נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/11/2008 - ישבה עסקית, חלוקת מילגות לויצו ליאו באק

בישיבה  נכחו הפעם צעירים  נציגי ביה"ס  ויצ"ו-ליאו בק , שייצגו את הזוכים במלגות הצטיינות המוענקות בשילוב  ותרומת "חסך"-ויצ"ו ישראל ומועדון הרוטרי חיפה. כן נכח מנהל בית הספר ערן דובובי. במקביל הכחו בישיבה נציגי מועדוני רוטרי מרומניה,  שהגיעו לארץ בנסגרת פעילות ICC רומניה-ישראל. פעילות הרוטרי ברומניה עולה בתנופה בשנים האחרונות  ומספר המועדונים בה עלה מ 60 ל90 ועוד היד נטויה.

פסוק השבוע: חביבה רוגר הקדישה את פסוק השבוע לנושא  המנהיגות לאור הבחירות בארה"ב ובעירית חיפה, ובין הפסוקים שהביא נזכיר את פט ריילי, שאמר: "מנהיג אמיתי חוזר ומצית בנו את האמונה שהכל אכן אפשרי". הנרי מילר שאמר: "הדרך היחידה שבן אדם יכול להנהיגנו היא להחזיר בנו את האמונה בכושרנו להנהיג את עצמנו". רבי אליעזר אמר " בזמן שהרועה טועה – הצאן טועין אחריו".

הברכה הבינלאומית  נשלחה הפעם לאזור 1360 למועדון רוטרי באחד מאיי הגעש של איסלנד. המועדון הכולל 16 חברים. בהתפרצות הגעשית של 1973 נשרף המועדון באי הקטן שכל שטחו 13 קמ"ר. ונבנה מחדש (עד ההתפרצות הגעשית הבאה...).

חברנו ג'יהאד גנטוס,  יו"ר ועדת הבטיחות בדרכים חזר והעלה את הבעיה שנוצרה בנושא הבטיחות בדרכים לאור הקיצוץ המשמעותי בתקציב שיעור של 200 מיליון שקל.  מאז קום המדינה נהרגו למעלה מ 30 אלף איש בתאונות הדרכים הנוראות, ובשנה זו, עד עתה, מניין ההרוגים הוא  368. יש לזכור שמניין הפצועים הוא פי שלוש -מספרים מדהימים של קטל בדרכים העולה על כל מלחמות ישראל. עקב הקיצוץ תשארנה רק 50 ניידות בדרכים,  והנהגים הפרועים יוכלו להשתולל באין מפריע.

דני פסלר חברנו, ניהל את טכס חלוקת המלגות לנציגי המלגאים. המלגות הן תרומת "חסך" בסיוע מנכ"ל חסך חברנו שלמה דביר, בשילוב עם ויצ"ו  שיוצגה על ידי יו"ר ויצ"ו ישראל חברתנו יוכי פלר, ומועדון רוטרי חיפה. דני פסלר עמד בדברי הפתיחה  על חשיבות האמנות ועדוד מגמות הלימוד לאומנויות הנגינה, הבמה, האפנה, הציור והמחול, הוא ציטט מדברי המשורר חליל ג'ובראן שאמר: "האמנות היא  כים, כשמש, כרוח- אחת בכל מקום, אינה יודעת גבולות".
נציג המלגאים מהמגמה למוסיקה ניגן קטע  על הגיטרה, ובזה אחר זה עלו נציגי המלגאים לקבלת המעטפות, שאר הזוכים יקבלו את המלבות בטכס שייערך בבית ספרם. מנהל ביה"ס לפיתוח האומניות ויצ"ו-ליאו בק מר ערן דובובי הודה למעניקים בשם התלמידים ובית הספר. הוא העניק שי מיוחד, יצירת אמנות של התלמידים לשלמה דביר על פעולתו במסגרת "חסך" לתרומת המלגות. לסיום הןא בחר בפסוק מספר קהלת:" ..ויתרון דעת החוכמה תחייה בעליה".

יוכי פלר – My Job Talk
יוכי פלר  הצטרפה למועדון עם הצטרפות בעלה עודד פלר למועדון. באותה עת עדיין לא התקבלו נשים כחברות מלאות, אלא אולצו לפעול  במסגרת האופן הפנימי. יוכי הנמרצת פעלה רבות המסגרת זו של "נשות רוטריונים", ובין השאר כהנה כנשיאת האופן הפנימי. לאחר שבמועדון הוחלט (סוף סוף) לאפשר לנשים להצטרף כחברות מלאות ושוות זכויות למועדון, הצטרפה יוכי  והיום היא חברה מלאה. במסגרת פעילותה בקהילה ובארגון הנשים ויצ"ו , הפכה יוכי לנשיאת הסניף החיפני תפקיד בו החזיקה כ 8 שנים, ולאחר מכן נבחרה לכהן כנשיאת ויצ"ו ישראל, תפקיד חשוב ומרכזי במסגרות פעילויות ארגוני הנשים בארץ. לויצ"ו ישראל יש כיום כ 60 סניפים  ו כ 800 מוסדות המופעלים על ידי ארגון זה.  על תרומתו ופעילותו רבת השנים הוענק השנה "פרס ישראל" לתנועת ויצ"ו בישראל שיוכי עומדת בראשה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet