נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/12/2012 - ישיבה עסקית


מר MASSIMO LOMONACO מנהל סוכנות ידיעות איטלקית ANSA נמצא בארץ למשך שנתיים והוזמן כאורח למועדון על ידי נגיד  מיועד שאול דרנגלי. הוא מטיף להגביר את הפרסום של ישראל כמדינת היהודים ומאז ומעולם (ולא כמתת העולם כתוצאה מהשואה)
כתב ספר על מחתרת נילי. עובד על ספר חדש על הקשר והתוכניות של היטלר ביחס לפלסתינה.

המזכירה יוכי פלר דווחה על פעילויות הועדות השונות:
ועדת רוטראקט החלה בהתארגנות. באשר לחילופי נוער- טובה גילת  ודני שנבל מטפלים בחילופי נוער "ריילה". נואם הצעיר- מטופל ונבחרו 2 בתי ספר. ב"טריומפ" מטפל טל לזר . אחת מתוצאות הלואי של טיומפ הוא מועדון "תכלס" בו נפגשים תלמידים יהודים וערבים. הוקם מועדון רוטראקט ביוזמת שאול דאנגלי. היו"ר נאווה וילבך.

טובה גילת נותנת את פסוק השבוע , מספרת על תרומת אנגלינה מרקל למחזמר שנועד לקדם דו קיום. במחזמר משתתפים תלמידים  יהודים מליאו בק ותלמידים ערבים מעין מאהל שבגליל התחתון. היוזמה להפקת המחזמר היא של ביס ליאו בק.

כרמל הכהן מוותיקי המועדון מספר על הווי המועדון מלפני שמונים שנה. ב 1947 הנשיא היה מוסה אפנדי בהאי. היה נכדו  של מיסד וראש הדת הבהאית בהואללה הקבור בעכו. בזמן כהונתו היתה מלחמת העצמאות ואף ישיבה לא בוטלה. בשנת 1967 ,, מלחמת ששת הימים כהן צ'רלס וולקו  כנשיא, אף הוא ממנהיגי הבהאים. בתקופת המלחמה לא בוטלו ישיבות המועדון. המועדון מנה אז 87 חברים. בתקופתו מר מילר יוסף תרה ביתו למועדון. בירהאם וסמואלס היו  חברי ההנהלה. הראשון שנהל את המועדון מבין הנשיאים הבהאים בעברית היה חברנו אלברט לינקולן.

כתב וצילם יורם נאומן.

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet