נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/09/2014 - סמינר עיתונאים בבית הגפן

הנהלת מועדון רוטרי חיפה בראשותו של הנשיא יוסי כפירי, החליטה בשנת נשיאותו לתרום לסמיר העיתונאים סך של עשרת אלפים ₪. סמינר העיתונאים המנוהל מזה שבע שנים ע״י סטודנטים של המכללה הבין תחומית, מאתר עיתונאים צעירים מרחבי העולם בגילאים של עד שלושים ודואג להביאם ארצה. עיתונאים אלו אשר בחלקם אינם אוהדים את ישראל, מגיעים על חשבונם, והסמינר מארחם על חשבונו במשך כל תקופת שהותם בארץ.
במסגרת הסמינר. נערכים להם סיורים באזורי קונפליקט של ישראלים ופלסטינאים, כדוגמת ירושלים וכו׳ על מנת שיעמדו מקרוב על הסכסוך הישראלי פלסטינאי. כמו כן נערכים להם סמינרים ע״י בכירי אנשי התקשורת בארץ, במטרה ללמדם כיצד לסקר תקשורת מאוזנת.
השנה מועדוננו גרם לקצות יום סיורים אחד בחיפה, ולשם כך הקצה חמשת אלפים ₪, אשר מימנו מדריך, כיבוד, פאנל בבית הגפן שבו דנו על דו הקיום בחיפה, סיור בעיר ובכנסיה, וכן סיור מודרך בואדי ניסנס. כמו כן פנה נשיא לשעבר, יוסי כפירי, לעירית חיפה ובקשה לממן את עלות ההסעה מתל-אביב לחיפה וחזרה. עירית חיפה נאותה לבקשתו וממנה עלות זו.
מאחר והסמינר ניזון מתרומות לצורך פעילותו, חמשת אלפי השקלים הנותרים שהנהלת המועדון הקצתה, שמשו לתרומה לפעילות ברוכה זו. הסמינר בחיפה נערך ברביעי לספטמבר, והיה מוצלח מאוד.
תודות למנכ״ל בית הגפן, אסף רון, לזהבה המנחה הראשית של בית הגפן, חברנו האני אלפר וליוסי כפירי, שתרמו מזמנם למען ארגון הסמינר ולהצלחתו.

סמינר MICS  - Media in Conflict Seminarהינו יוזמת סטודנטים המתקיימת זו השנה השביעית. מטרת הסמינר היא להביא עיתונאים צעירים מרחבי העולם על מנת ללמוד לעומק על תפקידה של תקשורת בביקור אזורי סכסוך בעולם, תוך שימת דגש על מקרה הבוחן של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הסמינר מציג בפני העיתונאים סקירה מעמיקה של הסכסוך ישראלי-פלסטיני, על רבדיו השונים ומעמת אותם עם דילמות הניצבות בפני עיתונאים העוסקים בסיקור הסכסוך. במסגרת הסמינר העיתונאים נפגשים עם מרצים מן האקדמיה, פעילים פוליטיים וחברתיים, דמויות בולטות הנוגעות לסכסוך וכמובן עיתונאים מנוסים, ישראלים וזרים, העוסקים בסיקור הסכסוך. מדי שנה הסמינר מביא לארץ כ-25 עיתונאים, לסמינר הנמשך כשבוע. עד כה הביא הסמינר לישראל כ-180 עיתונאים זרים מרחבי העולם, מכ-35 מדינות שונות כגון שבדיה, טורקיה, ספרד, ברזיל, ארה"ב, קנדה, סין ועוד. השנה, הסמינר יתארח בין היתר גם בעיר חיפה. במסגרת סיור בעיר יחשפו העיתונאים לאופק אופטימי המציג אפשרות לדו קיום בין ארבע הדתות הבולטות בעיר כדוגמא מייצגת לאפשרות לעתיד טוב יותר. העיתונאים יפגשו נציגים מארבע הדתות וכן יזכו לסיור באתרי תיירות בולטים בעיר ואף יראו בעיניהם את החיים בדו-קיום בעודם מסיירים באזור ודי ניסנס.
 

תודה רבה והמשך יום טוב,

רוני עזוז

ר' צוות תוכן

סמינר MICS

2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet