודשים האחרונים וההבנה העמוקה יותר שיש לי כיום על הארגון הנפלא הזה תרמו יותר מכל, לתחושת ההתלהבות שהזכרתי קודם. לכן חשוב שנתעדכן וחשוב שנדע מי אנחנו וכיצד חושב הארגון שאנו חלק ממנו.
הועדה האחרונה החביבה באפיק שירותי המועדון, שינצח עליו חברנו אילן אור, היא ועדת החוקה וחוקי העזר. שמעתי בעצתו של נג"ל קני גרדינגר וקראתי את חוברת החוקה הקיימת שלנו. חלק ניכר מהכתוב בה רלוונטי גם כיום, אך יש הרבה מה לתקן ולחדש. קני לקח על עצמו לעמוד בראש ועדה חדשה שתציע תקנון מחודש, עליו נצביע בודאי בחלק השני של הקדנציה שלי.
ואיך אפשר בלי הקשר עם חברותינו באינר וויל? לפני כעשור, נשים אפשר היה למצוא רק שם. כיום חלק מהן חברות שוות זכויות במועדון שלנו, אך חלק אחר בחר להמשיך ולשרת את הקהילה באינר וויל. התחלנו תהליך של שיתוף פעולה פורה עם אריאלה מרקל, הנשיאה ועם חברותיה וכבר הספקתי לשמוע על תחומי פעילות אותם תקדם אריאלה. בינתים אריאלה הספיקה לכתוב מידע על האינרוויל באתר האינטרנט וכולכם מוזמנים לקרוא. חזקי ואמצי אריאלה ובהצלחה לך ולחברותיך. נשלב ידיים ונעשה יחד את מה שצריך.
איני יכול לסיים את הפרק הראשון בדברי, הקשור למועדון עצמו, מבלי לחזור לעניין הרעות - יש במועדון הזה הרבה חברות ורעות, הרבה מעבר למה שניתן לצפות ממועדון שיש בו מגוון אנושי והפרשי גילים כה משמעותי. יותר מזה - יש אצלנו כמיהה אמיתית להעמיק את הרעות וחלק מהחברים אינם חדלים לחפש דרכים להגשים זאת. העדר הכמעט מוחלט של רגשות רעים הופך את המועדון למקום נעים למרות שבגודלו הוא אינו יכול להיחשב לאינטימי. מחמם את הלב שיש כאן חברים רבים המוכנים לעשות עבור אחרים כל כך הרבה - חברינו יוכי ועודד פלר, יוסי כבירי, יוסי כפירי, צבי ויצנר ושוקי כפירי, נדבו בטובם את בתיהם לשם ביצוע ארועים חברתיים רבי משתתפים. צביקה - נצל זאת. ומנגד, אני מתכוון לפנות לכל אחד מאלה מכם שיש בהם כעס על חבר אחר ואבקש ממנו לעשות שלום עם עצמו ועם חברו. הלוואי שאיני משלה את עצמי והדבר יתאפשר.
ועתה לכמה יעדים קהילתיים:
בפרשת השבוע - פרשת חקת - אנו קוראים כי משה הצטווה לדבר אל הסלע ולהוציא ממנו מים. האל הטוב ניסה להשיג כמה מטרות בציווי הזה ובהן הצווי לחדשנות ובעיקר הצווי לעשיית הבלתי אפשרי ולהוציא מים מסלע. וזהו בדיוק הרוטרי. אנו מצווים לעשות את הבלתי אפשרי ולהוציא מים מסלע.
מי מאיתנו זוכר מהו הרוטרי? לדעת המנהיגות העולמית שלנו:  “We are an organization of 1.2 million professional leaders in more than 165 countries providing humanitarian service. Building odwill and peace in the world ”. ובכן אנו משרתים קהילות “humanitarian service ”. האומנם כולנו עוסקים בכך? כשאני מביט סביבי איני יכול להימנע מלחשוב את אשר רבים מבטאים – חלק מהחברים אינו מספיק פעיל בשירות הקהילה. מדוע? קל להתנתק. אני יודע, אני עצמי הייתי פחות פעיל בשנים מסויימות ופעיל יותר בשנים אחרות. כיצד משיבים את כל החברים לפעילות קהילתית? דברנו כבר על ה-“ RAISON D’ETRE ” של הרוטרי. איני יודע מהי התשובה לשאלה הזאת. יש לי השערות שונות. מיד בראשית הקדנציה הזאת, נפיץ שאלון בקרב החברים שיתייחס לעניין זה. אולי ממנו יתבררו הסיבות וניתן יהיה לטפל בנושא. מכל מקום, אני קורא לכולם להשתתף בפעילות הקהילתית של המועדון. ראשית - אין סיפוק גדול מזה ושנית - זוהי חובתנו.
אני מרגיש צורך להזכיר את עמוס שיירי ז"ל. השתתפתי בטכס קריאת אולם התעמלות בבי"ס אורים על שמו. כל הדוברים ציינו את האנרגיות האין סופיות שהיו לו לקידום מטרות קהילתיות. עבורי עמוס מהווה השראה ואני מקווה שהדוגמא שהוא נתן, תהיה נר לרגלינו.
ולשיבוץ לועדות:
בטרם שיבצנו את החברים לועדות השונות, הפצנו יוסי כפירי המזכיר ואנוכי שאלון בקרב החברים בו בקשנו מכל אחד להציע עצמו לפחות לשתי ועדות. ההיענות היתה בשיעור של 50% בקירוב. השתדלנו להענות לבקשות במקום שיכולנו. וכרגיל – השיבוץ אינו סופי ונשמע ברצון הערות.
אילו מטרות קהילתיות נקדם השנה?
ראשית - אנו רוצים להמשיך פעילויויות שהחלו בשנים קודמות בין אם הבשילו ובין אם לאו. אין לזנוח דבר שהחל בעבר. ראשי הועדות בתחומי הפעילות הקהילתיים התבקשו להתעדכן ביחס לפעילויות העבר של הועדה שבראשותם, על מנת להמשיך את אשר ניתן להמשיך.
שנית - אנו רוצים לזנוח פרוייקטים שאין להם תכלית ושלא התרוממו. אין טעם בהשקעת אנרגיה במקום שאינה מביאה תועלת.
ושלישית - אנו רוצים לקדם פרוייקטים חדשים שלא עסקנו בהם עד כה. בהקשר זה פנתה אלינו העיריה, על מנת שנתמוך כספית ובדרכים אחרות בקייטנות לילדי מצוקה. הפרוייקט הזה תפור על הרוטרי, שכן הוא מקנה לילדי שוליים, הזדמנויות וחשיפה לנושאים אשר לא היה להם כל סיכוי להשתלב או להחשף אליהם. לכן שמחנו להענות בחיוב ובלבד שנמצא matching לתרומתנו. ואמנם - הצלחנו לגייס את המשאבים הדרושים ופועלות כבר שתי קייטנות - קייטנה אחת באזור לאו באק הישן בהדר, והקייטנה שניה בואדי חליסה שהמשתתפים בה הם ערבים תושבי השכונה. למעשה הקייטנות כבר החלו את פעילותן ויצא לי וליוסי לראות כיצד הילדים נלהבים ושמחים. ההתרגשות עצומה - גם שלנו. הארוחות המסופקות בקייטנה לבדן, די בהן בכדי להצדיק את נוכחות הילדים בקייטנה. אני מקווה שפרוייקט זה פותח מסורת חדשה של פעילות תורמת של מועדוננו. הפרוייקט הזה הוא חלק מהפרוייקטים שיבצע אפיק שירותי הקהילה בראשות משה גן צבי. בראש הועדה לגיוס משאבים ופרוייקטים, יכהן נפתלי בלבן, אשר מלבד הקייטנות, יקדם את נושא בית ההסעדה, בי"ס עופר ואורים ונושאים נוספים. חברים אנא בקרו בקייטנות. השארנו לכם פרטים על מקום התכנסותן ועל הנושאים בהן יעסקו.
ועדת המילגות בראשות ברכה סלע, התחייבה לגייס מקורות למילגות ומטרתנו לחלק מילגות בכמה ארועים. אני מעודד את חברי הועדה, להשתתף ולהגדיר מראש מטרות וקריטריונים לחלוקה ולסייע לברכה במלאכתה.
ועדת הבטיחות ואיכות הסביבה תפעל בראשות שמוליק שטיינר ובהשראתו הבלתי נלאית של נ/ל אדי חי שהוא גם ראש האפיק האזורי לשירותי קהילה וגם מתאם פעולות ההנהלה במועדוננו. יש לועדה כמה יעדים בתחומי הבטיחות כמו להמשיך את ארועי הבטיחות בתחילת שנת הלימודים וארוע הבטיחות לתלמידי כתות י"א-י"ב, כמו גם פרוייקטים חדשים בתחום איכות הסביבה כולל שיתוף פעולה עם הטכניון. אחת המטרות העולמיות של הארגון, היא לעסוק בבעיות של איכות מים. הידעתם כי 6,000 איש מתים בכל יום בעולמנו מסיבות של זיהום מים? אני חושב שכן - הנגיד כבר אמר זאת. איכות הסביבה הוא ללא ספק נושא שיהיה במרכז תשומת הלב של הועדה בשנה הקרובה. רעיונות - יתקבלו בברכה וחברנו החדש, יוסף דיב מוזמן ליזום בנושא.
התברכנו בחברים רבים בני דתות שונות ועמים שונים. סביבנו מועדונים נוספים בהם חברים בני דתות שונות ועמים שונים. תנועת הרוטרי נועדה גם “Building odwill and peace in the world ”. זוהי מטרה נעלה. לשם הגשמתה צריך ששלום ורצון טוב ישררו קודם כל בסביבתנו. חברנו חתאם חורי ימשיך לעסוק בועדה בראשותו בנושאי שכנות טובה. את הסיוע הוא יקבל בודאי מחברנו האני אלפר, ראש האפיק הבינלאומי אך גם ראש אפיק ההבנה הבין עדתית בצוות הנגיד. האני הציע בדברי הפניה שלו לנשיאים הנכנסים כי מועדוני הרוטרי יבקרו בחיפה וכן כי יאמצו נוהג לקרוא לעיתים פסוקים ופתגמים מעדות שונות ודתות שונות בפגישות המועדונים. ובכן האני, אני מרים את הכפפה ומטיל עליך במסגרת הועדה הבינלאומית, לחשוב על מתכונת מתאימה ל"פתגם החודש".
ומעניין לעניין באותו העניין - בראש ועדת קליטה ושילוב עומדת יולין גולדברג שהנושא קרוב מאוד לליבה. יולין, אני בטוח שתמשיכי את דרכו של אילן אור ותפיחי בוועדה הזאת רוח חדשה. קשיי הקליטה של עולים כבר מזמן הפכו לכשלון של הרשויות בארץ וכשהממשלה נכשלת אין כמו הרוטרי לבוא ולתרום משהו במקומה. הקייטנה בהדר כוללת בעיקר ילדי עולים. אולי ניתן לשלב סטודנטים ממרכז הקליטה לאמץ ילדים כאלה תמורת מילגה מתאימה, על מנת לקדם את ילדי העולים? בני, מנהל המעון, התלהב מהרעיון. אנו שומעים על עליה מצרפת. גם כאן בודאי נוכל לתרום. מכל מקום, אני משוכנע שיש מה לעשות ושאת תעשי את מה שצריך.
הקהילה שלנו משוועת לסיוע ואני מתחייב כאן שכל רעיון נוסף לרבות כאלה שמחייבים matching , יתקבל באהדה ונשקול לפתחו במסגרת ועדה קיימת או ועדה חדשה שתוקם לצורך כך אד הוק.
בתחום שירותי המקצוע בבית מילר ימשיך צבי יצחקי שהיה בשנה שעברה ראש האפיק. חשוב לנו לשים לב שהשינויים בבית מילר שיזמה העירייה לא יפגעו במעמד הרוטרי במקום זה. ראש האפיק דני פסלר הופקד על שמירת האינטרסים של בית מילר ומועדוננו לפני האינטרסים של העירייה. בבית המייסדים יכהנו כדירקטורים השנה חברינו עמרם כהן ויואל קיש.
הקמנו ועדה חדשה באפיק הזה בראשות נ/ל אריה מהולל. לועדה קראנו ארכיב ומורשת הרוטרי. החלק הארכיבי הסתיים ברובו ונמשיך לשמור על סדר. כזכור יש לנו לפחות 73 שנות סדר לשמור. בחלק של מורשת הרוטרי - אריה ידאג לעניין אותנו בארועים ובתולדות אישים שהיו נשיאינו וחברינו בעבר על מנת שנדע תמיד מאין אנו באים ולא רק להיכן אנו אצים רצים.
ואחרונה חביבה - עופרה קשוב - עופרה הולכת להנהיג את ועדת המנהיגות הצעירה והנואם הצעיר. הועדה הזאת תפעל השנה לראשונה וביחס לתכניה עוד נטכס עיצה ונשתף פעולה עם אחרים במועדון ומחוצה לו.
והאפיק האחרון - האפיק הבינלאומי בראשות האני אלפאר שיעסוק בשני תחומים פרט לפעילותו המסורתית - חילופי נוער - פרוייקט שהותחל על ידי חברנו, בוב סמואל וינוהל על ידי חברנו שלמה מרקל ומצינג גרנטס בראשות יוסף חורי שעשה נסים ונפלאות בגיוס כספים עבור קרן חיפה יחד עם יונה יהב. יוסף - עשה נסים גם עבור המועדון שלך. אגב שלמה מרקל נעתר לבקשתנו וינתב את דרכיה של פעילות ברוכה אחרת והיא "אינטרנט לגיל הזהב". אני מקווה מאוד שהנושא יתחיל בקרב חברינו הזקוקים לסיוע בנושא ויתפשט ויהפוך לפעילות ברוכה גם בקרב אילו שאינם חברים במועדון. זכרו כי הגישה לאינטרנט כיום היא צורך כמעט קיומי והאוכלוסיה הבוגרת פשוט ויתרה וזה חבל.
ואיך נממן את כל זה? ידידי נ/ל שלמה אסיף ומבחינות רבות ה-MENTOR שלי - אתה תהיה אחראי על גיוס הכספים ואני והגזברים שלנו עפר ושלמה נהיה אחראים על הוצאתם. שלמה אסיף הסכים לארגן את ערב הגאלה אשר יהווה את המקור העיקרי לפעילותנו השנה. קצרה היריעה והדברים שיש לי להגיד עוד רבים. ובכלל הזמן נראה לפתע קצר מאוד והמלאכה מרובה. אני יודע בוודאות, שהפועלים אינם עצלים ואני בכל זאת, בעל בית דוחק. אני מברך את כולכם בדרך צלחה ובעוד שנת שיא בפעילות של המועדון הותיק והגדול הזה.
ופטור בלא כלום אי אפשר. אני רואה כאן את בני משפחתי - שלושה דורות - את הורי היקרים, את אחותי היקרה ואת בנותי היקרות ואני גא בהמשכיות. אבי עסק בצעירותו לאחר המלחמה בארגון הנוער היהודי ששרד את השואה באיטליה ובעזרתה של אימי הם ערכו מחנות קיץ אשר רבים ממשתתפיהם (כולל אותם עצמם) עלו לבסוף לארץ. אחותי שושי היא אחת המייסדות וחברת קיבוץ כפר חרוב ופעילה מאוד בתחום הקהילה, ואילו ביתי יעל היא כיום סטודנטית והרכזת הקהילתית בטכניון, בתי נגה היתה ותמשיך להיות פעילה בצופים וכך גם ביתי גילי. ומצד שני, אלי ליכטר חבר יקר והנשיא הקודם וצוותו המצויין - השריתם עלי ועל צוותי רוח טובה ורצון לפעול והדבקתם בה גם את מי שתמשיך את דרכינו - הנשיאה הנכנסת דליה שיצר. רוח המסירה והמסורת - ה-Stewardship הינה האבן הראשה בבנינו של מעגל הרוטרי. על רוח זאת נקפיד ובמעשינו נבסס אותה. ולמרב היקרה. המשיכי לתמוך בי ולסייע לי לעשות את הדבר הנכון. אין שניה לך בשכל ישר ובלב אמיץ. תודה על מה שנתת ועל מה שעוד תתני לי.
חברים שאלו אותי מה אני מאחל לעצמי לשנה הזאת. שאלה נהדרת. ראשית - חזק ואמץ ואל תחת ושנית - מי יתן ותשרור הרמוניה וישרור שלום בינינו, עלינו ועל כל בית הרוטרי ובית ישראל – אמן. תודה לכם על ההקשבה ועל האמון. בעזרתכם לא נכזיב.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet