נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/09/2015 - ערב חברתי אצל משפחת כפירי

ערב חברתי במועדון 05 ספטמבר, 2015:   מפגש חגיגי לכבוד ראש השנה תשע"ו

לכבוד ראש השנה תשע"ו הממשמש ובא, התכנסו חברי המועדון עם בני/בנות הזוג בגינת ביתם של עפרה ונ"ל יוסי כפירי במוצ"ש 05/09/2015 לאירוע חברתי מהנה ומשותף, שולחנות עמוסי כל טוב המתינו לבאים, שישבו שורות שורות על הדשא הירוק, ונהנו מההתכנסות בצוותא ותחושת ה"ביחד" הבלתי רגילה והאווירה החמה והנעימה ששררה במפגש חברתי נעים זה. לאחר ששבענו מהחטיפים הטעימים  המלוחים והמתוקים, התיישבו כולם והנשיאה המכהנת יוכי פלר פתחה את הערב באמרה:

חברי מועדון יקרים,
אנו נמצאים קרוב למועד חשוב במסורת היהודית –תחילת השנה העברית. ביום ראשון הבא נתאחד ונסב סביב שולחן החג המשפחתי, נתפלל ונקווה: כדברי נעמי שמר, "שיפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום".
כל שנה מתחילה כך נראה, בסימן שאלה, אבל ההתחלה פותחת אצלנו משהו בנפש, הופכת אותנו לאופטימיים, ומעלה באופן מיידי כמעט את החיוך על הפנים.
ראש השנה היא פתיחת דלת, סוג של אופציה. אנחנו טרם יודעים עד כמה נצליח לממש אותה אבל בשלב ראשוני זה אנחנו שמחים על עצם פתיחתה. בראש השנה, לאחר ימי אלול והסליחות, בדיקת הטעויות וההצלחות, מתחילים להסתכל קדימה לעתיד, ובתהליך התשובה שלנו נפתח שלב חדש!
השנה הזו הבא עלינו לטובה-שנת תשע"ו, היא מיוחדת. בלוח העברי יש מעטות כמוה. במסורת ישראל, היא נקראת "בש"ז" –על שום מה? היא מתחילה ביום ב', היא שנה שלמה/מעוברת, ויש בה 385 יום. חג הפסח חל ביום שבת. השנה הזו היא שנה שלמה, וכך אני מבקשת לאחל לכם: שתהיה לכם שנה שלמה, בריאות שלמה, שנה בה המשפחות והחברים יהיו מאוחדים ושלמים, שנת שלום, רעות וחברות!  לשנה טובה תכתבו ותחתמו, שנה טובה ומתוקה!
אני מבקשת להודות למשפחת כפירי, לעופרה ויוסי, שפתחו לנו את ביתם ועל האירוח הנאה בגינתם המקסימה. תודה לועדת האירועים בראשותה של שלומית קירשטיין, למיכל, לחנה ולנחום, ולגזברים המקסימים שלנו שחר ורפי. תודה מיוחדת, לברכה סלע ולעירית חיפה על השי הצנוע המחכה לכם בצאתכם, פד/לוח שנה מטעם עירית חיפה. אני מודה לכם על שהגעתם ומאחלת ערב מהנה לכולם.

בשלב זה הזמינה הנשיאה יוכי פלר את חבר הכבוד של המועדון, ראש עירית חיפה מר יונה יהב שהגיע בלוית אשתו, לברך.  ראש העיר פתח באומרו שאינו מכיר מישהו שיכול לסרב לפנייתה של יוכי,  והוא נענה בשמחה לברך את הנוכחים. הוא סיפר על ההתפתחויות  בנושא החינוך בחיפה עם עליה של כאלף תלמידים נוספים, פתיחת 104 גנים  ובניית 4 שכונות חדשות.  כן ציין שהשבוע השתתף בטכס פתיחת המלון ה 52 בעיר, שיהי במפרץ חיפה. גם תכנית שיקום השכנות הישנות נכנסת להילוך גבוה  והן תשוקמנה בקצב של 3 שכונות בכל פעם. גם הוא אחל שנה טובה לברוכה לכל הנוכחים.

עם תום שלב הברכות והנאומים, הוזמנו לעלות למרכז המדשאה הצמד המוזיקלי עיוליה ושאול, בתעכניתם "שמיים פתוחים". שאול סיפר על כך שהוא גילה עניין רב במוזיקה עוד בהיותו נער בקישנייב שבמולדבה, והוא כיחום  מחבר מוזיקה, ומשלב יצירות ונעימות יממיות עם הדגמות של סרטונים משולבים בהופעה. שניהם, שהם בעל ואשה בחיים  הפגינ וירטואוזיות מופלאה בנגינה על כיורות חשמליים, כששאול מפליא לנגן גם בחלילים וכלי נשיפה, חצוצרות רגילות ועמומות,  ועל העוד החשמלי שהוא הכלי המוסיקלי העתיק שקדם לכלי הפריטה כמנדולינה, הקתרוס והגיטרה של היום.

וכך הנעימו בנגניתם ושירתם במנגינות צועניות, מולדביות, רומניות, שירי קאונטרי ורודאו, שירים רוסיים, נעימות מפורסמות מסרטים, ואלסים במקצבים שונים, פאסודובלה  ושירים מודרניים מבוססים על נעימות סרביות עתיקות. עם תום ההופעה המוזיקלית המהממת, פנינו לקינוח מתוק ושתייה חמה, ןבאווירה ותחושה של שביעות רצון ושימחה בלב התפנו החברים איש איש לביתו אחר ערב חברתי מופלא.
------------------------
 

כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילומים:   ר/יורם נאומן             2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet